Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Протести срещу високите цени на горивата - имат ли смисъл?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    И пак се изпуска идеята как така разкарвач на пица с САЩ може да си позволи q 5???

    Дай да уточним някои неща.За теб,Кю 5-ца е мерило за богатство,охолство и просперитет.Така ли?Що не ми кажеш твоя приятел в каква къща живее?Или е в някоя панелка и то не негова,а на родителите му.За точност проверих цената втора ръка на колата-почват от 21 000лв.По твоятя логика,ака ти кажа колко струва моята(нова съм я купил,не втора ръка)твоя пицар ще изглежда като просяк.
    А тези с дипломите и езиците няма да ги зарежа,защото те са си извоювали правото да получават големи пари.
    Пишеш,че трябвали пари,за да учиш.Баща ми не можеше да ми помага и заради това през цялото следване работех като санитар,за да се издържам и да уча.Що задници съм измил.....И колко помия съм изял в студентския стол,идея нямаш.Но имах цел и я постигнах.И заради това няма да работя като пицар или наемник в Щатите или Англия.Просто защото тук мога да работя това,което искам и за което ми плащат добре.Дори много добре.
    14.500 $ с няквс отстъпка за него нещо от застраховката ли и е на лизинг с първоначална...
    Живее в къща американска под наем и взема 1800 $ жена му малко повече 2200 и имат 2 коли .. Демек имат 4000 $ на месец с лекота без зор и си живеят като цар там. Почивки екскурзии даже си и плаща в нетфикс за филми... За това няма и да се върни никога в БГ.

    Не бих дал и стотинка за учене... Дори и сега не бих и не мога да си го позволя с тези 1400/1500 лв. Няма смисъл . Аз като видях какво е по заводи и цехове се изплаших... Най много като брачеда с више да продавам сладолед 10 г...
    Да q 5 значи скъпа мога да си е позволя. Това значи
    Тука управителя генералния кара едно чупено компресорче... Това значи

    Коментар


      #92
      След като темата се развихря в тази посока, то е ясно, че смисъл от протест има, но не само за горивата, а за много много неща.
      И протеста е нужно да е масов, адекватен и организиран, за да има нужния ефект от него.

      Аз също нямам проблем с тези цени на горивата (няма да почна да се хваля като повечето тук защо), но тук не става въпрос за това дали отделният човек може да си ги позволи, а за това, че вдигането на цените на горивата води до поскъпване на всичко останало по веригата, което автоматично означава по-нисък стандарт на живот за над 80% (грубо казано) от българите в страната.

      Защото масово хората работят за въпросните 600-800 лева/месец (нека си го кажем честно - дори и по-малко) и покачването на цените ще влоши още повече жизненият им стандарт. И говоря за хора, които нямат автомобили. Нека гледаме малко по-глобално на нещата, а не както обикновенно до ръба на носа си (тоест само нашият си гъз и нашето си вкъщи).

      Просто защото ще дойде един хубав момент, в който мизерията и последиците ще застигнат всички.
      Нека го обясня икономически - това да се чувстваш добре, защото ТИ можеш да си позволиш цената на горивото е като това да се чувстваш добре като собственик на фирма, която е на печалба и се развива добре в отрасъл, където повечето фирми са губещи и пред фалит. Този, който е учил ще знае, че това е огромна червена лампа, която трябва да ти светне веднага и спешно трябва да вземеш мерки и за твоята собствена фирма...но дори и човек с прилична обща култура може да разбере за какво говоря.
      == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

      На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

      Коментар


        #93
        - Какви сте вие?
        - Българи!
        - Какво правите?
        - Протестираме!
        - Защо?
        - Горивото ни е скъпо!
        - Горивото е на сходна цена в цяла Европа, защо ви е скъпо?
        - Доходите не са ни като в Европа!
        - А доходите ви откъде са?
        - От заплата.
        - Кой ви дава заплата?
        - Работодателят.
        - Ами поискайте му по-висока?
        - Пхахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахаха- ще си помисли че съм пил нафта...
        - Пил ли си нафта?
        - Не съм.
        - Какви квалификации имаш за да искаш по-висока заплата?
        - Нямам.

        Разбираш ли, колега, какво имам на във впредвид? Като ти каже, че чакат още 100 да работят на твоето място, те не са ли същите тези, които са склонни да си продавеат г*з* за без пари и после да се оплакват колко скъпо е горивото?

        Хората нямат квалификация, не знаят езици, почти не могат да правят нещо по-сложно от това да ремонтират бойлер, но искат да получават 12 лв на час, колкото се заплаща в някои фирми, при които се проектира с CAD софтуер и се изисква познаване и работа с ГИС. Как да платиш 12 лв на час на някой, който дори не знае какво е това?

