Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати 21 до 24 от 24

Тема: Дневни светлини на Пунто

Не разбрах за кой тип осветителни тела говориш, че си им ограничил тока?

PS. Май за Dual-light говориш. Аз не съм ограничавал нищо. При мен светят година и общо взето работят през цялото време когато и мотора работи. Бялото свети без проблеми, но оранжавето се прецака. Има нещо недоизмислено в процеса на изработка и затова се дънят. Просто са ниско качество. Иначе ето как изглежда

Чудих се дали да взимам нов модел, например тези
    https://www.aliexpress.com/item/2x-T...79d22e0eaPFXqI
    ама в крайна сметка реших да си върна старите лампи за мигача и да сложа отделните DRL долу в решетката
    За моята кола се монтира там заводско, т.к. Octavia 1 я правят до 2010г и тази екстра става задължителна след някоя си година. Ето как ще изглежда
    Последна промяна от Lyubcho88 : 15.12.2018 в 22:50

ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    За двойната светлина, ограничил съм и двата цвята, като бялото - повече. То ако не изпушат самите чипове, вътре гори контролера от горещината, може да се прецака и бялото, и жълтото. Недоизмисленото според мен е това, че искат с трици - маймуни. Искат в толкова малък корпус да са набутани и чиповете и контролера, и същевременно да работят като истински, които са в голямо алуминиево тяло с добро охлаждане и контролерът им е далече от чиповете.

Тези зза които си се чудел, са моделът, който монтирах на мой приятел и описах, че свети много добре. Те май бяха малко по-скъпи, могат да се слагат и в двете посоки, а не са зависими от плюса и минуса. Дано да попаднеш на качествени, защото ако преправяш нещо по предницата, в случай на проблем трябва да да подмениш с точно същия модел. Затова съммалко против допълнителните тела и по възможност монтирам такива, при които не се променя нищо по фасадата.

Съвет: независимо какво поръчаш, преди монтажа ги огледай хубаво и провери дали не пропускат вода отнякъде, ако пропускат - мацни им допълнителен слой прозрачен силикон - неутрален. Имам едни с 3 светодиода, също са много хубави (пак в оная тема ги има), на които единият е изцяло разлепен и се държи на честна дума. Така си дойде.

Мерси засъветите. Взех модела с 6 диода и като дойде ще монтирам (е сигурно ще изчакам да се постопли малко де). Ще го направя да се пали само щом напрежението стане 13.5V и да гасне при пускане на габарит/къси и тн.

ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Ако нямаш контролер за включване по напрежение, пак във въпросната тема съм писал как работят тия китайските, някъде май имам останал още един. Поръчай си от тях, работят учудващо добре, наистина, за 3 $ са си направо бонус. Само трябва допълнително реле да ги изключва, защото оригинално е предвидено да намалява мощността наполовина, ако свържеш кабела "+ от габарити".

Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Тема: Дневни светлини на Пунто

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •