Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Пунто 1.8 - губи обороти

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Пунто 1.8 - губи обороти

    Здравейте, колата е фиат пунто 1.8 хгт с газ. Наскро е сменен съединителя и е оправен проблем в генерацията, който объркваше ламбда сондата и леко играеха оборотите на студен мотор. Обаче от тогава всичко си беше наред.
    Сутринта първо палене всичко си беше наред, колата си загря, включи си газта и тръгнах. Пътувах 30-40 км, извънградско и уж всичко беше наред, но нещо постоянно включваше бензина, вместо да работи нормално на газ. Като стигнах до светофар и ми направи впечатление, че колата работи без да прекъсва, но държеше 1200 оборота. Продължих си по пътя и като стигнах на работа което е 10-тина км по светофарите, колата все още работеше на 1200 оборота на газ. Зарязах я и сега като си тръгвах, колата си пали на бензин изтинала и реших да покарам на бензин да видя какво става. Дори при 90 градуса загряла кола на бензин колата работи на 500-600 оборота. Без да гасне или нещо, просто на много ниски обороти. При подаване на газ си върви, все едно нищо не се е случило.
    Така рязко умира ли стъпков мотор? или датчик за температурата нещо ?
    Друго което се чудя е, вчера заредих 15 литра бензин на Еко, където обикновено зареждам като цяло. Възможно ли е някакъв воден бензин да съм си сипал? Утре ще я зкач на газовия комп, да нулирам натройките, но бензиновия комп нямам с какво да го закача, да видя какъв и е проблема. Чека не ми свети, а работи попринцип.


    Редактирано заглавие.
    Модераторски екип на fiatforum.bg

    #2
    Клапата на дросела ти чиста ли е?
    Моята така работеше защото беше мръсна клапата.
    От къде си?
    Последна редакция от hifi_stereo; 06.11.2018, 14:04.
    Фиат Стило 1.8 16V , с хладилна жабка.

    Коментар


      #3
      Ами лятото по спомен пръсках с контактен спрей да позачистя, но не съм я свалял да я чистя като хората. Стъпковия мотор също не съм го чистил.
      Вчера закачих газта и каза, че МАП сензора не бил с оптимално налягане. А също така вместо на нормалните 1300-1500 налягане работеше на 2700 без значение на газ или бензин.
      Опитах да видя колко струва тоя мап сензор, ама нещо нищо не намерих.
      Около София, Нови Хан, Младост в София основно.

      Коментар


        #4
        Намери защо поема повече въздух
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Възможно ли е самия датчик да си е заминал на дебитомера? Това стана изведнъж.
          Имам дебитомер от фиат купе 1.8 в гаража, самата форма на датчика е същата, но буксата е с различни резки за различна букса. Ако я "коригирам" и си го включа тоя датчик дали ще работи или?
          За въздуха ще проверя, снощи ми се чу че има някво свистене, ама то под капака на тая кола си е цяла симфония, а е толко наблъскано и нямам идея как ще проверя от къде е точно.
          Мерси

          Коментар


            #6
            Определено някъде под дросела смуче въздук. С какво мога да пръсна за да видя точно от къде е без да се запали :D
            Проблем ли е ако я карам така до събота колата? Освен че харчи повече гориво?

            Коментар


              #7
              И как по точно ще видиш като напръскаш ?
              koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

              Коментар


                #8
                Нали затова питам, колега. Защото в момента, в който разглобя дросела и всичките маркучи около него няма как да паля колата. А да намериш нещо, което не знаеш какво търсиш е тегаво.
                С пръскането идеята е да ме насочи пръсканото към смукането.

                Коментар


                  #9
                  Трудно ще видиш подобен пропуск с пръскане.

                  По-скоро опитай на слух. Аз имах подобен проблем със всмукателните колектори. Чуваше се леко завихряне и всмукване на въздух. Ориентирах се горе-долу откъде идва и почнах да опипвам с пръст по ръба на снадките. За около две минути го намерих точно откъде е . Като го откриеш на пръста си усещаш леко всмукване и шума спира, а работата на двигателя става по-равномерна.
                  == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                  На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                  Коментар


                    #10
                    Нали затова питам, колега. Защото в момента, в който разглобя дросела и всичките маркучи около него няма как да паля колата. А да намериш нещо, което не знаеш какво търсиш е тегаво.
                    С пръскането идеята е да ме насочи пръсканото към смукането.
                    Разбирам но и да пръскаш файда няма - виж ако надуваше е друга работа тогава с пръскане става , но ти имаш засмукване и ми стана интересно ...
                    koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

                    Коментар


                      #11
                      Ще се разглобява да се гледа по- обстойно.
                      То си е набутано попринцип, а на мене там ми минават всички маркучи и кабели на газовата, компа на газовата, не мога да бръкна както си е да пипам по снадките. В събота ще я разчаста и ще видя.
                      Мерси за помощта

                      Коментар


                        #12
                        Банков, човека на малкото думи, но някак винаги казва правилния проблем :D
                        Веднага реших най лошото, а то беше изпаднал маркуча на газовото, който влиза директно от изпарителя в колектора и от там си дърпаше въздух директно в колектора. Само, че понеже изпарителя е под акумулатора и нямаше как да се види това токутака.
                        Спестихте ми даване на пари за части, които не ми трябват.
                        Благодаря!

                        Коментар

                        Working...
                        X