Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фарове Мареа - питане

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фарове Мареа - питане

    Здравейте,
    реших, че достатъчно дълго се мъчих с тези свещи наречени фарове и ги изпратих на фирма, която да ги изчисти и рециклира рефлекторите зад лупата. Резултата беше страхотен, тази кола имала фарове.
    Нещо друго ми направи впечатление - когато пуснеш дългите, лупите сами се смъкват леко надолу и се вдигат в началното си положение след махане на дългите. Отвън движението на лупите си се вижда с просто око. За първи път виждам това. Та това някаква екстра, която не съм имал преди ли е или нещо регулирането на фаровете се бъзика.

    #2
    Не трябва да се движи фара. Въпроса е защо се движи машинката. Изключи буксите на машинките и превключи къси-дълги. Може и копчето за регулиране на фаровете да прави проблем.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

    Коментар


      #3
      Ще пробвам, но до преди това нямаше никакви проблеми.

      Коментар


        #4
        Рефлекторът във фара е цяла отливка за късите и дългите. Ако изобщо нещо се движи - движат се заедно и късите и дългите. Според мен има 2 причини:

        1. Струва ти се
        2. Някой е пипал по кабелите там, където не му е работа.

        Можеш ли да покажеш това, за което говориш, с клип, на който ясно да се вижда отместването на светлинния сноп? Например срещу стена, снимано от 1-2 метра.

        Коментар


          #5
          Не знам дали рефлектора е цяла отливка за къси и дълги при фарове с лупи, доста ги оглеждах преди да ги рециклират не видях такова нещо, може аз да не разбирам. Положението на копчето за регулиране е на 0, буксите, които влизат в моторчетата на фаровете мисля, че няма как да се объркат. Преди рециклирането това не се е случвало.
          Качил съм клип, ако се загледа внимателно човек се вижда
          http://sendvid.com/6lwvj79d
          Последна редакция от 9983; 06.11.2018, 19:31.

          Коментар


            #6
            Не бих казал, че мърдат на където и да било. Просто има едно измамно усещане заради разликата в светлинните потоци. А за да ми повярваш свали капачката на фара сложи ръка на рефлектора и някои да ти прецъква.
            Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
            Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

            Коментар


              #7
              Не знам дали рефлектора е цяла отливка за къси и дълги при фарове с лупи, доста ги оглеждах преди да ги рециклират не видях такова нещо, може аз да не разбирам. Положението на копчето за регулиране е на 0, буксите, които влизат в моторчетата на фаровете мисля, че няма как да се объркат. Преди рециклирането това не се е случвало.
              Качил съм клип, ако се загледа внимателно човек се вижда
              http://sendvid.com/6lwvj79d

              На оригиналния фар е цяла отливка, може да се разглоби рефлекторът на късата светлина и да се отдели от корпуса, заедно с лупата, но не може да се промени позицията му спрямо дългата светлина, ако се сглоби правилно.

              На клипа не се вижда абсолютна никаква промяна в позицията на късата светлина. Гледай горе вдясно, там където дългата светлина не пречи. Там е най-далечната точка от фара и колкото и малко движение да има - там ще се види веднага и най-ясно. В случая - нищо не мърда. Бих казал, че ти се струва, заради това, което казва колегата над мен - заради разликата в светлинните потоци.

              Направи клип от 1 метър, а не от 10, и снимай най-вляво или най-вдясно хоризонталната част на светлината. Прилагам снимки, на които се вижда че позицията на късия сноп е непроменена. Вляво - оригинална снимка, вдясно - с добавени линии за отправни точки и сравнение. Горе - къси, долу - дълги.

              Оранжевата линия е хоризонтална, като началото ѝ е нещо светещо в дясната част, вероятно отражение от друга кола. Синята линия започва от върха на чупката на десния фар и следва границата между светлото и тъмното петно. Виждаш, че е еднаква и на двете места.

              Все пак - може на клипа да не се вижда добре, затова трябва да се направи клип на най-далечното място и камерата да е максимално близо.

              ===
              От ел. гледна точка - управлението на фаровете е независимо от светлините и не би трябвало те да му влияят по какъвто и да е начин, освен ако няма нещо преправяно, при което след пускане на дългите светлини - късите да се отместват нагоре. Понеже късите и дългите са едно цяло, не могат да се регулират поотделно, то ако има движение на рефлектора, ще се мести и дългият сноп.

              Click image for larger version

Name:	Capture.PNG
Views:	1
Size:	128,0 KB
ID:	2098020

              Коментар


                #8
                Смени копчето за регулиране на таблото.
                Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                Коментар


                  #9
                  dobrujanetza написа: Преглед на мнението
                  Смени копчето за регулиране на таблото.
                  Що да го сменям?

                  Коментар


                    #10
                    Ако се движи сам фара. Май нещо съм прочел не както трябва, за което се извинявам.
                    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                    Коментар


                      #11
                      Ако изобщо нещо се движи, то окъсява някъде във фара. Най вероятно от прегоряла и очупена изолация
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар

                      Working...
                      X