Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати 11 до 20 от 40

Тема: Малко коментар за прословутите електронни винетки

Фиат идол Аватарът на NikMar
    Регистр. на
    29.11.2006
    Цитат Nuova bravo написа: Преглед на мнението
    Колегата, да не се сърди, но разсъждава като типичен габровлия

А колкото до данъка:
    - при продажба в един регион , ако е платен от продавача, намазва купувача.

Аз лично като си продавам мпс-то, плащам данъка до датата на продажбата, точно за да не пълня хазната на общината/държавата.
    1. Не се сърдя з/о съм си от Габрово, това не е обида е гордост
    2. Как така плащаш данъка до датата? Няма такива правила по които да кажеш на 36-ти в шестък ще си продам колата, я ми сметни до тогава колко да си платя, в НАП няма такъв ред.
    3. Колкото до покупко-продажбата в един регион всеки знае че купувача не плаща данък, з/о вече е платен, това е отговора и на втория въпрос.
    За винетките пак ли ще е като при застраховките отиваш и декларираш, че е сменен номера и венетката си остава валидна за новия номер? Това не го знаех.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
    Закон на Мърфи.

Относно данъка. Щом си платил до края на годината, но продаваш колата септември, Държавата прибира дължимото до датата на покупкопродажба на съответния автомобил. След което данък до края на годината дължи вече новия собственик, а положителното салдо от това което ти си надвнесъл се приспада от следващите ти данъци.

Относно винетката. Без да съм чел промените в закона предполагам няма да е проблем да издадеш служебна бележка, че при смяна на номера новия е ххххххх, а стария yyyyyyyy е невалиден т.к. е унищожен. Базата данни би трябвало да разбере за смяната на номерата още преди да ти е хрумнало, че си прецакан

ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

Фиат идол Аватарът на dikanio
    Регистр. на
    25.07.2007
    Цитат NikMar написа: Преглед на мнението
    2. Как така плащаш данъка до датата? Няма такива правила по които да кажеш на 36-ти в шестък ще си продам колата, я ми сметни до тогава колко да си платя, в НАП няма такъв ред.
    Винаги съм си плащал данъка за цялата година, освен в първата година на придобиването, когато ти го смятат пропорционално от датата на регистрацията до края на годината. Когато тотализирах моята през юни и я отписах от КАТ и данъчното, и след това отидох през ноември да регистрирам другата, ми казаха че данъкът за предната е сметнат пропорционално за месеците, в които е била на отчет, и парите които са останали могат или да ми ги приспаднат от данъка за другата, или да подам заявление със сметка и да ми ги върнат. Предполагам такъв филм "искам да платя данъка до еди коя си дата" може да има ако не си платил данъка за съответната година и отидеш в данъчното с документ за отписване - върнал си номерата и е свалена от отчет в КАТ или договор за продажба.
    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

Почетен член на форума Фиат идол Аватарът на Immortal
    Регистр. на
    21.11.2004
    Цитат dikanio написа: Преглед на мнението
    Предполагам такъв филм "искам да платя данъка до еди коя си дата" може да има ако не си платил данъка за съответната година и отидеш в данъчното с документ за отписване - върнал си номерата и е свалена от отчет в КАТ или договор за продажба.
    Точно така е.
    Аз обикновено плащам данъците с година назад, и ако продам кола, после плащам само до датата, на която съм я продал.

Само, че имаш и лихва. А ако оправиш данъка за текущата година до м.март имаш 5% отстъпка. Примерно на 200кс ще усетиш едно 20-25лв по-малко.

Фиат идол Аватарът на NikMar
    Регистр. на
    29.11.2006
    Цитат Lyubcho88 написа: Преглед на мнението
    Относно данъка. Щом си платил до края на годината, но продаваш колата септември, Държавата прибира дължимото до датата на покупкопродажба на съответния автомобил. След което данък до края на годината дължи вече новия собственик, а положителното салдо от това което ти си надвнесъл се приспада от следващите ти данъци.
    Преди две седмици продадохме 2 коли в един ден и питах в данъчното дали остатъка от данъка се приспада в наша полза, казаха ми че няма начин. Колите ги продадохме в Габрово и така новите собственици няма да плащат данъка т.к. е вече платен а ние си пихме по една студена вода. Иначе знам това че когато си регистрираш кола с неплатен данък той се плаща от датата на подаване до края на годината, но неможеш да кажеш плащам го до еди коя си дата. Преди две години купихме кола от Ст.Загора и до колкото си спомням пак не плащахме данък в Габрово до края на годината.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
    Закон на Мърфи.

