Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тампон на преден амортисьор Стило

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тампон на преден амортисьор Стило

    Здравейте колеги, днес като проверявах маслото ми направи впечатление, че на двата предни амортисьора тампоните седят във въздуха... така ли трябва да е?
    И двата са така...
    Click image for larger version

Name:	IMG_20181027_120027.jpg
Views:	1
Size:	168,2 KB
ID:	2169963
    Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

    #2
    да не би някой да е сменял амортисьорите и да е сложил от дизелово стило. Те са малко по корави заради това че дизеловият мотор е по тежък и ефекта ще е точно такъв.

    Коментар


      #3
      Нямам никаква представа.. по-скоро за пръв път виждам така във въздуха да седи горната част, но може би са си така макар че не виждам защо така ще са го направили, но...
      Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

      Коментар


        #4
        Един приятел си сложи амортисьори от дизелово стило и при него се беше получило така. Но му подложиха нещо от долу където ти е дупката да уплатнява. Но по принцип нетрябва да са във възуха фабрично говорим

        Коментар


          #5
          Сега погледнах в елърн.. едни и същи са амортисьорите освен за 1.9JTD 16V и 2,4 като само за тези двата са малко по-къси, така че не би трябвало това да е проблем. Или липсва нещо там или просто са си така. Някой колега със Стило да погледне неговите как са?
          Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

          Коментар


            #6
            На моето, са плътно...

            Коментар


              #7
              Ще трябва да се разглобява значи... един Господ знае кой и какво е правил или се е мъчил да прави...
              Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

              Коментар


                #8
                Колеги и на моето Пунто 1.2 8V,2003 фейслифт, тампоните стоят по същият начин. Предницата е стабилна,няма никакво тропане.Дали и аз нямам някакъв проблем?
                Последна редакция от vlahkab; 01.11.2018, 16:54.

                Коментар


                  #9
                  Махнах днес едната капачка... (оказа се, че отгоре е по-скоро капачка не точно тампон) всъщност не слиза до долу защото капачката опира в самия болт, който стяга тампона на амортисьора и който се подава през дупката. Като вдигнах предницата и капачката опря в ботуша. Най-вероятно са ги сменяли преди време и са сложили втора употреба от друг фиат целия амортисьор с пружината. Лично аз не мисля, че е проблем, тампона поне отгоре изглежда в добро състояние ама имам съмнения че десния амортисьор е изпуснал та така или иначе ще ходя на "тресачка" и ще се предприема смяна само ако са изпуснали.
                  Последна редакция от angels; 01.11.2018, 17:41.
                  Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

                  Коментар


                    #10
                    Колеги, може ли от "тръгнал" амортисьор при по рязко спиране предницата да се накланя повече от едната страна? Питам, защото от известно време го наблюдавам това, че като спирам по рязко предницата се накланя неравномерно, повече надясно... а тресачката казва, че е в норми амортисьора... да ама не само, че се накланя повече надясно ами и се появиха едни вибрации през неравности дето преди ги нямаше... вибрации, като от пружина. А като натиснеш на място по калника не се тръска няколко пъти, кат от изпуснал амортисьор, но сякаш доста лесно слиза надолу. Възможно ли е тресачката да не е съвсем честна или не е в амортисьора проблема?
                    Последна редакция от angels; 08.11.2018, 20:58.
                    Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

                    Коментар


                      #11
                      А влече ли към страната, на която се накланя? Ако да имаш неравномерно спирачно усилие отпред.

                      Коментар


                        #12
                        Не. не дърпа. То първо това се сетих аз ама от към спирачки няма промяна, освен че почнаха да ми тресе преден диск при спиране от по-висока скорост и то само след 25 000км. от смяната им.
                        Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

                        Коментар


                          #13
                          Прегледай си спирачните апарати. Почни ог задните
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #14
                            Първо, аз на тресачки не вярвам, преди сума години ходих на един ултра модерен стенд, вдигат ти колата и после само под гумите излиза тресчка, друса ги едно по едно и т.н. Огледала, компютри, чудесии... отидох заради тропане. Колата перфектна по разпечатка, тропане има само в моята глава. Изнервих се, свалих носачите и единия беше с разбит шарнир- смених си ноасача и тропане няма. От тогава не ходя по тресчки
                            Второ, Стило чупят пружини. Вземи провери да не е счупена и твоята, парчето може да го няма и да ляга на тавата на амортисьора и затова да не се вижда лесно
                            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                            Fiat Bravo'97 1,6 16v
                            Fiat Tempra'91 1,6 mono

                            Коментар

                            Working...
                            X