Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Протести срещу високите цени на горивата - имат ли смисъл?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Щом верига бензиностанции, (не Марешки) може да си позволи цени на дребно за клиентите си от 1.89 за А 95 и 2.19 за Дизел, снадбявайки се от гръцката рафинерия, сметнете сами с колко ни клати любимеца на народа лукойлския помияр Вальо Златев.

    Коментар


      Две местни вериги бензиностанции в Бургас (не включвам в това число Марешки), продават на 1.87 за А 95 и 2.09 за Дизел... Значи може, и силно се съмнявам да продават на загуба, а от къде зареждат ми е все тая.
      Последна редакция от batproho; 30.11.2018, 16:23.
      Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
      Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

      Коментар


        И аз в София зареждам на 1.99нафта. Напълно легално и от колонка. Не вярвам да са на загуба
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          Аз вярвам на г-н Златев и смятам, че като зареждам на 2.29, колкото е в момента на Екото, те работят на по-малко от стотинка печалба. А вие дето зареждате на 1.87 и 1.99 - заради вас ще фалират бензиностанциите. Скъперници.

          Коментар


            Някъде четох че братята руснаци не прибират никаква печалба от лукоил-България а я използват да се разплащат с агентурата си тук,влиятелни личности и вся астальная сволоч здесь в Балхарии. И затова от както е продаден нефтохим бургас не отчитат никаква печалба и се са на загуба..А и сигурно знаете че охранителната фирма на бат' Гойко им пази тръбите складовете и др..
            LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
            ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

            Коментар


              Ееееее, за приятелските взаимоотношения на другаря Златев и собственикът на "ИПОН", тук легенди се носят...
              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

              Коментар


                batproho написа: Преглед на мнението
                Две местни вериги бензиностанции в Бургас (не включвам в това число Марешки), продават на 1.87 за А 95 и 2.09 за Дизел... Значи може, и силно се съмнявам да продават на загуба, а от къде зареждат ми е все тая.
                Е, то е ясно защо работят на такива цени и от къде им идва печалбата. Първо, разхода се вдига много. А, за пораженията от некачественото гориво - разбираш последствие.

                Коментар


                  Ами може и така да е ама може и да не е така. Един или два пъти в годината лятото зареждам на марешки нафта - нито разхода е по - голям, нито върви по - малко. Това е моя опит, примери много.

                  Коментар


                    stilo_new написа: Преглед на мнението
                    Е, то е ясно защо работят на такива цени и от къде им идва печалбата. Първо, разхода се вдига много. А, за пораженията от некачественото гориво - разбираш последствие.
                    Това е едната страна на медала. Другото ще се разбере, когато аптекарят-бензинджия напусне Народното събрание.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      Според мен горивата поевтиняха не толкова заради протестите против високите им цени, а заради последвалите ги протести против правителството. Мисля, че държавата по някакъв начин натисна бензинджиите да си свалят цените. В момента петролът поевтиня от 85 на 60 долара, а цените при нас, във Велико Търново, паднаха с цели 48 ст. за един месец - от 2,52 на 2,04. Марешки дори продава на 1,85 за литър бензин. Преди три години, когато петролът беше паднал до 25 долара, най-ниските цени на Марешки бяха 1,63. Т.е., сега няма толкова възможности вече за поевтиняване, ако петролът рече да поевтинее с още 35 долара, както тогава, а засега е поевтинял с 25. Излиза, че за 25 долара по-евтин петрол, цените са паднали с 48 ст., докато за останалите 35 долара хипотетично поевтиняване биха паднали с не повече от още 20 ст, хайде, с 25.
                      Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                      Коментар


                        Е не може да е от това, все пак имаме функционираща пазарна икономика и държавата не може да се намесва директно на пазара

                        Но иначе, страх лозе пази, а тиквун много го е страх, това е очевидно.

                        Коментар


                          Те затова и сега всеки протест го кръщават, че е против високите цени на горивата. То вече няма основание да се протестира против това, а хората откровено си викат против правителството, но медиите едно са си навили на пръста и го дъвчат...
                          Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                          Коментар


                            Ся не разбрах, горивата паднаха, заради протестите или по някакви икономически причини?
                            Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                            Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                            Коментар


                              Той и въздуха в София се изчисти заради зеления билет
                              Остави майтапа, но това беше официалната позиция на управлението...
                              "Без сърца, сме просто машини"
                              Toyota Prius 1.5 Hybrid
                              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                              Коментар


                                Ся не разбрах, горивата паднаха, заради протестите или по някакви икономически причини?
                                Не бе, чели са форума и предсказанията ми :

                                Все пак очаквам до 10 дни цената и на нафтата да слезе под 2.20, като вземам предвид цената на суровината и оставката на Николери Симеонов.
                                Това тежко пророчество изрекох на 17.11. Е, закъсняха нещата с 10-на дни, ама все пак - може да се каже, че виждам в бъдещето. Снощи си заредих едни бързи 20 литра на 2.19.

                                Коментар

                                Working...
                                X