Резултати 1 до 4 от 4

Тема: Изчезнаха късите светлини в левия фар на Панда 2006 г. - РЕШЕНО

Бута детска количка
    Регистр. на
    29.12.2010

Изчезнаха късите светлини в левия фар на Панда 2006 г. - РЕШЕНО

Колеги, ситуацията е следната: Изчезнаха късите светлини от левия фар. Подмених крушката - оказа се здрава. Бушонът за късите на левия фар е здрав, когато го вадих имаше едно бучене като от зумер, което спря, като го върнах на мястото му - бученето пак започна. Иначе дълги, габарити и мигачи и мъгла работят. Когато разкачих многожилния куплунг на левия фар, изчезнаха късите на другия фар, закачих го обратно: десните къси светят, левите не. Тоя фар май има електромоторче за позициониране и подозирам, че там е проблема, щото онзи зумер дето го чувам и вибрирането на многожилния куплунг на левия фар съм убеден, че са свързани. Въпросът ми е, дали от фара може да се извади този ел.мотор и да се подмени или да търся нов ляв фар?

---
    Грешен раздел -> Преместена
    Модераторски екип на fiatforum.bg

Бута детска количка
    Регистр. на
    29.12.2010
    Проблемът е решен - за бръмченето срязах двата кабела, които отиват към електромоторчето, а като размърдах долу вляво под волана бушониерата, фарът светна.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Ще добавя в заглавието, че си го решил, но според мен имаш проблем, който не си решил - хлабав контакт. В зависимост от тока, който минава през него, може да не се случи нищо, а може и да се случи нещо доста неприятно, като например късо съединение заради нагоряла букса.

Бута детска количка
    Регистр. на
    29.12.2010
    Не е хлабав контакт, защото колкото и да съм завеян се сетих, че вадих двата бушона по 4,7 ампера. След това явно единият не съм го поставил както трябва на мястото му. След като ми свършиха знанията по електротехника, се върнах в изходна позиция и си бутнах бушончето. Междувременно се появи друг проблем, пандата и светна чек лампата. Колата изгуби мощност, спаднаха и оборотите и колкото и да натискам газта, вървеше едно умряло такова. След това пък взе, че се оправи, след това пак взе да примира. Отидох в Бош сервиз и бях приятно изненадан, че с компютър може да се диагностицира почти всичко в тази симпатична количка. Майсторът ми откри код за грешка OP361 доколкото си спомням и се оказа, че едната бобина на запалването е за смяна. Междувременно ми изтри други две грешки, които вероятно бяха свързани с това, че купих колата с почти умрял акумулатор. Демонстрираха ми как от лаптопа се светват фарове, централно заключване и други фойерверки. Викам му: така и така си почнал шоуто, погледни на какъв километраж е колата. Бре! Оказа се на 115000. А колата я взех от Джулиянова - Италия от една 50 годишна наборка, колата се водеше на баща и - 32 набор, явно е починал. Тя и къщата продаваше, ма нямах толкова пари в джоба

Тема: Изчезнаха късите светлини в левия фар на Панда 2006 г. - РЕШЕНО

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 2 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 2 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •