Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Протести срещу високите цени на горивата - имат ли смисъл?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Мишо, имам съмнението, че ще останеш неразбран за някой хора. Хаха
    Пак ще повторя...Света е голям и свободен. Отидете в Германия/Англия при големите пари и евтиното гориво с евтините услуги и евтиния начин на живот. Наистина не схващам, защо не отивате, при условие, че знаете...всичко е по-добре там. Кой бяха от хубавото? Не ходете в 40фирми за по 600/700/800, а в Германията за 2000€/месец. Желая Успех на всеки.
    ФИАТ- Пътят е само формалност
    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
    -----------------------------------------------------
    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

    Коментар


      #47
      Тука май си говорим просто ей така...Първо:за какво образование говорим?Второ:колко езика знаеш?защото ще ти дам пример:преди месец моя позната в София търсеше рецепционист/ка за хотела си.Изисквания:компютърна грамотност,два езика.За образование не се говори.Чиста заплата 1200лв. и платена карта за градски транспорт.Познай дали си е намерила човек!!?На камериерките си(с основно образование и от малцинството,щото други не искат)плаща 800лв. чисти,карта и такси,ако се наложи да закъснеят.Работят от 9 до 15ч.Рядко се налага да останат при екстрена ситуация.
      П.П.Значи,по твоите думи,най-добре е да се хваща самолета за Англия.Без образование-4-5хилки.Да де,ама 3год. съм бил на гурбет и повярвай,трябва много дупе и хъс,за да издържиш.
      1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

      Коментар


        #48
        Колега, не хващаш идеята на Българската мечта. Ние заслужаваме висока заплата, защото съществуваме. Тия неща с образование, умения...са за западния свят. Което пък ме навежда на мисълта пък.....на нас сега горивото ли ни е скъпо или заплатите ниски?
        ФИАТ- Пътят е само формалност
        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
        -----------------------------------------------------
        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

        Коментар


          #49
          fifo td 100 написа: Преглед на мнението
          Пак забравяш някой главното като си мериш **** сЕвропа...
          Е хубаво де, аз ли съм виновен, че на някой заплатата му е ниска? Държавата ли? Бойко ли? Арменския поп? Единственият виновен да получава такава заплата, каквато и да е - това е самият работник, който се е съгласил да работи на тази заплата. Като ти е ниска заплатата - отиди при работодателя си и поискай по-висока. Аз така правя. Ако не - търся друга работа, докато намеря работа на заплата, която ме устройва. В момента съм намерил и заплатата ми напълно ме устройва, като взема предвид:

          - работно време
          - натоварване
          - отношения с колеги
          - време, прекарано в пътуване до раб. място
          - разходи за да отида на работа
          - условия на труд

          Може ли да ми отговориш каква беше твоята заплата на 5 юли 2011 година? Може ли всеки да отговори? Не ме интересува абсолютна стойност, а само относителна. Моята заплата днес, сравнена със заплатата ми на 5 юли 2011 се е повишила с около 30 %, а цената на горивото не се е променила.

          ===

          Ще си формулирам по-ясно изказването: Цената на горивото на практика е без промяна от почти 10 години. За това време много неща се промениха - заплатите като цяло се повишиха, по данни на НСИ, МРЗ се повиши няколко ПЪТИ, а с нея са обвързани доста социални плащания. Много хора смениха коли със значително по-скъпи и по-мощни. Но пак си оставаме страната, в която за да идеш до кенефа на двора - си светиш с АЙФОН ХИКС. Ганьо иска да е тарикат - купува си кола за 10-15-20 хиляди лева, но винетката му е скъпа и кара с една на джипа, на комбито и на децата на колите, като тръгнат извън Софията. Гражданската му е скъпа, но това не му пречи да минава на червено, да кара с превишена скорост, да паркира на тротоарите, на инвалидните места....

          Горивото не е станало 4.80 и никъде в околността няма значителна разлика. Станало е 2.40. А като беше преди години 2.60 и после стана 1.80 - защо нямаше балони и поздравления пред бензиностанциите?

          Аз на рецепция на хотел, на който се изисква работа със специфичен софтуер, с който знам как да работя, и да говоря свободно два езика - за по-малко от 1800 лева изобщо няма да и да кандидатствам. Но някой ще го направи и ще е съгласен на 1200 заплата. Е като е съгласен - кой му е крив?

          ===

          Някой лично занесе ли гориво от България и гориво от Германия или откъдето и да е, много по-качественото гориво, в независима лаборатория, за да твърди разни неща? Много ще се радвам да видя подобни тестове и резултати от тях.

          ===

          Сега гледам телевизор и чувам, че максималният осигурителен доход е 2600 и се чудя - защо хората, които вземат високи заплати плащат относително по-ниски данъци от хората, които получават по-ниски заплати? За това протест няма ли да има, струва ми се по-смислено?

          Коментар


            #50
            Оги, +++++++

            Аз също взех, та си погледнах заплатите от 2011 и сега.
            Ами.. моята чистата се е увеличила 200%, а цената на горивата са същите.
            Само дето си смених местожителството от тогава до сега 2 пъти. В момента съм на 400 км от къщи.

            Ако човек иска, може да направи много неща.
            Другото е да се оплаква и да протестира.

            Коментар


              #51
              Наскоро едни другари ми казваха, колко по-евтино било по магазините в Германия, отколкото в България.
              Предложих им да изпратят възрастните си роднини, пенсионери, да живеят там с българските пенсии, след като е по-евтино.
              Замълчаха.

              Смешници всякакви.

              Коментар


                #52
                fifo td 100 написа: Преглед на мнението
                Звучиш като Бойко Борисов преди няколко години... Когато прати студентите да стават чубани...
                Звучиш точно като политик а може би си???
                Сменяш си работа почваш втора... Ходиш пеш. Аз ще ти дам подробен акъл... Носи ме на конче всеки ден да си сбия разхода за нафтата...
                Забил си поглед в тази таблица и пофтаряш вече 2 страница.... Таблицата та таблицата толкова е в Европа... Точно като някои министър.... Аз ще ти кажа да погледнеш е една друга таблица дето пише минимална заплата в България чисто няма и 400 лв а в Германия 1000/1100 ЕРВО. Виждаш ли е тази таблица ???
                Другато нещо да речем че е 2.40 навсякъде в Европа при нас трябва да е 2.00. Щото наше горива са боклук особено дизела...
                И това с по почни друга работа не става с 3 дипломи да си в Пловдив това ще ти е заплатата 600/700/800 лв и това е.
                Ами бягай от Пловдив!
                Аз като не ме устройваше заплатата в Ямбол, отидох в София... и там не ме устройваше, и отидох в Козлодуй.
                Кой ти е виновен, че взимаш 600 лв?!?

                Иди поживей в Германия, да видиш как се живее там с 1000 евро.
                Има колеги, които пишат дори и в тази тема - да кажат. Кажи бе, Стефко!
                Колко струва едно подстригване в Германия?
                А колко е детската градина?
                А колко е наема?
                С тия 1000 евро в Германия даже няма и да си помислиш да си купиш кола, щото застраховката ѝ само няма да можеш да платиш.

                Коментар


                  #53
                  Вземат се големите пари навсякъде в чужбина, но се живее в лишения, в малки квартири с по няколко души в апартамент. Работиш от сутрин до вечер + събота, дебнеш промоциите по супермаркетите, че иначе е много скъпо да излезеш на ресторант. Нямаш социален живот извън квартирата и работата, всеки гледа на теб като на втора ръка човек. Изобщо прекрасно е да работиш в чужбина като общ работник, каквито са повечето ни сънародници там.
                  Един съученик не спира да разправя колко било готино в Германия, а по цял ден слага арматура и излива бетон. Преди няколко седмици пък го видях да пита в една фейсбук група къде може да се постави газова уредба на кола в Германия, че му е скъпо да кара на бензин. Отговорите бяха от порядъка на 1500-2000 еврака. Супер е, нали
                  Имам чувството, че всички тук се държат така, все едно са на гости и са за малко. За това никой нищо не пипва, никой нищо не го интересува и всеки е недоволен от всичко. Нямаме национално самочувствие, а всички се пишат патриоти по празници и делници.
                  "Без сърца, сме просто машини"
                  Toyota Prius 1.5 Hybrid
                  EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                  Коментар


                    #54
                    Ако всички бяхме много образовани, квалифицирани и т.н. и си намерим работа с достойно за нас заплащане, кой щеше бачка в заводите тогава? Нали някой трябва да произвежда едно-друго, докато дойде времето с това да се захванат роботите. Истина е, заплатите на бачкаторите, на пчеличките-работнички са ниски, и това е голямата вина на т.нар. работодатели. Затова ни идва скъпо горивото и всичко останало.
                    FIAT BRAVO 1,2 16V 2000г.

                    Коментар


                      #55
                      Покрай протестите срещу цените на горивата май ще тръгне и протест срещу прогнозираното увеличение на гражданската ми се струва

                      Коментар


                        #56
                        И защо трябва да ходя на майна си Райна, за да получа адекватно заплащане за труда си ? Ако вземем да се изнесем и тия, които все още сме тука и храним по 2-ма пенсионери и 1 циганин, какво става с държавата България ? Съвети от рода на "отиди в чужбина" ги приемам с обилна доза презрение. Правилно казвате колко струвало подстригването в Германия и колко било да ти сложат газово. Проблемът е, че в България не струва толкова ! Защото аз съм от тия, които подстригват и слагат газови. И за тая работа ми се плаща по български, а в магазина цените на стоките са по европейски. Не мога да си позволя да искам немски цени на стоките и услугите си, защото при народ от 40% умиращи от глад пенсионери, още 20% безработни циганета на помощи, поне 30% работещи бедни, няма как да искам такива цени. Много обичам някой да ми обяснява как можело да се спечелят по 6 бона месечно, ама той не ги печелел, щото тъй разбираш ли. И за цялото това дередже в Булгаристан си има конкретни виновници. Не съм виновен нито аз, нито Драган, нито Петкан. Не аз приватизирах и разграбих предприятията, не аз унищожих икономиката, не аз дадох концесиите за златото, не аз продадох ТЕЦ-овете...и мога да продължавам с изброяването до безкрай.
                        Последна редакция от DJPOPA; 06.11.2018, 20:21.
                        Dacia Duster 1.6 4WD

