Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Темп. се повишава до над 100 гр. на светофар - Фиат Чинкуеченто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Темп. се повишава до над 100 гр. на светофар - Фиат Чинкуеченто

    Здравейте,
    Нов съм във форума и се надявам на снизходителност.
    От скоро съм собственик на фиат чинкуеченто 900 i.e. suite от 1998 г.
    Наблюдавах следният ефект: когато спра на сфетофар температурата започва да се вдига до 100 градуса и в даден момент включва вентилаторът. По време на движение /по магистрала, път или улица/ температурата се движи около 85-90 градуса. Смених водна помпа, термостат, датчик за температура и радиатор. Ефекта пак се проявява, но при по ниски стойности на температурата. Това нормално ли е или трябва да правя още нещо? Предишните автомобили, които съм карам достигаха 90 градуса и стрерката не мърдаше повече.
    Съжалявам за дългият пост. Ще бъда благодарен за всяко мнение.

    ---
    Грешен раздел - Преместена

    Заглавието на нова тема трябва да е ясно и описателно. Редактирано заглавие.

    Модераторски екип на fiatforum.bg

    #2
    Нямаш първа степен на ветилатора на радиатора най вероятно.

    Коментар


      #3
      Датчика които включва перката на колко градуса е? Мойта е с една скорост. включва на 88 и на място държи 88-90 в най големите жеги. При катерене на баир си отива на 100 и си спирам и дигам капака. Перката ми е с 6 лопати, много е шумна и тресе цялата кола а и оборотите на мотора падат но кове на 90. Резервната е с 4 лопати но не съм я пробвал дали ги държи 90-те градуса.
      LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
      ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

      Коментар


        #4
        Как да разбера с колко степени е вентилаторът? При мен по баир не загрява, само като е на празен ход. Също не знам за колко градуса е датчикът на вентилатора, него не съм сменял.
        Последна редакция от lz1zao; 13.11.2018, 20:11.

        Коментар

        Working...
        X