        ====

        Колега DJPOPA, след като някой иска от теб европейски цени на стоките в магазина, не разбирам защо самият ти не поискаш европейски цени за своя труд? Може би защото някой друг ще предложи по-ниска цена и ти няма да можеш да продаваш? Т.е. цената е такава, каквато е склонен да плати купувачът и каквато е склонен да предложи продавачът? С горивото не е ли същото? Щом на предложена цена от 2.40 си съгласен да плащаш и да купуваш гориво, от какъв зор продавачът да се отказва от печалбата си и да намалява цената, като ти пак ще купиш гориво? Както някъде по-нагоре един колега написа, че не ходи с трамвай, за да не мръзне, а дава по 150 лв за гориво, но спи 1 час повече. Той е решил, че сънят е по-важен и е склонен да плаща цената, независимо каква е. Е ти ако си продаваш услугата и някой ти каже - "все ми е едно каква е цената, дали е 1000 или 2000 лв", ти на колко ще му продадеш? На 1000 или на 2000?
        Пак не разбираш какво ти се пише..
        В Германия на циганина ще дадат 2000... А в Италия там където каза колегата 3000 евро... Не ми брой дипломите имам 2...

        Коментар


          #94
          Ся...втора любима моя тема. Това, че имаш висше, не означава, чв можеш и знаеш и трябва да получаваш големите пари.
          Като дойдох в Сф, 5години учех и работех,спях по 3часа на ден и съм се лишавал от много неща. За това....хайде не си оправдавай мързела и тъпотата с това, че образованието е скъпо.


          Въздържайте се от лични нападки и обиди. Уважавайте участниците във форума!
          Модераторски екип на fiatforum.bg
          ФИАТ- Пътят е само формалност
          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
          -----------------------------------------------------
          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

          Коментар


            #95
            Слав написа: Преглед на мнението
            След като темата се развихря в тази посока, то е ясно, че смисъл от протест има, но не само за горивата, а за много много неща.
            И протеста е нужно да е масов, адекватен и организиран, за да има нужния ефект от него.

            Аз също нямам проблем с тези цени на горивата (няма да почна да се хваля като повечето тук защо), но тук не става въпрос за това дали отделният човек може да си ги позволи, а за това, че вдигането на цените на горивата води до поскъпване на всичко останало по веригата, което автоматично означава по-нисък стандарт на живот за над 80% (грубо казано) от българите в страната.

            Защото масово хората работят за въпросните 600-800 лева/месец (нека си го кажем честно - дори и по-малко) и покачването на цените ще влоши още повече жизненият им стандарт. И говоря за хора, които нямат автомобили. Нека гледаме малко по-глобално на нещата, а не както обикновенно до ръба на носа си (тоест само нашият си гъз и нашето си вкъщи).

            Просто защото ще дойде един хубав момент, в който мизерията и последиците ще застигнат всички.
            Нека го обясня икономически - това да се чувстваш добре, защото ТИ можеш да си позволиш цената на горивото е като това да се чувстваш добре като собственик на фирма, която е на печалба и се развива добре в отрасъл, където повечето фирми са губещи и пред фалит. Този, който е учил ще знае, че това е огромна червена лампа, която трябва да ти светне веднага и спешно трябва да вземеш мерки и за твоята собствена фирма...но дори и човек с прилична обща култура може да разбере за какво говоря.
            Това ясно че всичко ще скочи... Ама го говори на Кай той е ***модерирано***


            Във форума се пише на български език на кирилица.
            Модераторски екип на fiatforum.bg

            Коментар


              #96
              Ся...втора любима моя тема. Това, че имаш висше, не означава, чв можеш и знаеш и трябва да получаваш големите пари.
              Като дойдох в Сф, 5години учех и работех,спях по 3часа на ден и съм се лишавал от много неща. За това....хайде не си оправдавай мързела и тъпотата с това, че образованието е скъпо.
              Ама като ти гледам култура (***модерирно***) язък за ученето...
              Мислиш да не казвам с какво и как...
              Аз има пари пари мога и 5 лв да си позволя гориво.
              Ти освен за себе си за други някога мислил ли си???
              Ми не то ти личи С нявко върховно мнение за себе си..
              Това е истинския бай-Ганьо.
              Най вероятно си успял браво един на 100 000 трай там и това е.


              Дръжте се уважително към участниците във форума.
              Следва отваряне на торбата с предупреждения!
              Модераторски екип на fiatforum.bg

              Коментар


                #97
                Слав написа: Преглед на мнението
                След като темата се развихря в тази посока, то е ясно, че смисъл от протест има, но не само за горивата, а за много много неща.
                И протеста е нужно да е масов, адекватен и организиран, за да има нужния ефект от него.

                Аз също нямам проблем с тези цени на горивата (няма да почна да се хваля като повечето тук защо), но тук не става въпрос за това дали отделният човек може да си ги позволи, а за това, че вдигането на цените на горивата води до поскъпване на всичко останало по веригата, което автоматично означава по-нисък стандарт на живот за над 80% (грубо казано) от българите в страната.

                Защото масово хората работят за въпросните 600-800 лева/месец (нека си го кажем честно - дори и по-малко) и покачването на цените ще влоши още повече жизненият им стандарт. И говоря за хора, които нямат автомобили. Нека гледаме малко по-глобално на нещата, а не както обикновенно до ръба на носа си (тоест само нашият си гъз и нашето си вкъщи).

                Просто защото ще дойде един хубав момент, в който мизерията и последиците ще застигнат всички.
                Нека го обясня икономически - това да се чувстваш добре, защото ТИ можеш да си позволиш цената на горивото е като това да се чувстваш добре като собственик на фирма, която е на печалба и се развива добре в отрасъл, където повечето фирми са губещи и пред фалит. Този, който е учил ще знае, че това е огромна червена лампа, която трябва да ти светне веднага и спешно трябва да вземеш мерки и за твоята собствена фирма...но дори и човек с прилична обща култура може да разбере за какво говоря.
                Абсолютно съм съгласен с теб,че когато нещата се влошават,се влошават за всички по веригата.Това е така.Но темата тръгна по тоя път,защото се опитват да ме убедят,че трябва да получаваш нещо,без да даваш нищо.Или да полагаш усилие да промениш положението си.И не,не смятам,че колегите се хвалят с имАне,а по-скоро се опитват да обяснят,че имАнето е последица от едни предишни усилия и лишения.И че всеки от нас е положил огромни усилия,за да бъде това,което е.
                Идеята,че по-добре първи на село,отколкото втори в града не ми е водеща.И не я разбирам.Тя е за хора,които са се примирили със съдбата си.Лошото е,че така възпитават и децата си.Без стремежи и без хъс за борба.
                Да,неприятно и Ядно ми е ,че плащам безумни осигуровки от които се хранят хора,които нямат един ден трудов стаж.А майка ми с 35г. взема 280лв.Нали се сещаш,кой доплаща.Поводи за протести колкото щеш.Но идеята да се дава на някой,които не заслужава,просто щото така трябвало,не я подкрепям.Да се дава,но срещу труд и учение.И на всеки,колкото си е заслужил.
                Едно време имаше лозунг:"От всекиго според възможностите,на всеки според потребностите!".Е да,ама не.
                1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

                Коментар


                  #98
                  Най важното е още вчера дадоха прогноза, че може да падне на 2.20/10 - някъв по телевизията се жлембеше

                  Коментар


                    #99
                    Не е странно, че коя да е злободневна тема прераства в подобен диспут - това е ефекта на социалната система! Всяко явление е породено от причина, а ние индикираме следствието като факт. Ако трябва да се направи по-задълбочен анализ, отново ще се стигне до обсъжданите неща, но едва ли ще можем категорично да изведем причината (едва ли е само една). Възможен е и един друг поглед, малко по-глобален, като започнем с въпроса какво представлява България като икономическа и политическа сила днес, в европейски и световен контекст? Да, член на НАТО и ЕС, но с какъв принос? Ако се направи разрез на икономическия и демографския профил на страната, ще излязат много интересни неща. Без да се задълбочавам, ще спомена един факт, който ме потресе - в страната числеността на чиновниците е 736100 човека (това е цялата администрация - общинска, държавна и съдебна), само в изпълнителната власт, без структурите на МВР и МО има 100000 чиновници... по нататък добавяме пенсионери, подрастващи, учащи, инвалиди и др. неактивни лица и стигаме до това, че 1200000 души реално имат икономически принос! Доколко работят ефективно е друг въпрос (вече споменах, че производителността на труда в БГ е 37-40% от средната за ЕС). С други думи, ситуацията е критична, близка до абсолютна катастрофа. С тази ситуация, логично е да не сме в състояние да отстояваме националните си интереси във външнополитически план, което рефлектира като различни форми на зависимост - зависимост от енергийни доставчици (ситуацията с Лукойл), зависимост политическа (от Брюксел и Вашингтон), зависимост географска (мигрантски потоци), дори зависимост етно-религиозна... Иначе (грубо) казано е възможен и следния прочит - ние сме една колония от съвременен тип и малко неща зависият от нас в съвременния геополитически контекст. Ще плащаме каквото и колкото ни кажат, ще правим каквото ни кажат, ще ядем каквото ни дадат, ще караме коли втора ръка и т.н. Макар и груб, този прочит, вероятно не е много далеч от истината.
                    Какво можем все пак да направим? Можем ли на правителствено ниво да се опълчим на ЕС, или поне малко да се поопънем? Можем ли да се озъбим на Москва за газа и нефта? Можем ли да диверсифицираме доставките, ако да - защо не го правим? Или ни е страх, респ. Б.Б. го е страх да не му залепят етикета "популист" като на Орбан?! А може би с протести срещу системата въобще може да се повлияе някак?
                    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                    Коментар