                        Коментар


                          #57
                          Ако всички бяхме много образовани, квалифицирани и т.н. и си намерим работа с достойно за нас заплащане, кой щеше бачка в заводите тогава? Нали някой трябва да произвежда едно-друго, докато дойде времето с това да се захванат роботите. Истина е, заплатите на бачкаторите, на пчеличките-работнички са ниски, и това е голямата вина на т.нар. работодатели. Затова ни идва скъпо горивото и всичко останало.
                          Високите заплати в Западните страни не са дадени даром.
                          Те са извоювани.
                          Стачките във Франция или Гърция са пословични.

                          Всяка една стока струва точно толкова, колкото купувачът е готов да даде и продавачът е готов да вземе.
                          Трудът е стока. И си има своята себестойност.
                          Като си продаваме стоката евтино, под себестойност, купувачи винаги ще се намират.
                          Ето за това трябва да се протестира, а не за цените.

                          И още нещо, което още на първа страница трябваше да напиша - всички говорите за картел.
                          Какъв картел, като всичкото (или почти всичкото) гориво идва от една единствена рафинерия и едни единствени акцизни складове?!?
                          И хиляда вериги бензиностанции да има - всички имат една изходна цена и сходни разходи - следователно и цените им ще са сходни.
                          Това не е картел. Това е монопол.

                          Коментар


                            #58
                            Dilyan-Z написа: Преглед на мнението
                            Покрай протестите срещу цените на горивата май ще тръгне и протест срещу прогнозираното увеличение на гражданската ми се струва
                            За това ще ни трябва отделна тема, предвид предложената вече система "бонус-малус"...
                            https://www.dnevnik.bg/biznes/2018/1...home_mainStory

                            Коментар


                              #59
                              Ами, значи аз със служебните автомобили съм го изял от всякъде. Взеха ми книжката за неплатена глоба на жената, която се мота и не я плати навреме. Понеже фирмата ни е ООД и двамата сме управители, но незнайно защо аз се водя "титуляр" в аналите на МВР (не можаха да ми кажат защо не е жената), без значение кой направи нарушение, всичко ми се води на мене... добре, че колите са само 5...
                              По темата сега гледам новините и казаха, че КЗК ще прави проверки по случая с горивата, също се съобщиха, че на въпросната бензиностанция във Велико търново цените вече са коригирани, за съжаление в Благоевград ефекта е само 3 стотинки надолу. Въпроса е, дали това е резултат от протестите или...
                              Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                              Коментар


                                #60
                                Да се сравняват цени на дадена услуга в две страни не е много коректно. До какъв извод би стигнал човек като кажа, че за подстригване съм плащал от 13 до 22 евро за елементарно мъжко. За същото в София плащам 10-15лв, в провинцията - 5-7лв. Но в България и аз да реша - ще отворя фризьорски салон. В Германия - ще ме "скъсат" от изисквания и документи.
                                Таксата за детска градина в Германия е сложно да се изчисли, но да кажем е м/у 0 и 500 евро.

                                За хората със средно образование, работещи на три смени, нетна заплата от 1800 евро е много добро заплащане. В източните провинции масово се работи за по 1100-1300 евро нето. Споменаваните тук 3 000 нето се получават само от завършилите университет с много добри познания по немски и английски.
                                Немски пенсионери с 1100 евро са късметлии, масово пенсиите са около 800евро. Те и затова голяма част са в Полша, Чехия, Румъния, България, Тайланд и кой знае още къде. С тези пари не могат да живеят нормално в Германия.

                                Концерна, за който работя строи завод в Сърбия, защото България и Румъния са "скъпи" страни. Никой не иска да работи на три смени. За сметка на това сърбите плащат за по-скъпо гориво и са съгласни да работят за по-малко пари. В следващата номинация за строеж на завод ще бъде добавена Македония (или там както се казва вече), като България и Румъния може би ще излязат от надпреварата. В България нови заводи ще строят само концерни, които вече имат такива (като Фесто например). За последните три години 10 сравнително големи концерна вдигнаха заводи на Балканския п-ов, като май нито един не беше в България - няма инфраструктура (магистрали, газ, летища, университети), няма кадри, няма лаборатории .. има само нискоквалифицирана работна ръка, която иска да получава 1200лв (да не напиша 6000, каквито са очакванията в тази тема).
                                Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                                Коментар

                                Working...
                                X