Фиат идол Аватарът на S_BANKOV
    Регистр. на
    29.05.2011
    Момчета, темата беше за винетките.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

Цитат NikMar написа: Преглед на мнението
    Преди две седмици продадохме 2 коли в един ден и питах в данъчното дали остатъка от данъка се приспада в наша полза, казаха ми че няма начин. Колите ги продадохме в Габрово и така новите собственици няма да плащат данъка т.к. е вече платен а ние си пихме по една студена вода. Иначе знам това че когато си регистрираш кола с неплатен данък той се плаща от датата на подаване до края на годината, но неможеш да кажеш плащам го до еди коя си дата. Преди две години купихме кола от Ст.Загора и до колкото си спомням пак не плащахме данък в Габрово до края на годината.
    Последен офтопик, че се отклонихме Остави леличката в данъчното какво ти говори, често твърденията им се разминават със закона. Подава се декларация:
    - http://www.nap.bg/page?id=335
    - http://trudipravo.bg/mesechni-spisan...tziya-po-zddfl
    - http://trudipravo.bg/kompyutarni-produkti-epi/kompyutarni-informacionni-produkti-epi/epi-schetovodstvo-i-danatzi/podbrani-statii/343-ef01

И за да не съм само с offtopic според мен трябва да минем на тол такси, вместо електронни винетки. В момента „цяла Германия“ се прибира към югоизточната ни съседка два пъти годишно и никой от тези гастарбайтери не пазарува винетни стикери. Проблема всъщност е, че като го спрат, той казва че не разбира, а да са му се състави акт за администравино нарушение, той трябва да бъде запознат надлежно за какво е спрян. Трябва да се извика преводач и тн. Неща, които полицаите им е трудно да свършат, та в резултат изобщо не ги и спират...
    Надявам се с пормените от догодина, а и след това с минаване към тол такси да се изчистят и да влезнат свежи пари за пътна инфраструктура.
    Последна промяна от Lyubcho88 : 29.10.2018 в 10:15

Фиат фанатик Аватарът на mell0
    Регистр. на
    22.06.2014
    ТИР-овете, които преминават целогодишно, те са най-отговорни за влошаването на пътната настилка. Гастербайтерите и други преминаващи ще донесат приходи и то без тол такси, но с камери, които засичат дали номера си е платил винетка и ако не си е, на изхода в ляво и глоба. Също така камерите могат да се използва да изчислението на средна скорост на движение и така да хващат карането с превишена скорост и да вкарат още пари, то това го очаквайте 2050-та някъде.
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

Почетен член на форума Фиат идол Аватарът на Immortal
    Регистр. на
    21.11.2004
    Цитат Lyubcho88 написа: Преглед на мнението

И за да не съм само с offtopic според мен трябва да минем на тол такси, вместо електронни винетки. В момента „цяла Германия“ се прибира към югоизточната ни съседка два пъти годишно и никой от тези гастарбайтери не пазарува винетни стикери. Проблема всъщност е, че като го спрат, той казва че не разбира, а да са му се състави акт за администравино нарушение, той трябва да бъде запознат надлежно за какво е спрян. Трябва да се извика преводач и тн. Неща, които полицаите им е трудно да свършат, та в резултат изобщо не ги и спират...
    Надявам се с пормените от догодина, а и след това с минаване към тол такси да се изчистят и да влезнат свежи пари за пътна инфраструктура.
    И щото държавните служители са НЕКАДЪРНИ НЕГРАМОТНИЦИ и не могат да си приберат от транзитно преминаващите дължимите такси, дай да плащаме всички ние безбожни суми?!?
    Ти наред ли си?!
    Сериозно питам.

Какъв е проблема да им сложат една бариера на излизане от ГКППто и да не могат да продължат, докато не си купят винетка (електронна)?!?
    Имаме всичко на всичко 15-тина КППта, толкова и бариери трябват.

П.П. Сега като се сетя, даже то си ги има тия пунктове и бариери, само че са на излизане от България.
    На ГКПП Връшка Чука винаги досега са искали да ми сканират баркода на винетката, без това не вдигат бариерата.
    Не знам какво следва, ако нямам винетка, винаги имам.
    Интересно, че на други пунктове не са ми го искали това, само там.
    Последна промяна от Immortal : 29.10.2018 в 17:02

Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Тема: Малко коментар за прословутите електронни винетки

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •