Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Браво 2 (198) - резервна гума/патерица размери

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Браво 2 (198) - резервна гума/патерица размери

    Нямам резервна гума в Фиата (газова на мястото). Искам да взема т.н. "патерица" да има ако се наложи.
    Но не съм сигурен за размерите въобще. 4 болта и до там, но разстояния, отвори и т.н на джантата ?

    Също с джанти 16 цола съм, а като гледам от тез "патерици" в olx 16 не видях, все 14, 15 ...

    Ако някой има да продава може да ми пише също. Важното е да става.

    #2
    Ми що ти е патерица? Вземи си нормална. И без това мястото на резервната гума ти е заето и новата "резервна" ще ти седи нейде в багажника. Дали ще е с 2-3 см по тясна, какво значение ще има, щом диаметърът е един и същ?
    Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

    Коментар


      #3
      За патерицата е важен външния диаметър на гумите с които си караш колата , т.е. няма значение колко цола е джантата а колко е външният диаметър
      koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

      Коментар


        #4
        Аз си взех 2-ра употреба 16-ка 205/55(заводски размер за Бравото) гума и ся сложих на метална джанта, общо излезна около 80лв., според мен е много по-добър вариант, понеже ако спукаш гума на кофти място, ще може да си караш без разлика, а с патерицата ще трябва да лазиш. Централният отвор на джантата ти е 58.1 mm, болтовете са ти 4х98, отиваш в някоя по-голяма гумарна и те обзавеждат на секундата, слагаш и забравяш.
        Последна редакция от mell0; 01.11.2018, 10:31.
        Fiat Bravo II 1.4 16v
        Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
        Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

        Коментар


          #5
          Мерси за инфото.

          По принцип искам патерица, понеже по лека и компактна и предимно ще я свалям и оставям в мазето. Много рядко ще я пренасям до колата, за дълъг извънградски път. В градско не. А да нося тежка голяма гума ме домързява.

          Иначе ако имам късмета до сега ... За 20 г. на път ми се е налагало да сменям гума само 2 пъти, последно към 2003.

          Коментар


            #6
            Тя патерицата не е много по-лека да ти кажа. Имам патерица 16-ка 5 болта и тежи колкото нормална гума + 2-3 кила, а реално са боклуци и като я сложиш на колата не става за каране. Попринцип нормалната гума с покривало за гуми си увиваш и си я носиш без да се цапаш. Целия плюс от патерицата е, че е малко по-тънка и заема малко по-малко място, но ако удариш и изкривиш джанта примерно дори в града или удариш бордюр, ще имаш нормална гума да си караш колата нормално, иначе ще трябва да се мъчиш с тая патерица докато си намериш.
            Fiat Bravo II 1.4 16v
            Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
            Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

            Коментар


              #7
              Константинов написа: Преглед на мнението
              За патерицата е важен външния диаметър на гумите с които си караш колата , т.е. няма значение колко цола е джантата а колко е външният диаметър

              До колкото се ориентирах - патерици за фиат браво няма. Всички са с фабрична стоманена джанта с оригиналния размер гума. Обаче, аз си предпочитам патерица - просто защото заема по-малко място в багажника... Реално какъв размер мога да ползвам, при положение, че оригиналните са 205/55/16?
              Ясно, че трябва да е 4х98 ама другото...
              Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
              Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
              Fiat Bravo 1.4 120k.с.

              Коментар


                #8
                До колкото се ориентирах - патерици за фиат браво няма. Всички са с фабрична стоманена джанта с оригиналния размер гума. Обаче, аз си предпочитам патерица - просто защото заема по-малко място в багажника... Реално какъв размер мога да ползвам, при положение, че оригиналните са 205/55/16?
                Ясно, че трябва да е 4х98 ама другото...
                T125/90 R15 Fiat 4x98
                Има модели, които излизат с фабрична патерица!
                ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

                Коментар


                  #9
                  Благодаря! Предположих,че е такава, но тия калкулатори за гуми, показаха много голямо отклонение - не съвместимост и ме объркаха...
                  Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
                  Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
                  Fiat Bravo 1.4 120k.с.

                  Коментар


                    #10
                    Патерицата е добре да може до влезе на предно колело демек спир диск да не пречи иначе на пътя треа прехвърляш задна гума на мястото на спуканата предна а патерицата отзад на малкото барабанче или диск
                    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                    Коментар


                      #11
                      Благодаря! Предположих,че е такава, но тия калкулатори за гуми, показаха много голямо отклонение - не съвместимост и ме объркаха...
                      Имаш Л.С
                      ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

                      Коментар


                        #12
                        Колега,отиваш в некоя морга и си търсиш патерица от стило.Едно към едно даже и комплект с крик и разните там отверки ,кука теглич и тн.Има както каза колега и с оригинална патерица със съответния размер,не гледай калкулатора за гуми.
                        198mjet Bravo

                        Коментар

                        Working...
                        X