Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Протести срещу високите цени на горивата - имат ли смисъл?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Тука май си говорим просто ей така...Първо:за какво образование говорим?Второ:колко езика знаеш?защото ще ти дам пример:преди месец моя позната в София търсеше рецепционист/ка за хотела си.Изисквания:компютърна грамотност,два езика.За образование не се говори.Чиста заплата 1200лв. и платена карта за градски транспорт.Познай дали си е намерила човек!!?На камериерките си(с основно образование и от малцинството,щото други не искат)плаща 800лв. чисти,карта и такси,ако се наложи да закъснеят.Работят от 9 до 15ч.Рядко се налага да останат при екстрена ситуация.
    П.П.Значи,по твоите думи,най-добре е да се хваща самолета за Англия.Без образование-4-5хилки.Да де,ама 3год. съм бил на гурбет и повярвай,трябва много дупе и хъс,за да издържиш.
    Пак се почна с това колко езика знаеш и какво образование имаш...
    Аз ти казвам бараба в германия взема 1100/1200 това са 2000/2200 тука ще вземеш 600/800 това ти говоря... За това за там не е проблем 2.50 нафта...
    Веднага ти давам пример....
    Приятел мой тук инженер ДВГ работеше за 600/700 лв тука и така 10 докато не избяга в англия там за една година на строежа (по 10 часа) се прибра и си купи Хонда акорд 2.2 безнин 178 или 180 коня за 17 500 .. Тука да си видял бараба с хона за 20 000 дори и не оправител не може да си го позволи това нещо тука... Това е Англия.. Да не казвам какви пари щеше да вади по специалността. Пари има стига ти се работи хората плащат.... Само квартирата да е намериш изгодно или с приятел или от работата... И да има някой да ти погне там.... Защото се искали сметки да имаш и аз не мога да пиша на английски.. Не е като тука в момента ми дават под масата едно 1200/1300/1400
    Началник съм работя когато и както ми е кеф ... И не работя за 600 лв.... Но не мога да си купя Хонда за 17 500...
    Мой приятел работи в Англия в един месарски цех с жена си за 1600 паунда демек 3200 къщите са от сеха и са или 2 или 4 ки неговата е била 2 за 400 лири едната им заплата отива за мастрав другата се спестява и така няколко години.... Но проблем с гръбнака го връща тука и се чудеше каква мизерия е тука кви са тези заплати 600 лв ???
    Друг мой приятел замина за сащ да учи ама няма да се върни защото вече си купи за 15 500 $ q5 Тука работи по 2 семини и пак не можеше да си плати телефона и разкарва пица сега е управител на пизария... Тук управителите ни са баджанаци на собствениците...

    Не мога да избягам защото нямам дори пари за билет на практика и да има нз как да си го купя... И имам езикова бариера нищо че съм ел. техник....
    Колкото до решението че всички живеем тука така аз съм по цял ден на работа да не би да се ширя по спа центровете..

    Коментар


      #62
      Е хубаво де, аз ли съм виновен, че на някой заплатата му е ниска? Държавата ли? Бойко ли? Арменския поп? Единственият виновен да получава такава заплата, каквато и да е - това е самият работник, който се е съгласил да работи на тази заплата. Като ти е ниска заплатата - отиди при работодателя си и поискай по-висока. Аз така правя. Ако не - търся друга работа, докато намеря работа на заплата, която ме устройва. В момента съм намерил и заплатата ми напълно ме устройва, като взема предвид:

      - работно време
      - натоварване
      - отношения с колеги
      - време, прекарано в пътуване до раб. място
      - разходи за да отида на работа
      - условия на труд

      Може ли да ми отговориш каква беше твоята заплата на 5 юли 2011 година? Може ли всеки да отговори? Не ме интересува абсолютна стойност, а само относителна. Моята заплата днес, сравнена със заплатата ми на 5 юли 2011 се е повишила с около 30 %, а цената на горивото не се е променила.

      ===

      Ще си формулирам по-ясно изказването: Цената на горивото на практика е без промяна от почти 10 години. За това време много неща се промениха - заплатите като цяло се повишиха, по данни на НСИ, МРЗ се повиши няколко ПЪТИ, а с нея са обвързани доста социални плащания. Много хора смениха коли със значително по-скъпи и по-мощни. Но пак си оставаме страната, в която за да идеш до кенефа на двора - си светиш с АЙФОН ХИКС. Ганьо иска да е тарикат - купува си кола за 10-15-20 хиляди лева, но винетката му е скъпа и кара с една на джипа, на комбито и на децата на колите, като тръгнат извън Софията. Гражданската му е скъпа, но това не му пречи да минава на червено, да кара с превишена скорост, да паркира на тротоарите, на инвалидните места....

