Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Протести срещу високите цени на горивата - имат ли смисъл?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Да.
    Dacia Duster 1.6 4WD

    Коментар


      #17
      Влизаме в друга тема
      Неведнъж съм казвал - ако разходите ти не отговарят на доходите - има 2 начина:
      - намаляваш си разходите (слизаш от джипа и се качваш на малолитражка, до кафето вместо с колата - отиваш с колелото или пеш, вместо АйФон си купуваш телефон за 250 лв, спираш да пиеш Джак Даниелс и минаваш на Джим Бим или на домашна ракия...)
      - увеличаваш си доходите (примерно, сменяш си работата, града, селото, започваш допълнителна работа, печелиш от тотото и все такива едни).

      Коментар


        #18
        Сравнете цените ПРЕДИ облагане и после пишете.
        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

        Коментар


          #19
          Добре де, има ли верига, която не е част от картела с горива от Лукойл? Аз бих зареждал само там, ако ще и най-лайняния бензин да е.
          Цената се определя от пазара. Как разсъждават тия в картела - щом се купува на тази цена, я да пробваме по-висока. Купуват и на нея, вдигаме я. И те така. Който иска да протестира, да спре да ползва колата за щяло и не щяло, и да не зарежда от картела (ако въобще има такава опция). 95% от хората с кола на пътя са за глезене, гъзария и т.н., не от необходимост. И не - не ми пука колко транспорта трябва да смениш до работа.
          Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
          ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

          Коментар


            #20
            dikanio написа: Преглед на мнението
            95% от хората с кола на пътя са за глезене, гъзария и т.н., не от необходимост. И не - не ми пука колко транспорта трябва да смениш до работа.
            Това са и моите наблюдения. Даже знам, че 70% от тия 95%, дето карат заради карането - да пият кафе, да заведат пачаврата на дискотека и пр., не плащат (зареждат) те - това са синетата на "добрите" мама и тате... Даже оня пишлегар дето насмете жените на тротоара е от тях. Имам един комшия, дето вади БМВ-то всяка събота, прави парадна обиколка на града, после отива да пие кафе на центъра като го спира на пешеходната зона (макар и в края), а вечерта води гаджето на дискотека... и това е.
            Хеле пък като дойде събота, неделя и по празници и като ми се наложи да ида до някъде ми се сгажда - 150-200 хиляди софиянци решили да ходят някъде... само пречат на тия като мене дето трябва да ходят поработа Та заради тях вероятно цените на горивата са такива!
            Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

            Коментар


              #21
              Сравнете цените ПРЕДИ облагане и после пишете.
              Данни за Германия от днес.
              Бензин:
              • Производствена цена: 45,49 Cent/л
              • Печалба: +12,85 Cent/л
              • Акциз: +64,45 Cent/л
              • ДДС: +23,52 Cent/л
              • Крайна цена: 147,31 Cent/л, като 88,97 Cent са данъци


              Дизел:
              • Производствена цена: 48,88 Cent/л
              • Печалба: +14,06 Cent/л
              • Акциз: +47,07 Cent/л
              • ДДС: +20,90 Cent/л
              • Крайна цена: 130,88 Cent/л, като 67,94 Cent са данъци


              От къде може да се намери такава информация за България?
              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

              Коментар


                #22
                Това крайни цени рафинерия ли са или крайни цени на бензиноколонката ?
                Dacia Duster 1.6 4WD

                Коментар


                  #23
                  крайни цени на бензиноколонката
                  Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                  Коментар


                    #24
                    Аз намирам цени на едро, примерно ИНСА имат ценоразпис.

                    За бензин А95Н:
                    Цена 1000л - 1045лв
                    Акциз - 710лв
                    Дан. основа - 1755лв
                    ДДС - 351лв
                    Общо 2106лв

                    Дизел В6:
                    Цена 1000л - 1219лв
                    Акциз - 646лв
                    Дан. основа - 1865лв
                    ДДС - 373лв
                    Общо 2238лв

                    На Лукойл сигурно са подобни, предвид картела. Та вземаме цената на тези горива от тяхната листа на дребно във Fuelo.
                    Бензин А95Н - 2,40лв/л
                    Дизел - 2,44лв/л

                    Това ще рече:
                    Бензин - 2400лв/1000л
                    Дизел 2440лв/1000л

                    Махаме ДДС:
                    Бензин - 2000лв/1000л
                    Дизел - 2033,33лв/1000л

                    Махаме акциза:
                    Бензин - 1290лв/1000л
                    Дизел - 1387,33лв/1000л

                    Доставна цена+печалба (България):
                    Бензин - 0,658 Euro/л
                    Дизел - 0,708 Euro/л

                    Доставна цена+печалба (Германия):
                    Бензин - 0,5834 Euro/л
                    Дизел - 0,6294Euro/л
                    Dacia Duster 1.6 4WD

                    Коментар


                      #25
                      Или казано с други думи, средно 12,5% -12,7% по-скъпо гориво в България спрямо Германия, преди облагането с акциз и ДДС.
                      Dacia Duster 1.6 4WD

                      Коментар


                        #26
                        Нещата изобщо не отиват на добре да ви кажа аз... всичко е режисирано, но не знам с каква цел, предполагам сваляне на правителството... или режисирано оттегляне от властта...
                        1. Цената на горивата.
                        2. Цената на хляба.
                        3. Цената на ГО.
                        4. Новите местни данъци
                        5. Цената на топлото.
                        все чувствителни цени и такива които касаят всеки.
                        след Нова година като вдигнат и цената на тока и като се получат януарските сметки и нещата ще се сготвят...
                        Дано не съм лош пророк...
                        Fiat Punto 1.1-Синята птица
                        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                        Коментар


                          #27
                          Ами както казва един приятел, който от дълги години живее в Германия - "Така ще е, като Ви е висок стандарта в БГ".

                          Или казано с други думи, средно 12,5% -12,7% по-скъпо гориво в България спрямо Германия, преди облагането с акциз и ДДС.

                          Коментар


                            #28
                            Смисъл от протести винаги има,но при нас протестите са ни както всичко останало,никакви.Протестираме си на дребно и по отделно,днес за горивата 500 човека,утре майките 200 човека,после нещо друго 100-тина човека ами така няма да стане,докато сме разделени файда няма да има.Последното ми ходене до Букурещ съвпадна с техен протест,ами нищо общо с тукашните смешки.За другите ни съседи гърците да не говорим какво правят.
                            Последна редакция от campain; 06.11.2018, 10:11.
                            Fiat Marea 1.8 16v HLX
                            Hyundai Terracan 2.9 CRDI

                            Коментар


                              #29
                              Или казано с други думи, средно 12,5% -12,7% по-скъпо гориво в България спрямо Германия, преди облагането с акциз и ДДС.
                              Този процент ми се струва напълно нормален в предвид населението и икономиката на Германия и България.

                              ...всичко е режисирано...
                              И Аз мисля, че е режисирано. Но сценарият е друг. Червеничките използват тези увеличения, за да си направят евтин и безплатен ПР, защото сигурно никой от избирателите им не знае къде започват и къде свършват правомощията на държавата. За червените подобно натрупване на няколко увеличение е перфектният сценарии. Тази с очилата организира изявление за всеки такъв повод и започва с пропагандни обещания и чисти лъжи.
                              Както и Дидо каза някъде в предната страница, държавата може да се намеси до толкова, че да намали собствената си печалба в даден отрасъл, но за сметка на това ще я увеличи в друг, защото трябва да има пари за бюджета.

                              Единственото решение, за което се сещам, е държавата да започне да събира достатъчно пари от друго място. Такова място са глобите. Глоби за шофиране, глоби за пушене, глоби за изхвърляне на боклук... и поне още няколко хиляди вида глоби, както е в нормалните държави. Тогава държавата ще има възможност да намали ДДС или акциз на дадена стока, без да ги увеличи при друга. Не е готино да те глобяват за всичко, но практиката показва, че работи, а и това е начина за изграждане на нормална среда и общество.
                              "Без сърца, сме просто машини"
                              Toyota Prius 1.5 Hybrid
                              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                              Коментар


                                #30
                                Абе що се грижите толкоз за бюджета на държавата - нали все излишък има.. пък за народа - все повече му се взима! Единствения логичен за мен отговор е - щото минава номера!
                                п.п. Същото като при българските застрахователи - дай да вземем колкото може повече... и още малко....и то от всички, не от който трябва.

                                Коментар

                                Working...
                                X