                      А забелязахте ли как ни отместиха вниманието от застраховките и скъпото гориво, като скорострелно пуснаха 2 тона спанак, примесен с татул?!? Съсипаха я тая държава!

                      Коментар


                        D. Stanev написа: Преглед на мнението
                        Какво можем все пак да направим?
                        Трябва да се работи в правилната посока. От няколко години тече завръщане на производсва от Китай към Европа. За съжаление България не е сред "печелившите". Всички бивши източни републики - Литва, Латвия, Естония, Полша, Чехия.. Сърбия и т.н. в момента се развиват с неколкократно по-висока скорост от България.
                        Според статистиката на Световната банка страната (България) изостава и спрямо други държави от региона. Така например сръбската икономика, която е сравнима с българската по размер, привлича близо два пъти повече чужди инвестиции
                        И за това не са виновни Русия, САЩ или някой друг. Северозападна Румъния и Сърбия могат да бъдат пример за всеки български политик.

                        Инвеститорите правят своите разчети с минимални заплати, които към момента са по-високи от средната за страната. За съжаление никой не се интересува как да привлече тези инвеститори. Дори обратното - само биват отблъсквани.
                        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                        Коментар


                          Снощи който е гледал телевизор, е видял Златев как обясни, че бензиностанциите работят с ПО-МАЛКО от 1 стотинка печалба на литър гориво, като това важи и за бензин и за дизел. Сега, чудя се - дали в тази цена е включена отстъпката с карти, която много хора използват към повечето вериги? И се двоумя - дали като използвам карта, им допринасям за това да работят на загуба 8 стотинки, или пък им допринасям за по-голяма печалба с 8 стотинки ако не я използвам?

                          Коментар


                            1 стотинка?!! Това е абсурд. Печалбата е 37-40 стотинки на литър - на база производствена цена - краен потребител. Ако някой твърди друго - лъже. Как се резпределят по веригата тези 40 стотинки е друг въпрос. Най-лесно се манипулират журналистите като тези 40 стотинки се включат в "производствената цена".
                            Правят ни на балами - това е. Значи, в момента в който се вдигнат цените на международните пазари, на бензиностанциите реагират мигновенно, а когато паднат, цените не падат мигновенно... Е как така, всички са заредили количества, точно на високите цени?! Айде стига глупости!
                            За различните способи за добив на петрол, рентабилността е различна, но дори за този с най-труден добив, при цена от 35 долара, пак има файда, макар и не толкова, колкото им се ще.
                            Иначе картел няма, държавата не може да се меси, потребителите трябва да са сигурни, че няма спекула... Да, ама не. Държавата може да се намеси с промяна на регулациите за данъчните складове, като промени изискванията, понеже в момента те са направени като за точно определен оператор. Знаем кой е той.
                            А щом във Франция и Белгия протестират, значи работата и там е зле и... протестите вероятно имат смисъл. Най-малкото за да обърнат внимание на държавата, че нещата могат да ескалират и да се обърнат срещу правителството.
                            Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                            Коментар


                              Само са уточним нещо.
                              Нали знаете че на световните пазари цената на горивото не е с доставка в момента в който ти свърши нефта в бидоните на рафинерията. Цените които гледаме сега като котировки са за доставка в началото на януари.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар


                                Доколкото знам, във Франция протестират за конкретни неща, а не просто защото искат да живеят по-добре. Някакъв допълнителен данък е вкаран там с бюджет 2019, който оскъпява най-масовото гориво в страната - дизела. Държавата го вкарва, за да откаже французите от любимите им дизелови коли. Срещу нещо такова има смисъл да се протестира.
                                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                                Коментар

                                Working...
                                X