Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Протести срещу високите цени на горивата - имат ли смисъл?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Ех ти да видиш как се е променил живота.
    Едно време дърти професори изпитваха млади студентки, а сега млади преподавателки изпитват дърти студенти.
    Ей за това си струва да позеленее човекче е сбъркал специалноста, не за заплата от 1300
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #77
      1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

      Коментар


        #78
        Пс: 2/3 позеленяха от яд че съм вземал1300/1500. Типично по български...
        Леле,мале!Позеленях!Ама защото на месец това са само личните ми осигуровки които плащам.
        С пари от гурбет,кола не си купих,а и сега не бих си купил.Твърде трудно са изкарани,за да ги оставя ей така на улицата.
        И да,навсякъде питат за образование,диплома и т.н.И ако можеш да разбереш,последно миналата година м.май се явявах за потвърждаване на специалност и квалификация.Професорката,която ме изпитваше,може да ми е дъщеря.Но,такива са правилата и трябва да ги спазваш.
        Главно говорих за Стефанаки... Ама карай .
        Той ако разбере че другия колега взема малко повече
        И има E60, ML, Jaguar,f-150,и едно 307 цц сън няма да го лови 1 месец. По исказа му говоря...
        Не е въпроса че вземаш много пари въпроса цялата нация са фй взема. Зная че 10/15/20 % макс да ги вземат и то по София...
        Ти срази пари си за Мазерати направо...
        Последна редакция от fifo td 100; 07.11.2018, 08:18.

        Коментар


          #79
          DJPOPA; написа:
          Ами Люксембург какво потребление има, че там и на дребно цените са по-ниски.
          Всъщност има доста голямо потребление в Люксембург. Всеки ден влизат 200000 души да бачкат и по - голямата част от тях идват с кола и зареждат в Люксембург. Отделно почти всички транспортни фирми които минават наблизо с камионите спират и зареждат в Люксембург, защото след като си вземат ДДС-то цената става супер изгодна. (Приятел работи в такава фирма във Варна и всичките им камиони (около 160) минават да зареждат през Люксембург). В Люксембург е най - голямата бензиностанция в света, която е свързана директно с тръбопровод защото просто няма как да се осигури постоянно пълнене на цистерните...

          Коментар


            #80
            fifo td 100 написа: Преглед на мнението
            Главно говорих за Стефанаки... Ама карай .
            Той ако разбере че другия колега взема малко повече
            И има E60, ML, Jaguar,f-150,и едно 307 цц сън няма да го лови 1 месец. По исказа му говоря...
            Не е въпроса че вземаш много пари въпроса цялата нация са фй взема. Зная че 10/15/20 % макс да ги вземат и то по София...
            Ти срази пари си за Мазерати направо...
            Викаш, всеки сульо и пульо, да взима а. Знае - не знае, може - не може.. да взима и то достатъчно, че да живее добре и нищо да не му липсва. Няма такъв филм брат, излез от социалистическия утопизъм.

            ПП. Между другото при нас в момента се търсят хора - 12лв/час чисто. Ама трябва да можеш да работиш на CAD и ГИС програми и други специализирани за оразмеряване. Също така да имаш опит в проектирането от фаза ПИП до РП. ТИ можеш ли ги тези неща? Ако да заповядай.
            Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

            Коментар


              #81
              fifo td 100 написа: Преглед на мнението
              Главно говорих за Стефанаки... Ама карай .
              Той ако разбере че другия колега взема малко повече
              И има E60, ML, Jaguar,f-150,и едно 307 цц сън няма да го лови 1 месец. По исказа му говоря...

              Защо ли ми е смешно?

              Коментар


                #82
                noriaga написа: Преглед на мнението
                Викаш, всеки сульо и пульо, да взима а. Знае - не знае, може - не може.. да взима и то достатъчно, че да живее добре и нищо да не му липсва. Няма такъв филм брат, излез от социалистическия утопизъм.

                ПП. Между другото при нас в момента се търсят хора - 12лв/час чисто. Ама трябва да можеш да работиш на CAD и ГИС програми и други специализирани за оразмеряване. Също така да имаш опит в проектирането от фаза ПИП до РП. ТИ можеш ли ги тези неща? Ако да заповядай.
                Нищо не ми говори това...Тези професии ИТ са за отличниците и хора с дарба в математиката и английския.... Както и се искат пари за да ги учеш... Аз като учех имаше едвам черно бели телефони а компютър беше като сега 10х само за вип персони... Аз едно време съм учил как се оправя бойлер или печка.. Както и как се разглобява двигател на Лада и как се маневрира с ЮМЗ и ремарке.... Едното го правя по неволя в къщи а другото ако бхя сега в сервиза щях да бухам дърва в импровизирана печка от 220 литра варел й да се мажа с изгоряло масло за 600/800/1000
                И това 12 на час прави 2000/2200 криво ляво.. То е в София като сложиш квартирата и става по малкото от сега. Няма смисъл демек. Тука съм си като генерален директор на република България...


