Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна крушки за къси на Стило 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна крушки за къси на Стило 1.6

    Колеги,колата е Stilo 1.6 16v, 2002,103 коня ,изгоря ми едната крушка за къси светлини.Искам да купя нова и да я сменя.Четох тук в форума ,че е H7 уж ? 12v 55 W? Такава ли е?

    И възможно ли да е от някой бушон(но пък само за единия фар? ) ? Понеже наскоро чистих с ел. спрей, и вадих и вкарвах пак повечето бушони. Ако някой знае кой точно бушон е за късите светлини ?
    Последна редакция от dan4op5; 30.10.2018, 18:24.

    #2
    Извиках неволята и се оправих.
    Купих една немска крушка за 5лв ,H7 12v 55 W ,и по това видео упътване тук https://www.carcarekiosk.com/video/2...ghts/headlight
    4-тото видео,буквално за 10мин я смених като махнах акумулатора и стойката му.После капачето на фара,изкарах кабела на крушката,а после и самата нея.Трябва да се внимава да не изхвръкне тая скоба на крушката,да не се загуби.
    Не се махат подкалници или нещо друго.
    Сместих 20-30лв от тея кожодери за смяната и най-вече нерви да търся сервиз,да искат да се занимават с една крушка, и да не ми кажат ела след 3 дена.
    Последна редакция от dan4op5; 31.10.2018, 18:10.

    Коментар


      #3
      Супер! Това видео може и да ме мотивира да си сменя кутията на акумулатора (която е поомазана от вероятно кипял акумулатор при предишния собственик, преди много години).
      Все пак, според мен, по-лесен е вариантът със сваляне на подкалника (всъщност, даже не се налага да се сваля целия, а само предната част). Дори махането на бронята не е чак толкова сложно, колкото обикновено си мисли човек (стига да няма някой упорит болт/винт).
      Но щом си се справил без проблеми - екстра! Важното е, че има вариант за всеки вкус!
      FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

      Коментар

      Working...
      X