Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Малко коментар за прословутите електронни винетки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Lyubcho88 написа: Преглед на мнението
    Относно данъка. Щом си платил до края на годината, но продаваш колата септември, Държавата прибира дължимото до датата на покупкопродажба на съответния автомобил. След което данък до края на годината дължи вече новия собственик, а положителното салдо от това което ти си надвнесъл се приспада от следващите ти данъци.
    Преди две седмици продадохме 2 коли в един ден и питах в данъчното дали остатъка от данъка се приспада в наша полза, казаха ми че няма начин. Колите ги продадохме в Габрово и така новите собственици няма да плащат данъка т.к. е вече платен а ние си пихме по една студена вода. Иначе знам това че когато си регистрираш кола с неплатен данък той се плаща от датата на подаване до края на годината, но неможеш да кажеш плащам го до еди коя си дата. Преди две години купихме кола от Ст.Загора и до колкото си спомням пак не плащахме данък в Габрово до края на годината.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    Коментар


      #17
      Момчета, темата беше за винетките.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #18
        Преди две седмици продадохме 2 коли в един ден и питах в данъчното дали остатъка от данъка се приспада в наша полза, казаха ми че няма начин. Колите ги продадохме в Габрово и така новите собственици няма да плащат данъка т.к. е вече платен а ние си пихме по една студена вода. Иначе знам това че когато си регистрираш кола с неплатен данък той се плаща от датата на подаване до края на годината, но неможеш да кажеш плащам го до еди коя си дата. Преди две години купихме кола от Ст.Загора и до колкото си спомням пак не плащахме данък в Габрово до края на годината.
        Последен офтопик, че се отклонихме Остави леличката в данъчното какво ти говори, често твърденията им се разминават със закона. Подава се декларация:
        - http://www.nap.bg/page?id=335
        - http://trudipravo.bg/mesechni-spisan...tziya-po-zddfl
        - http://trudipravo.bg/kompyutarni-produkti-epi/kompyutarni-informacionni-produkti-epi/epi-schetovodstvo-i-danatzi/podbrani-statii/343-ef01

        И за да не съм само с offtopic според мен трябва да минем на тол такси, вместо електронни винетки. В момента „цяла Германия“ се прибира към югоизточната ни съседка два пъти годишно и никой от тези гастарбайтери не пазарува винетни стикери. Проблема всъщност е, че като го спрат, той казва че не разбира, а да са му се състави акт за администравино нарушение, той трябва да бъде запознат надлежно за какво е спрян. Трябва да се извика преводач и тн. Неща, които полицаите им е трудно да свършат, та в резултат изобщо не ги и спират...
        Надявам се с пормените от догодина, а и след това с минаване към тол такси да се изчистят и да влезнат свежи пари за пътна инфраструктура.
        Последна редакция от Lyubcho88; 29.10.2018, 11:15.

        ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

        ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

        Коментар


          #19
          ТИР-овете, които преминават целогодишно, те са най-отговорни за влошаването на пътната настилка. Гастербайтерите и други преминаващи ще донесат приходи и то без тол такси, но с камери, които засичат дали номера си е платил винетка и ако не си е, на изхода в ляво и глоба. Също така камерите могат да се използва да изчислението на средна скорост на движение и така да хващат карането с превишена скорост и да вкарат още пари, то това го очаквайте 2050-та някъде.
          Fiat Bravo II 1.4 16v
          Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
          Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

          Коментар


            #20
            Lyubcho88 написа: Преглед на мнението

            И за да не съм само с offtopic според мен трябва да минем на тол такси, вместо електронни винетки. В момента „цяла Германия“ се прибира към югоизточната ни съседка два пъти годишно и никой от тези гастарбайтери не пазарува винетни стикери. Проблема всъщност е, че като го спрат, той казва че не разбира, а да са му се състави акт за администравино нарушение, той трябва да бъде запознат надлежно за какво е спрян. Трябва да се извика преводач и тн. Неща, които полицаите им е трудно да свършат, та в резултат изобщо не ги и спират...
            Надявам се с пормените от догодина, а и след това с минаване към тол такси да се изчистят и да влезнат свежи пари за пътна инфраструктура.
            И щото държавните служители са НЕКАДЪРНИ НЕГРАМОТНИЦИ и не могат да си приберат от транзитно преминаващите дължимите такси, дай да плащаме всички ние безбожни суми?!?
            Ти наред ли си?!
            Сериозно питам.

            Какъв е проблема да им сложат една бариера на излизане от ГКППто и да не могат да продължат, докато не си купят винетка (електронна)?!?
            Имаме всичко на всичко 15-тина КППта, толкова и бариери трябват.

            П.П. Сега като се сетя, даже то си ги има тия пунктове и бариери, само че са на излизане от България.
            На ГКПП Връшка Чука винаги досега са искали да ми сканират баркода на винетката, без това не вдигат бариерата.
            Не знам какво следва, ако нямам винетка, винаги имам.
            Интересно, че на други пунктове не са ми го искали това, само там.
            Последна редакция от Immortal; 29.10.2018, 18:02.

            Коментар


              #21
              Случва се това, че те отбиват, за да си купиш винетка!

              Ето цитат от кемпер форума:
              "Преминаването през КПП-то е бързо и безпроблемно Не излизайте обаче с винетка, с която сте карали друга кола – след нашата митница има пост за проверка на винетките и ме накараха да си купя седмична за излизане от България(!)"

              http://kemper-club.com/forum/viewtop...t=2947&start=0


              Истината е, че явно само там си вършат работата съвестно...
              == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

              На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

              Коментар


                #22
                Immortal написа: Преглед на мнението
                И щото държавните служители са НЕКАДЪРНИ НЕГРАМОТНИЦИ и не могат да си приберат от транзитно преминаващите дължимите такси, дай да плащаме всички ние безбожни суми?!?
                Ти наред ли си?!
                Сериозно питам.

                Какъв е проблема да им сложат една бариера на излизане от ГКППто и да не могат да продължат, докато не си купят винетка (електронна)?!?
                Имаме всичко на всичко 15-тина КППта, толкова и бариери трябват.

                П.П. Сега като се сетя, даже то си ги има тия пунктове и бариери, само че са на излизане от България.
                На ГКПП Връшка Чука винаги досега са искали да ми сканират баркода на винетката, без това не вдигат бариерата.
                Не знам какво следва, ако нямам винетка, винаги имам.
                Интересно, че на други пунктове не са ми го искали това, само там.
                Без квалификации моля
                Факт е, че аз имам годишна винетка, въпреки че съм карал само 10% от пробега си извън София. Сигурно е факт, че и ти имаш и си изряден.
                Факт е обаче, че гастарбайтерите и всички транзитари не евават да плащат за подобни неща.
                По миналата седмица минах границата със Сърбия насам и натам, и никой не ме спря или отби за да се увери имам ли винетка

                Слав написа: Преглед на мнението
                Не излизайте обаче с винетка, с която сте карали друга кола – след нашата митница има пост за проверка на винетките и ме накараха да си купя седмична за излизане от България(!)"

                http://kemper-club.com/forum/viewtop...t=2947&start=0


                Истината е, че явно само там си вършат работата съвестно...
                Как се кара с винетка, с която си карал друга кола?
                Последна редакция от Lyubcho88; 29.10.2018, 21:12.

                ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                Коментар


                  #23
                  А как стои въпроса с старите винетки,които важат до средата на другата година?
                  Стило 1.9 JTD 115 к.с.5 вр.2001 г.

                  Коментар


                    #24
                    Lyubcho88 написа: Преглед на мнението
                    Как се кара с винетка, с която си карал друга кола?
                    Ти от Луната или от Марс падаш колега!?
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      #25
                      Само да ви кажа, че на границата връщат на обратно ако тръгнеш да минаваш без винетка. Връщаш се да си купиш и чак тогава отново се опитваш да минеш, няма значение какъв си по народност.

                      Коментар


                        #26
                        И това само на забитото ГКПП Връшка чука. Добре че никога не ми се е налагало да минавам от там.
                        1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                        Коментар


                          #27
                          kiro_of_the_day написа: Преглед на мнението
                          Ти от Луната или от Марс падаш колега!?
                          Не ти разбирам въпроса.
                          chaveto написа: Преглед на мнението
                          Само да ви кажа, че на границата връщат на обратно ако тръгнеш да минаваш без винетка. Връщаш се да си купиш и чак тогава отново се опитваш да минеш, няма значение какъв си по народност.
                          На коя граница? Преди две седмици бях до Сърбия и никой не ми е гледал винетката. Миналия месец бях и в Македония, също никой не е проверявал. Не видях и на съседските коли някой да гледа....
                          Последна редакция от Lyubcho88; 03.11.2018, 00:13.

                          ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                          ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                          Коментар


                            #28
                            //на границата връщат обратно /
                            Това е вярно зависи на кой попаднеш
                            С едно електронно устройство чете винетката
                            _дали не е фалшива_ поне на мен така ми каза проверяващия
                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар


                              #29
                              Lyubcho88 написа: Преглед на мнението
                              Не ти разбирам въпроса.

                              На коя граница? Преди две седмици бях до Сърбия и никой не ми е гледал винетката. Миналия месец бях и в Македония, също никой не е проверявал. Не видях и на съседските коли някой да гледа....
                              Гледат дали имаш стикер, не дали е валиден. Това заради транзитно преминаващите хитри турци, където се правят на ударени. Не лепят винетката и си я предават на границата на някой друг и така с една винетка цяла седмица минават х-МПС. С ел. вече ще знаят и без да гледат на стъклото за стикер... достатъчно е само да имат "четец".

                              Коментар


                                #30
                                аТАКА. И аз това казвам, че сега с промените трябва да има пдобрения, но ще видим.

                                ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                                ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                                Коментар

                                Working...
                                X