Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дневни светлини на Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Досега срещу мен по тъмно не съм забелязал кола на която дневните да ме заслепяват повече от късите или дългите. Моите съм ги намалил със съпротивление за да падне напрежението под 14.5 защото има мнения че точно поради тази причина горят а не че некви капути в европейския или азиятския парламент били решили така. Автора, връзвай така както ти казваме с ключара и си глей кефа.Кат се кача на гоуфа акъла ми се в тва да не забравя да вклюа ламбите а като слизам да не ги забравя включени. Единствен проблем откакто съм ги сложил бяха ГРАНИЧНИ полицаи на летище пловдив които ме спряха да ми кажат че ''тези светлини не били за тази кола'' ко значи това и аз не разбрах.
    Последна редакция от lubo_Y10; 30.11.2018, 21:31.
    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

    Коментар


      #17
      Инсталирал съм DRL-светлини към дългите на бравото и мареята, защото късите са през лупи и ксенон. Относно осветеността, интензитета на осветеност - DRL дава възможност за програмиране в %. Изпълнени са всички необходими изисквания описани от ogi28b.
      FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

      Коментар


        #18
        С риск да те разочаровам, мога да допълня изискванията с още, така че сам да направиш извод дали ги покрива. Но то няма кой да следи за най-елементарните изисквания, та какво ли остава за по-специфичните.

        Например едно от специфичните изисквания е дневните светлини задължитено трябва да светят в цвят "бяло", като за това какво точно е бяло има отделни секции за LED-светлините и за халогенните/конвенционалните лампи с жичка. Ако вземем за сравнение 55-ватова и 21-ватова лампа, 55-ватовата работи с DRL модул и е намалена на 40 %, то тя харчи грубо 22 вата, но свети жълтеникаво-оранжево, сравнимо с цвета на пламък от свещ, което е цветова температура около 1500 К и е много далеч от определението за "бяло". В същото време една лампа, която по номинал е 21 вата и работи с пълна мощност, свети с цветова температура между 2600 и 3000 К, което видимо е много по-бяло и влиза в определението за "бяло" по определението на онова Правило 43.

        Т.е. колкото по-мощна е лампата, и съответно е по-намалена - толкова повече се отдалечава от покриването на изискванията за цвят.

        Но това няма никакво значение, хората са напълно свободни да си слагат каквито си искат лампи и модули по колите, като няма контрол - защо не? То за някои няма значение ден ли е, нощ ли е, карат си на дълги, на светлини за мъгла, на габарити, изобщо - кой както се чувства красив.

        На Бравата ми DRL-a e настроен на 30 %. Ужасен е, ама така е от 11 години.

        ---

        На новото Типо ако някой се е заглеждал, дневните са изпълнени в комплект с дългите, с лампа H15 - лампа с 2 светлини: 55 / 15 вата. Пак се използва рефлекторът на дългите, но не тяхната лампа е намалена, а си има самостоятелна, която си работи с пълна мощност.

        Коментар


          #19
          Сега съм с тези
          https://www.aliexpress.com/item/2pcs...63bd4c4d5ATW9Q
          не се преправя нищо, а колата си е в заводски вид. Вързал съм бялата светлина за габаритите и като ги пусна тях се палят и тия светлини. Като дадеш мигач се гаси автоматично бялатаи и почва да мига оранж.
          Лошото е, че издържаха година и сега търся нещо по-качествено.
          Харсах това
          https://www.aliexpress.com/item/2-PC...30453c00TDFdHw
          но е дълго продълговато осветително тяло и не става за всички модели автомобили.

          ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

          ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

          Коментар


            #20
            Но пък светят чудесно! Виж в раздела за продажба на джуджурийки, там в една тема, в която продавам контролери, съм качил снимка на такива монтирани на Идеа и на ФВ Пасат. На Пасата специално станаха все едно колата е от завода с тях, паснаха много добре в пластмасовата решетка до светлините за мъгла.

            Първия модел е добър избор, но трябва малко да се ограничат по ток, иначе горещината ги съсипва. На моята кола съм с подобен тип, но друг модел. Избрах модел с множество на брой малки чипове (чипове 3014), по-малко, но по-големи. Ограничил съм ги до ток 100 мА на лампа и се нагряват толкова, че можеш да ги държиш спокойно с ръка, без да те изгарят. В оригиналното си състояние след 2-3 минути светене на 14 волта се нагорещяват до над 70 градуса. Сега стигат максимум до към 45-48. Вече 7 месеца работят, надявам се да издържат по-дълго.

            Монтирах подобни на един приятел, като неговите дори бяха още по-добри - бялото беше съвсем неутрално, нито синкаво, нито жълтеникаво. Оранжевото за мигача - също много хубав и наситен цвят. Ще потърся линка да видя кои бяха.

            Коментар


              #21
              Не разбрах за кой тип осветителни тела говориш, че си им ограничил тока?

              PS. Май за Dual-light говориш. Аз не съм ограничавал нищо. При мен светят година и общо взето работят през цялото време когато и мотора работи. Бялото свети без проблеми, но оранжавето се прецака. Има нещо недоизмислено в процеса на изработка и затова се дънят. Просто са ниско качество. Иначе ето как изглежда

              Чудих се дали да взимам нов модел, например тези
              https://www.aliexpress.com/item/2x-T...79d22e0eaPFXqI
              ама в крайна сметка реших да си върна старите лампи за мигача и да сложа отделните DRL долу в решетката
              За моята кола се монтира там заводско, т.к. Octavia 1 я правят до 2010г и тази екстра става задължителна след някоя си година. Ето как ще изглежда
              Последна редакция от Lyubcho88; 15.12.2018, 22:50.

              ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

              ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

              Коментар


                #22
                За двойната светлина, ограничил съм и двата цвята, като бялото - повече. То ако не изпушат самите чипове, вътре гори контролера от горещината, може да се прецака и бялото, и жълтото. Недоизмисленото според мен е това, че искат с трици - маймуни. Искат в толкова малък корпус да са набутани и чиповете и контролера, и същевременно да работят като истински, които са в голямо алуминиево тяло с добро охлаждане и контролерът им е далече от чиповете.

                Тези зза които си се чудел, са моделът, който монтирах на мой приятел и описах, че свети много добре. Те май бяха малко по-скъпи, могат да се слагат и в двете посоки, а не са зависими от плюса и минуса. Дано да попаднеш на качествени, защото ако преправяш нещо по предницата, в случай на проблем трябва да да подмениш с точно същия модел. Затова съммалко против допълнителните тела и по възможност монтирам такива, при които не се променя нищо по фасадата.

                Съвет: независимо какво поръчаш, преди монтажа ги огледай хубаво и провери дали не пропускат вода отнякъде, ако пропускат - мацни им допълнителен слой прозрачен силикон - неутрален. Имам едни с 3 светодиода, също са много хубави (пак в оная тема ги има), на които единият е изцяло разлепен и се държи на честна дума. Така си дойде.

                Коментар


                  #23
                  Мерси засъветите. Взех модела с 6 диода и като дойде ще монтирам (е сигурно ще изчакам да се постопли малко де). Ще го направя да се пали само щом напрежението стане 13.5V и да гасне при пускане на габарит/къси и тн.

                  ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                  ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                  Коментар


                    #24
                    Ако нямаш контролер за включване по напрежение, пак във въпросната тема съм писал как работят тия китайските, някъде май имам останал още един. Поръчай си от тях, работят учудващо добре, наистина, за 3 $ са си направо бонус. Само трябва допълнително реле да ги изключва, защото оригинално е предвидено да намалява мощността наполовина, ако свържеш кабела "+ от габарити".

                    Коментар

                    Working...
                    X