                И пак се изпуска идеята как така разкарвач на пица с САЩ може да си позволи q 5??? И тука трябва да е
                така.

                Тези с колко езика знаеш и колко дипломи имаш ги зарежи... Пицата гледай

                Ойй и бензина му е долар литър в САЩ...

                Щом в САЩ е така и тука трябва да е така.
                Ком кабинета си сверява часовника с Германия й Франция за винетки и застраховки и готово, значи и заплатата трябва да е швабска...
                Или по български табает шефовете искат европейски труд ама на бг. заплата. Няма как да стане. Или с европейски застраховки и винетки и данъци ама с бг заплата която е 400 лв чисто за минимална... А колко е в Гърция минималната???
                Последна редакция от fifo td 100; 07.11.2018, 09:55.

                Коментар


                  #83
                  Immortal написа: Преглед на мнението

                  Защо ли ми е смешно?
                  Смешно я защото няма е60 а ланчия .. Дето като дадеш газ и ще изгаряне... А за 240/260 км да не говорим или за 8/9 на 100 нафта... И е автомат ...

                  Коментар


                    #84
                    fifo td 100 написа: Преглед на мнението
                    Нищо не ми говори това... Аз едбиъ време съм учил как се оправя бойлер или печка.. Както и как се разглобява двигател на Лада и как се маневрира с ЮМЗ и ремарке.... Едното го правя по неволя в къщи а другото ако бхя сега в сервиза щях да бухам дърва в импровизирана печка от 220 литра варел й да се мажа с изгоряло масло за 600/800/1000
                    И това 12 на час прави 2000/2200 криво ляво.. То е в София като сложиш квартирата и става по малкото от сега. Няма смисъл демек. Тука съм си като генерален директор на република България...
                    Ами тогава за какво мрънкаш колега. Явно си си много добре... или ти за всички останали завалии мислиш
                    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                    Коментар


                      #85
                      Immortal написа: Преглед на мнението

                      Защо ли ми е смешно?
                      Щеше да е смешно, ако не беше тъжно.
                      ФИАТ- Пътят е само формалност
                      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                      -----------------------------------------------------
                      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                      Коментар


                        #86
                        noriaga написа: Преглед на мнението
                        Ами тогава за какво мрънкаш колега. Явно си си много добре... или ти за всички останали завалии мислиш
                        Да мрънкам за другите... Не съм като повече българи да си гледа кефа и това е. Е като Кай

                        Коментар


                          #87
                          Е аз съм играч, за какво да ми пука. Утре и 5лв да стане литъра няма да ме събори. Все пак съм в София, шефче в една фирма. И по интересно е, че нещата ми се получават без да се напъвам и да давам нещо от себе си. Що да не си гледам кефа?
                          ФИАТ- Пътят е само формалност
                          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                          -----------------------------------------------------
                          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                          Коментар


                            #88
                            И пак се изпуска идеята как така разкарвач на пица с САЩ може да си позволи q 5???

                            Дай да уточним някои неща.За теб,Кю 5-ца е мерило за богатство,охолство и просперитет.Така ли?Що не ми кажеш твоя приятел в каква къща живее?Или е в някоя панелка и то не негова,а на родителите му.За точност проверих цената втора ръка на колата-почват от 21 000лв.По твоятя логика,ака ти кажа колко струва моята(нова съм я купил,не втора ръка)твоя пицар ще изглежда като просяк.
                            А тези с дипломите и езиците няма да ги зарежа,защото те са си извоювали правото да получават големи пари.
                            Пишеш,че трябвали пари,за да учиш.Баща ми не можеше да ми помага и заради това през цялото следване работех като санитар,за да се издържам и да уча.Що задници съм измил.....И колко помия съм изял в студентския стол,идея нямаш.Но имах цел и я постигнах.И заради това няма да работя като пицар или наемник в Щатите или Англия.Просто защото тук мога да работя това,което искам и за което ми плащат добре.Дори много добре.
                            1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

                            Коментар


                              #89
                              Няма как цялата нация да взема пари, за радост комунизма си отиде преди 30 години.
                              Фифо, колата и айфона не са мерило за доходите на човек, поне не на тези бачкатори, които изброяваш. Това наистина са трудно изкарани пари и е наистина нерентабилно да ги вложиш точно в кола. Еле пък Q7
                              Вече написах как масово сънародниците ни изкарват пари в чужбината - фабрики, бране на плодове, строежи, автомивки, ресторанти.
                              За тази си работа те получават минимално възнаграждение в х страна. Сметки, квартира, храна, транспорт се равняват на над 60-70% от това минимално възнаграждение.
                              За да успееш да спестиш останалите пари, трябва да се лишиш от всичко - хобита, заведения, дискотеки, собствен автомобил, самостоятелна квартира. Приеми, че всички отишли там, пребивават само за да работят и спестят някой лев и чакат с нетърпение момента да си дойдат и да го похарчат тук, защото цените тук са n брой пъти по-ниски.

                              Обаче има и такива, дето им казваш отличници, които не си купуват Q7, ами си отварят собствена пицария и пак бъхтят здраво от понеделник до неделя.

                              На кратко се опитваш да ни убедиш, че е много по-добре да берем портокали някъде за 1000 евро, отколкото да работим в офис тук за 1000 лв. :/
                              Сметката се губи в момента в който се опиташ да живееш нормално в страната в която изкарваш тези 1000 евро. Тук с 1000 лв. можеш да си позволиш повече разходи и по-добър живот. И те точно заради това се живее в лишения в чужбина, за да можеш да си похарчиш парите тук, да си купиш къща за 200К, вместо за 1 милион, да си купиш е60 вместо браво 1 и да се почувстваш човек за няколко месеца, докато свършат спестените пари. И после хайде обратно.

                              Преди няколко седмици чух едни дечица да си говорят точно на същата тема... Едното запалено обяснява как ще отиде в Англия, за 5 години ще си скъса гъза от работа, ама ще изкара маса пари и като дойде тука ще си купи апартамент, нова кола и ще има 10 000 лв. чисти пари в банката
                              "Без сърца, сме просто машини"
                              Toyota Prius 1.5 Hybrid
                              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                              Коментар


                                #90
                                fifo td 100 написа: Преглед на мнението
                                2011 да ми е била 400/500 най-много.... А кола и книжка даже и не съм мечтал за тях защото няма как да стане тогава...

                                А колкото до работодателя да ида и да искам повече пари- Пхахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахаха- ще си помисли че съм пил нафта...
                                - Какви сте вие?
                                - Българи!
                                - Какво правите?
                                - Протестираме!
                                - Защо?
                                - Горивото ни е скъпо!
                                - Горивото е на сходна цена в цяла Европа, защо ви е скъпо?
                                - Доходите не са ни като в Европа!
                                - А доходите ви откъде са?
                                - От заплата.
                                - Кой ви дава заплата?
                                - Работодателят.
                                - Ами поискайте му по-висока?
                                - Пхахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахаха- ще си помисли че съм пил нафта...
                                - Пил ли си нафта?
                                - Не съм.
                                - Какви квалификации имаш за да искаш по-висока заплата?
                                - Нямам.

                                Разбираш ли, колега, какво имам на във впредвид? Като ти каже, че чакат още 100 да работят на твоето място, те не са ли същите тези, които са склонни да си продавеат г*з* за без пари и после да се оплакват колко скъпо е горивото?

                                Хората нямат квалификация, не знаят езици, почти не могат да правят нещо по-сложно от това да ремонтират бойлер, но искат да получават 12 лв на час, колкото се заплаща в някои фирми, при които се проектира с CAD софтуер и се изисква познаване и работа с ГИС. Как да платиш 12 лв на час на някой, който дори не знае какво е това?

                                ====

                                Колега DJPOPA, след като някой иска от теб европейски цени на стоките в магазина, не разбирам защо самият ти не поискаш европейски цени за своя труд? Може би защото някой друг ще предложи по-ниска цена и ти няма да можеш да продаваш? Т.е. цената е такава, каквато е склонен да плати купувачът и каквато е склонен да предложи продавачът? С горивото не е ли същото? Щом на предложена цена от 2.40 си съгласен да плащаш и да купуваш гориво, от какъв зор продавачът да се отказва от печалбата си и да намалява цената, като ти пак ще купиш гориво? Както някъде по-нагоре един колега написа, че не ходи с трамвай, за да не мръзне, а дава по 150 лв за гориво, но спи 1 час повече. Той е решил, че сънят е по-важен и е склонен да плаща цената, независимо каква е. Е ти ако си продаваш услугата и някой ти каже - "все ми е едно каква е цената, дали е 1000 или 2000 лв", ти на колко ще му продадеш? На 1000 или на 2000?

                                Коментар

                                Working...
                                X