Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Протести срещу високите цени на горивата - имат ли смисъл?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Остави го вожда какво говори, излишъкът е предвиден отдавна към коя дупка да отиде. Просто и той е повод за безплатен ПР.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #32
      Immortal написа: Преглед на мнението
      Влизаме в друга тема
      Неведнъж съм казвал - ако разходите ти не отговарят на доходите - има 2 начина:
      - намаляваш си разходите (слизаш от джипа и се качваш на малолитражка, до кафето вместо с колата - отиваш с колелото или пеш, вместо АйФон си купуваш телефон за 250 лв, спираш да пиеш Джак Даниелс и минаваш на Джим Бим или на домашна ракия...)
      - увеличаваш си доходите (примерно, сменяш си работата, града, селото, започваш допълнителна работа, печелиш от тотото и все такива едни).
      Звучиш като Бойко Борисов преди няколко години... Когато прати студентите да стават чубани...
      Звучиш точно като политик а може би си???
      Сменяш си работа почваш втора... Ходиш пеш. Аз ще ти дам подробен акъл... Носи ме на конче всеки ден да си сбия разхода за нафтата...
      Забил си поглед в тази таблица и пофтаряш вече 2 страница.... Таблицата та таблицата толкова е в Европа... Точно като някои министър.... Аз ще ти кажа да погледнеш е една друга таблица дето пише минимална заплата в България чисто няма и 400 лв а в Германия 1000/1100 ЕРВО. Виждаш ли е тази таблица ???
      Другато нещо да речем че е 2.40 навсякъде в Европа при нас трябва да е 2.00. Щото наше горива са боклук особено дизела...
      И това с по почни друга работа не става с 3 дипломи да си в Пловдив това ще ти е заплатата 600/700/800 лв и това е.

      Коментар


        #33
        Супер, още малко и стигаме до любимата ми тема за връщане на соц-а хахах

        Както каза някой, кво ти пречи да вземаш 6к? Свят-свободен, пазар - голям.
        ФИАТ- Пътят е само формалност
        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
        -----------------------------------------------------
        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

        Коментар


          #34
          Не съм съгласен с теб.За да вземам висока заплата,т.е. заплата,която смятам,че заслужавам, работя на 100км. от мястото,където живея.И всеки ден ги пътувам по два пъти.Така че,ако има желание,има и решение.В моя случай,колата се явява необходимост и средство за изкарване на пари.Така че се наложи да си взема нова кола,за да съм сигурен,че като тръгна ще стигна и в момента пълня до горе,без да гледам цената.А другата цена е 16часа работен ден.Колко време ще изкарам вече е друг въпрос.Все пак минах отдавна 50-те.
          1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

          Коментар


            #35
            Не съм съгласен с теб.За да вземам висока заплата,т.е. заплата,която смятам,че заслужавам, работя на 100км. от мястото,където живея.И всеки ден ги пътувам по два пъти.Така че,ако има желание,има и решение.В моя случай,колата се явява необходимост и средство за изкарване на пари.Така че се наложи да си взема нова кола,за да съм сигурен,че като тръгна ще стигна и в момента пълня до горе,без да гледам цената.А другата цена е 16часа работен ден.Колко време ще изкарам вече е друг въпрос.Все пак минах отдавна 50-те.
            Може ама ако ми е служебна нафтата.. щото с моята кола тези 200 км са 20 литра което са 50 лв на ден. 50 по 22 дни е 1100 . Освен ако не вземаш 3500 файда няма....
            Една квартира е по добре отколкото да биеш път по 100/200 км всеки ден.

