Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво става/правя, ако ми свърши дизелът?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    За сега отлагам този експеримент, че съм подхванал няколко проекта и нямам никакво време. Пък и кромата почти не харчи,
    Това е трип - отиване на работа
    Click image for larger version

Name:	IMG_20181030_082451.jpg
Views:	1
Size:	118,2 KB
ID:	2098011
    а това на връщане
    Click image for larger version

Name:	IMG_20181030_210628.jpg
Views:	1
Size:	157,2 KB
ID:	2098012 Реалният разход е + 200гр.
    ПП: Като я кача на магистрала и започва да пълни
    Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
    https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

    Коментар


      #17
      George1984 написа: Преглед на мнението
      За сега отлагам този експеримент, че съм подхванал няколко проекта и нямам никакво време. Пък и кромата почти не харчи,
      Това е трип - отиване на работа
      [ATTACH=CONFIG]106293[/ATTACH]
      а това на връщане
      [ATTACH=CONFIG]106294[/ATTACH] Реалният разход е + 200гр.
      ПП: Като я кача на магистрала и започва да пълни
      Резервоара с въздух

      Коментар


        #18
        Когато свърши горивото, колата просто ще изгасне. Дали ще повредиш помпата не се наемам да твърдя - да или не. След това наливаш гориво и не е нужно да даваш 2, 3, 5, 10 пъти на контакт. Дава се веднъж на контакт, може да изчакаш малко повече от обикновено (1-2 допълнителни секунди), но като цяло не е нужно. Помпата има достатъчно дебит, за да качи колкото гориво е нужно в рамките на 3-4 секунди. Въртиш на стартер и тогава вече ще е нужно повече време - ако обичайно въртиш 0.5 - 1 секунди, тогава ще въртиш може би 3-4 секунди. През това време въздухът минава напред през филтъра, ГНП, рейката, дюзите. Двигателят прави около 12-15-20 оборота и на всеки оборот отваря по две дюзи, през които излиза въпросният въздух. Той няма как и накъде да отиде иначе. Затова се получава забавяне в запалването, защото няма гориво в първите няколко отваряния на дюзите.

        Хората си мислят, че като дадат 8 пъти на контакт, въздухът ще изчезне от самосебе си. Други казват, че се дава на контакт няколко пъти за да се напълни филтъра (при смяна например). Само че не се сещат, че помпата работи постоянно и е достатъчно веднъж да се даде на контакт, тя ще напълни където и каквото трябва.

        Доколкото знам, на всички коли е направено нарочно да ти пише оставащите километри и дори когато те са 0, продължаваш да имаш гориво.

        Вчера оставих една кола с "оставащ пробег: 4 км" и стрелката сочеше под нулата. Но колата си се движеше съвсем нормално с пълна мощност при нужда.

        Коментар


          #19
          Всеки път като сменям горивния филтър, майстора ме кара да давам на контакт няколко пъти - първия по-дълго около 5-6 секунди. Последния път не му послушах указанията и запалих директно след въпросните 5-6 секунди и колата запали по-трудно от обикновено (от когато спазвам указанията за няколкото пъти на контакт, принципно 3), да речем след още 5-6 секунди въртене. Той твърди, че за комънрейла е задължително това неколкократно даване на контакт. Но, така или иначе, е факт, че на 4-5-та секунда се чува бълбукането от филтъра и как прогонва въздуха от там, още на първото даване на контакт. Аз естествено го питах "защо", а той ми вика "не ме питай и не умувай, а ме слушай какво ти говоря", аз пак упорствам, а той "щото не е добре за рейла"... Какво повече да кажа - не знам защо, но наистина има разлика, поне при Опел-а 1.9 120 коня, 8 клапана.
          Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

          Коментар


            #20
            Ако знаеш за какво е горната букса на филтъра ще се сетиш защо те кара да я даваш на контакт няколко пъти.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #21
              S_BANKOV написа: Преглед на мнението
              Ако знаеш за какво е горната букса на филтъра...
              Ако знам, ама не знам... Надявам се, ти да не си като майстора и да ми кажеш!
              Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

              Коментар


                #22
                Има подгрев на горивото.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #23
                  А какво правим когато КР е без подкачваща помпа за гориво, ако ще и цял ден да седи на контакт си е все тая. А 1.3 мжет като дръпне въздух отново си е все тая колко пъти ще дадеш на контакт. Пали/гасне...... обаче съм му хванал цаката, изключвам датчика на рейла и пали без да гасне. Крека и придрусва малко, но запалва и след няколко минути се е оправил да работи нормално.
                  Затова има всякакви КР системи и не при всички е еднакво след дърпане на въздух. За 1.5 dCi отново е голяма мъка докато го запалиш след вкарване на въздух в системата.

                  Коментар

                  Working...
                  X