      Горивото не е станало 4.80 и никъде в околността няма значителна разлика. Станало е 2.40. А като беше преди години 2.60 и после стана 1.80 - защо нямаше балони и поздравления пред бензиностанциите?

      Аз на рецепция на хотел, на който се изисква работа със специфичен софтуер, с който знам как да работя, и да говоря свободно два езика - за по-малко от 1800 лева изобщо няма да и да кандидатствам. Но някой ще го направи и ще е съгласен на 1200 заплата. Е като е съгласен - кой му е крив?

      ===

      Някой лично занесе ли гориво от България и гориво от Германия или откъдето и да е, много по-качественото гориво, в независима лаборатория, за да твърди разни неща? Много ще се радвам да видя подобни тестове и резултати от тях.

      ===

      Сега гледам телевизор и чувам, че максималният осигурителен доход е 2600 и се чудя - защо хората, които вземат високи заплати плащат относително по-ниски данъци от хората, които получават по-ниски заплати? За това протест няма ли да има, струва ми се по-смислено?
      2011 да ми е била 400/500 най-много.... А кола и книжка даже и не съм мечтал за тях защото няма как да стане тогава...

      А колкото до работодателя да ида и да искам повече пари- Пхахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахаха- ще си помисли че съм пил нафта...
      Ще каже пътища много хващай един и не се връщай за твоето място чакат още 100 човека- но няма как да стане защото няма как да ида защото за това място съм търсил 4/5/6 месеца поне
      Много интересно чух какво казваше една колежка на шефа- щял да се събират да искат от 40 на поне 50 лв надница и той има каза - От утре те безработни всичките значи за това ще се събирате!
      Ти много американски филми си гледал - щял да ходи да иска повече пари това да не е далас филма...
      Както казваше един
      - толкова дама аз като не ти изнася ей там е вратата!

      Коментар


        #63
        Immortal написа: Преглед на мнението
        Ами бягай от Пловдив!
        Аз като не ме устройваше заплатата в Ямбол, отидох в София... и там не ме устройваше, и отидох в Козлодуй.
        Кой ти е виновен, че взимаш 600 лв?!?

        Иди поживей в Германия, да видиш как се живее там с 1000 евро.
        Има колеги, които пишат дори и в тази тема - да кажат. Кажи бе, Стефко!
        Колко струва едно подстригване в Германия?
        А колко е детската градина?
        А колко е наема?
        С тия 1000 евро в Германия даже няма и да си помислиш да си купиш кола, щото застраховката ѝ само няма да можеш да платиш.
        Ако ми намери за 2000 в София работа по може защото аз не мога... За тази сега съм чакал 12 г и ми е 30 поредна... Даже съм пердашил и шеф
        А за деца и градина хич и на ме говори аз съм на 30 и за такива неща хич и не мисля.. Аз пари за така една хубава кола няма ти за деца ми говориш не те ли е срам
        Който иска да си прави да си гледа. Аз си живея сам и с никой не се съобразявам правя каквото си искам... Крамоли жена акъл или мнение да ми дава тази се е само скъсала както казваше Иво Андонов. Тя сама се къса аз не е късам... Там да си гледа кухнята и метлата и това е
        Последна редакция от fifo td 100; 06.11.2018, 21:08.

        Коментар


          #64
          Те и висококвалифицираните инженери не ни засипват с пари. Тук във Варна, ако вземеш 1500лв, се смята че си избил рибата. Последната ми оферта беше за инженер по ремонта на автомобилни компютри, главно за автоматични кутии, със заплата 1300лв. Според мен смешна заплата за квалификацията, която се изисква. На фона на това, че в София, на касиерките в Лидл им дават почти толкоз. Ама не може всички да се изсипем в София.
          Dacia Duster 1.6 4WD

          Коментар


            #65
            Те и висококвалифицираните инженери не ни засипват с пари. Тук във Варна, ако вземеш 1500лв, се смята че си избил рибата. Последната ми оферта беше за инженер по ремонта на автомобилни компютри, главно за автоматични кутии, със заплата 1300лв. Според мен смешна заплата за квалификацията, която се изисква. На фона на това, че в София, на касиерките в Лидл им дават почти толкоз. Ама не може всички да се изсипем в София.
            А аз съм началник за повече и цял си гледам кефа е телефона само като дойде милионера с майбаха се изпъна като струна и пак на сепарето
            Тука и с 3 вишета да си пари няма дава приказвам... Много наши инжинери са общаци по чужбина за повече пари.. Това се мъча да бясна на тука слепците дето ми казват кеф ти више и 2 езика кеф ти 15 бона вързани още в бюрото по труда... Ако при тях е така ок.. Кой знае колко агнета са носили едно време - хахахаха
            Калеко ми е машинен инженер и взема 400 лв пенсия - Идиот ли е 10 г не може да си намери работа работи накрая като прост работник в РМЦ -

            Коментар


              #66
              инженер по ремонта на автомобилни компютри, главно за автоматични кутии
              За тази работа не трябва да си инженер. В Германия се извършва от по-ниско квалифицирани работници. Точно това е един от проблемите в България. Масово хората са ниско квалифицирани и затова се извършват нетипични дейности квалифицирания персонал. От своя страна квалифицирания персонал не е в състояние да извършва висококвалифицирани дейности.

              fifo td 100 написа:
              А аз съм началник за повече и цял си гледам кефа е телефона само като дойде милионера с майбаха се изпъна като струна и пак на сепарето
              И за това получаваш над 1000лв?

              Точно за това говоря. Ниско квалифицирани, мързеливи и мърморещи за повече пари - лицето на огромна част от работещите в България.
              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

              Коментар


                #67
                Не, това е отговорът ми на въпроса от темата. Горивата струват толкова, колкото струват - все пак идват от онзи другия свят, в който мъжете ходят облечени като пингвини, а жените нямат много права. Даже са евтини, ГО също е евтина, данъците са ниски, щом всеки селски ментълджен гордо е изтъпанил на тротоарЯ пред блока 2-3 трошки, за да демонстрира материалното си благополучие.
                Е, малко спекула и картелче - без това не може, но не е определящо.
                Последна редакция от snake; 06.11.2018, 21:53.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #68
                  Stefanaki написа: Преглед на мнението
                  За тази работа не трябва да си инженер. В Германия се извършва от по-ниско квалифицирани работници. Точно това е един от проблемите в България. Масово хората са ниско квалифицирани и затова се извършват нетипични дейности квалифицирания персонал. От своя страна квалифицирания персонал не е в състояние да извършва висококвалифицирани дейности.

                  И за това получаваш над 1000лв?

                  Точно за това говоря. Ниско квалифицирани, мързеливи и мърморещи за повече пари - лицето на огромна част от работещите в България.
                  Ало аз съм завършил електротехникум .... Не съм мързели ама няма да обикалям с баничарка за 600 ремонт да кафе машини... Ще се разкарвам с костюм за 1600
                  . Ценя си труда ..
                  Пак бягаш от идеята че управител на квартална пицария в сащ кара Q 5 na 8 г а тука ще караш пак ауди ама 80 - за тука тука хляб няма и тепърва ще има дефицит на работници. Всякакви видове. По добре да работи в кухня в кипър за 1500 евро отколкото тука за 1000 лв макс!
                  Така съм си го направил аз да ми е но ми е по 12 часа смяната и правя по 22/23/24 дни
                  Тези пари са джобните на запад дето ги вземам аз... Не ми завиждай защото първите 3/4 месеца имаше много работа и хора а аз трябваше да ги гледам и контролирам и ревизирам всички, и да чакам куршум евентуално или да ме запалят жив заедно с работното ми място защото шефа ми има много милиони и избутва генерално всяка конкуренция иска всичко да е негово навсякъде... Всичко отмина и ми каза влачи си "службата"... Оправяш се
                  Последна редакция от fifo td 100; 06.11.2018, 22:22.

                  Коментар


                    #69
                    Рангеле, Рангеле....
                    Няма как да разбереш какво искат да ти кажат хората. Ти с коментарите аи потвърждаваш всичко написано от другите.
                    ФИАТ- Пътят е само формалност
                    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                    -----------------------------------------------------
                    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                    Коментар


                      #70
                      Stefanaki написа: Преглед на мнението
                      За тази работа не трябва да си инженер. В Германия се извършва от по-ниско квалифицирани работници.
                      Ама не го правят за 650 евро заплата, нали, дори и не толкова високо квалифицирани. За квалифицирания персонал не съм съгласен-извършват всякакви дейности, включително и граничещи с магията, защото обикновено няма пари за скъпоструващ ремонт. Лично съм го правил като бях корабен инженер-механик. Цял месец престояхме в Италия и видях с очите си за какво се плаща на италианците 3000 евро заплата. Не могат да ни стъпят и на малкия пръст по квалификация. Просто не сме се родили в правилната географска ширина.

                      Колкото до цените на горивата, то е очевадно, че не са наред. Дали ще го наречете картел, монопол, спекула или другояче, все тая. Айде добре, Германия имала голямо потрбление, за това цените на едро били по-ниски. Ами Люксембург какво потребление има, че там и на дребно цените са по-ниски ? Просто тук няма пазарна икономика. Цените не се регулират на пазарен принцип. Всичко е на договорка за дране на кожи от българина. И в този аспект тук няма врагове, всички са завидно единни в печалбарството-и руснаци, и американци, и канадци, и французи... Кой с гориво, кой със злато, кой с ток, кой с вода, кой с банки, кой със застраховки...дерат, та пушек се вдига.
                      Dacia Duster 1.6 4WD

                      Коментар


                        #71
                        Ама не го правят за 650 евро заплата, нали, дори и не толкова високо квалифицирани. За квалифицирания персонал не съм съгласен-извършват всякакви дейности, включително и граничещи с магията, защото обикновено няма пари за скъпоструващ ремонт. Лично съм го правил като бях корабен инженер-механик. Цял месец престояхме в Италия и видях с очите си за какво се плаща на италианците 3000 евро заплата. Не могат да ни стъпят и на малкия пръст по квалификация. Просто не сме се родили в правилната географска ширина.

                        Колкото до цените на горивата, то е очевадно, че не са наред. Дали ще го наречете картел, монопол, спекула или другояче, все тая. Айде добре, Германия имала голямо потрбление, за това цените на едро били по-ниски. Ами Люксембург какво потребление има, че там и на дребно цените са по-ниски ? Просто тук няма пазарна икономика. Цените не се регулират на пазарен принцип. Всичко е на договорка за дране на кожи от българина. И в този аспект тук няма врагове, всички са завидно единни в печалбарството-и руснаци, и американци, и канадци, и французи... Кой с гориво, кой със злато, кой с ток, кой с вода, кой с банки, кой със застраховки...дерат, та пушек се вдига.
                        С тази заплата ще карам чисто нова 159 2.4 и няма да ме тресе че съединителя и е 1000 Евро или че гори 10/12 на сто и нафтата ще ми стане 3 лв..

                        Коментар


                          #72
                          Рангеле, Рангеле....
                          Няма как да разбереш какво искат да ти кажат хората. Ти с коментарите аи потвърждаваш всичко написано от другите.
                          Да разбирам за разлика от тебе.Така мислиш в Европа е 1.5 евро значи и при нас трябва да е така... Ама там заплата е 1500 /2000/2500/3000 ... Това ти няма как да го разбереш както и другите..
                          Преди 6 г имах една любовница тя работеше в Италия секретарка за 2000/2200 евро... Това ти е средната заплата за обикновения човек в нормална държава... Тук тези пари и директор на завод не може да ги вземе.
                          Сега продавам къща на едни 10 г гурбетчии.. за 10 г имат 200 000 спестени от работа по западна...
                          200 000 на едно място виждал ли си???
                          Когато тука станете 1000 Чисто минималната заплата за метача на улицата а еди работник в завод взема 2000 чисто и цените са същите като сега, тогава ще ти кажа че тук има живот вече. Давайте по 500/600 лв заплата и чакайте някои да ви работи в осрам примерно... Най добре се вижда какво ни чака с докторите неврология ..
                          Пс: 2/3 позеленяха от яд че съм вземал1300/1500. Типично по български...
                          Последна редакция от fifo td 100; 07.11.2018, 06:05.

                          Коментар


                            #73
                            Рангеле, Рангеле....
                            Няма как да разбереш какво искат да ти кажат хората. Ти с коментарите аи потвърждаваш всичко написано от другите.
                            Дори се чудя как има още кой да се опитва да му обясни, човека е оправител
                            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                            Fiat Bravo'97 1,6 16v
                            Fiat Tempra'91 1,6 mono

                            Коментар


                              #74
                              pakumba написа: Преглед на мнението
                              Дори се чудя как има още кой да се опитва да му обясни, човека е оправител
                              Грешка 4 са вече...

                              Коментар


                                #75
                                Пс: 2/3 позеленяха от яд че съм вземал1300/1500. Типично по български...[/QUOTE]


                                Леле,мале!Позеленях!Ама защото на месец това са само личните ми осигуровки които плащам.
                                С пари от гурбет,кола не си купих,а и сега не бих си купил.Твърде трудно са изкарани,за да ги оставя ей така на улицата.
                                И да,навсякъде питат за образование,диплома и т.н.И ако можеш да разбереш,последно миналата година м.май се явявах за потвърждаване на специалност и квалификация.Професорката,която ме изпитваше,може да ми е дъщеря.Но,такива са правилата и трябва да ги спазваш.
                                1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

                                Коментар

                                Working...
                                X