            Коментар


              #36
              Много ми е приятно да ви чета и да ям пуканки.
              Не знам да ли съм компетентен да участвам тази тема, нооооо....
              Цените на горивата не отговарят на нито един показател, а именно:
              - Качество;
              - Количество;
              - Пазар;
              - Цени на суровия петрол и т.н.
              Всичко в България е по сценарии и се дирижира(не знам, отвън или отвътре) но съм убеден в това.
              Всичко в България обслужва нечий интереси, картели, кръгове от фирми, обществени поръчки и т.н.
              Власт в България се иска, не защото едните са по-добри от другите, а за да обслужват своите си интереси.
              -
              Смея да твърдя, че в моето семейство имаме добри доходи и на нас, честно казано горивото ни е скъпо.
              Карам си колата всеки ден, за да ходя на работа, но ми е скъпо.
              Няма да дам 50-60 лв. за карта, за градски транспорт и да ставам 1,5 часа по-рано, да чакам по 10-15 минути автобуси, трамваи, да мръзна, да ме вали дъжд и като стигна в работата, да съм като утрепан. За връщането към дома пък не ми се говори.
              Ходенето на работа с колата ми излиза 150-160 лв., но 20 дни по 1.5 часа сън са 30 часа в месеца, а той е важен за здравето ми и да работя продуктивно. Но това не означава, че съм съгласен с цените на горивата, парното, тока, хляба.....
              M5kov, изброй ми моля те няколко начина, по които можеш да изкараш 6000 лв. на месец в България?
              Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
              Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

              Коментар


                #37
                Много ми е приятно да ви чета и да ям пуканки.
                Не знам да ли съм компетентен да участвам тази тема, нооооо....
                Цените на горивата не отговарят на нито един показател, а именно:
                - Качество;
                - Количество;
                - Пазар;
                - Цени на суровия петрол и т.н.
                Всичко в България е по сценарии и се дирижира(не знам, отвън или отвътре) но съм убеден в това.
                Всичко в България обслужва нечий интереси, картели, кръгове от фирми, обществени поръчки и т.н.
                Власт в България се иска, не защото едните са по-добри от другите, а за да обслужват своите си интереси.
                -
                Смея да твърдя, че в моето семейство имаме добри доходи и на нас, честно казано горивото ни е скъпо.
                Карам си колата всеки ден, за да ходя на работа, но ми е скъпо.
                Няма да дам 50-60 лв. за карта, за градски транспорт и да ставам 1,5 часа по-рано, да чакам по 10-15 минути автобуси, трамваи, да мръзна, да ме вали дъжд и като стигна в работата, да съм като утрепан. За връщането към дома пък не ми се говори.
                Ходенето на работа с колата ми излиза 150-160 лв., но 20 дни по 1.5 часа сън са 30 часа в месеца, а той е важен за здравето ми и да работя продуктивно. Но това не означава, че съм съгласен с цените на горивата, парното, тока, хляба.....
                M5kov, изброй ми моля те няколко начина, по които можеш да изкараш 6000 лв. на месец в България?
                И аз искам да зная как стават тези 6 к на месец.. 10 съм работил на празно

                Коментар


                  #38
                  fifo td 100 написа: Преглед на мнението
                  И аз искам да зная как стават тези 6 к на месец.. 10 съм работил на празно
                  Не стават. В България пазара на труда е такъв, че не позволява такива заплати.
                  Дори в сектори като IT и високите технологии заплатата е ниска. В тези сектори има заплати по 6000-8000 лв. но това са чужди фирми, които са дошли да оперират от България, заради ниските заплати. Защото в развитите страни в тези сектори са по три.
                  Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                  Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                  Коментар


                    #39
                    Добре де, дори и да се вземат по 5-6 хиляди леве месечно, защо трябва да ги наливаме в бездънна каца?! В моята работа (консултантски бизнес), погледнато отстрани нямам почти никакви разходи (според клиентите ми), но реално горивата на служебните автомобили са ми част от основното перо - транспорт, особено сега ако вземат и застраховките да направят по 1000 лева. С други думи, става въпрос за увеличение в пъти - аз в пъти на клиентите си цената не мога да вдигна. Понеже, не знам защо, всеки е решил, че ще се пазари с мене, но аз не мога да се пазаря с никого - нито с А1, Теленор, Петрол, застрахователи и пр. досадници, които ми звънят и искат да говорят с управителя, макар, че не му знаят името. Не е като да не изкарвам пари, но ме е яд, че много лесно ми ги вземат на мене, а аз все по-трудно убеждавам клиентите си да ми ги дават. С други думи става въпорс, не толкова за обем на паричния поток, а за скорост. Цената на горивата е едно от нещата на които се ядосвам и съм сигурен, че там няма начин да няма спекула, понеже става въпрос за нещо крайно необходимо. И тук, такива като мене, които са принудени да карат леки коли за служебни цели са ощетени, понеже не ни върви ДДС-то, нямаме обеми за ведомствени бензиностанции и не можем да правим шашми като купуване на нафта на черно от тираджии (щото не дават фактури).
                    Та въпроса не е в тоза какви са ни доходите, впроса е защо трябва да плащаме повече, особено когато качеството е по-лошо (не само за горивата, но и за храни, техника и бог знае какво още).
                    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                    Коментар


                      #40
                      Както каза някой, кво ти пречи да вземаш 6к?
                      Ами не искам да се занимавам с търговия на наркотици.
                      Dacia Duster 1.6 4WD

                      Коментар


                        #41
                        Мога да изброя няколко, но по-скоро питай някой, който вече ги е реализирал. Не е трудно да намериш такъв.
                        Аз вярвам, че мога да ги достигна, но това не ми е цел в живота и ще ми отнеме много повече, отколкото ще ми даде.
                        Познавам няколко човека, които си докарват 3-4К на месец на редовни длъжности в частни фирми. Просто се искат много акъл, топки и 1% късмет.

                        Малко офтопик, до някъде...
                        В неделя бях за риба. На водоема имаше един цар на видима възраст 45-50 години, който не спря да мели приказки цял ден.
                        Та тоз герой се хвали на друг, който е на отсрешния бряг, че баща му починал преди 5 години и от тогава не работи нищо.
                        Имал си каруца, ама като умрял баща му, взел че умрял и коня, та впрягал този на комшията да ходи за дърва, гледал си градинката и т.н.
                        Обаче беше категоричен, че нямало да работел на никой за 600 лв. заплата. Те тоз същия капацитет.
                        Същият, който сутринта при около 4 градуса външна температура беше преплувал част от блатото, че да отиде на един остров, понеже там имало много риба и си заслужавало мокренето.

                        И стоя Аз в лодката отстрани и се чудя, как можеш да му обясниш на този човек, че за да искаш пари, трябва да предложиш или жертваш нещо в замяна - труд, акъл, време.
                        Та той е постигнал всичко в живота и е на върха на пирамидата в селската кръчма, защото има каруца, нищо че няма кон. Защото няма да работи на никой за 600 лв.
                        Сигурен съм, че ако всеки ден влагаше в правилна посока дори половината от волята, която се иска да влезеш в ледената вода и пиявиците (7 му се били лепнали) на блатото в 7 часа сутринта, тоя човек можеше да стане и президент.

                        Междувременно тоя срещу него извади 2 щуки, Аз извадих 2, съседа, който беше с мен в лодката извади 3... А Царя стоеше и гледаше. Обаче той бил хвърлил за големи, не му се занимавало с тея малките по 2 кила
                        Последна редакция от M5kov; 06.11.2018, 16:10.
                        "Без сърца, сме просто машини"
                        Toyota Prius 1.5 Hybrid
                        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                        Коментар


                          #42
                          Само за информация - на 5 юли 2011-та година (съвсем произволна дата, извадих я от статистиката за зареждане на колата ми) дизеловото гориво е струвало точно толкова, колкото и сега на бензиностанциите на Еко - 2.41 лв за литър. Това е преди 7 години и 4 месеца. Т.е. от тогава до днес цената не се е променила.

                          Питайте, имам данни за 10 години назад, за всеки божи ден колко е струвало горивото. Защо сега изведнъж стана скъпо, а допреди няколко месеца - не беше?

                          Тези, които смятат, че горивото е скъпо - колко смятат, че трябва да струва? Някой може ли да се обоснове наистина? Само да не е отговор от типа "Трябва да е 1.20 - 1.30, защото заплатата ми е 750 лв".

                          При положение, че в цяла Европа горивото е на сходни цени, на какво основание тук трябва да е много по-евтино?

                          Ред.: забравих по самата тема да кажа - да се протестира срещу високи цени на горивата чрез автопоход е безумно и е почти същото като да се борим със затлъстяването на децата като ядем мазни бургери с пържени картофи и диетична кола, лежейки на фотьойла пред телевизора. Пълно безумие.

                          Коментар


                            #43
                            Само за информация - на 5 юли 2011-та година (съвсем произволна дата, извадих я от статистиката за зареждане на колата ми) дизеловото гориво е струвало точно толкова, колкото и сега на бензиностанциите на Еко - 2.41 лв за литър. Това е преди 7 години и 4 месеца. Т.е. от тогава до днес цената не се е променила.

                            Питайте, имам данни за 10 години назад, за всеки божи ден колко е струвало горивото. Защо сега изведнъж стана скъпо, а допреди няколко месеца - не беше?

                            Тези, които смятат, че горивото е скъпо - колко смятат, че трябва да струва? Някой може ли да се обоснове наистина? Само да не е отговор от типа "Трябва да е 1.20 - 1.30, защото заплатата ми е 750 лв".

                            При положение, че в цяла Европа горивото е на сходни цени, на какво основание тук трябва да е много по-евтино?

                            Ред.: забравих по самата тема да кажа - да се протестира срещу високи цени на горивата чрез автопоход е безумно и е почти същото като да се борим със затлъстяването на децата като ядем мазни бургери с пържени картофи и диетична кола, лежейки на фотьойла пред телевизора. Пълно безумие.
                            Пак забравяш някой главното като си мериш **** сЕвропа... В сърцето на Европа Германия най простия бараба взема 2000/2200 лв . И говоривото му е доста по чисто и качествено..
                            6 к не взема и отоавитяля при нас... И IT има да си мечтае за тях..
                            Тук е картел аз миналата година обиколих 40 места 600/800 френски немски американски заводи с лопата да ги ринеш 600/700/800 ...
                            А Барабата е Германия взема над 2000 лв... Приятел на строеж в Англия вземаше по 1800/2000/2200 лири...

                            Коментар


                              #44
                              Мога да изброя няколко, но по-скоро питай някой, който вече ги е реализирал. Не е трудно да намериш такъв.
                              Аз вярвам, че мога да ги достигна, но това не ми е цел в живота и ще ми отнеме много повече, отколкото ще ми даде.
                              Познавам няколко човека, които си докарват 3-4К на месец на редовни длъжности в частни фирми. Просто се искат много акъл, топки и 1% късмет.

                              Малко офтопик, до някъде...
                              В неделя бях за риба. На водоема имаше един цар на видима възраст 45-50 години, който не спря да мели приказки цял ден.
                              Та тоз герой се хвали на друг, който е на отсрешния бряг, че баща му починал преди 5 години и от тогава не работи нищо.
                              Имал си каруца, ама като умрял баща му, взел че умрял и коня, та впрягал този на комшията да ходи за дърва, гледал си градинката и т.н.
                              Обаче беше категоричен, че нямало да работел на никой за 600 лв. заплата. Те тоз същия капацитет.
                              Същият, който сутринта при около 4 градуса външна температура беше преплувал част от блатото, че да отиде на един остров, понеже там имало много риба и си заслужавало мокренето.

                              И стоя Аз в лодката отстрани и се чудя, как можеш да му обясниш на този човек, че за да искаш пари, трябва да предложиш или жертваш нещо в замяна - труд, акъл, време.
                              Та той е постигнал всичко в живота и е на върха на пирамидата в селската кръчма, защото има каруца, нищо че няма кон. Защото няма да работи на никой за 600 лв.
                              Сигурен съм, че ако всеки ден влагаше в правилна посока дори половината от волята, която се иска да влезеш в ледената вода и пиявиците (7 му се били лепнали) на блатото в 7 часа сутринта, тоя човек можеше да стане и президент.

                              Междувременно тоя срещу него извади 2 щуки, Аз извадих 2, съседа, който беше с мен в лодката извади 3... А Царя стоеше и гледаше. Обаче той бил хвърлил за големи, не му се занимавало с тея малките по 2 кила
                              Има сводници и дилъри ама от голям калибър..
                              Крастата... Куфата... Пиликаня

                              Коментар


                                #45
                                Темата отиде у ряката...
                                Ама айде стига ги гледахте тези цифри така в чужбината. Заплатата е една ама разходите какви са, за тях защо никой не говори? Вземал някой 1200 евро в Германия и наема на апартамента е 700 евро, айде почвай да смяташ колко ти остава за храна и разходи и т.н. (Става дума за семейство с две деца, жената взема 400 евро и вземат детски - работят в Макдоналдс)

                                Единственото, което за мен е по - релеватно и трябва да се коментира е цена / качество. Другото са празни приказки. А защо у нас да е по - евтино, ами защото (ей така без да съм специалист в материята) най - малкото разходите за труд на рафинерията и доставчиците по веригата са по - малки от колкото в Германия примерно.

                                Коментар

                                Working...
                                X