Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 40

Тема: Малко коментар за прословутите електронни винетки

Фиат идол Аватарът на NikMar
    Регистр. на
    29.11.2006

Малко коментар за прословутите електронни винетки

До сега с хартиените беше лесно, лепиш на стъклото и колата е редовна, даже и след продажбата в друг окръг. С ел. винетките май няма да е така защото те се издават по номер на колата / и на старите в бележката пишеше номера, но кой ти гледаше на пътя/, така че какво се получава: купуваш си винетка, регистрират те и си караш. В един момент си продаваш колата и ако си остане в окръга новия собственик печели, НО ако отиде в друг окръг, кой печели-ДЪРЖАВАТА. Новия собственик трябва да си купи нова винетка на новия номер, а парите дадени от предишния собственик остават в държавата и простолюдието пак е от към момината страна. Така че ако мислите да си сменяте колата трябва да го направите в края на срока на винетката иначе и двамата /продавач и купувач/ губят. Нали не бъркам в разсъжденията си.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
    Закон на Мърфи.

Фиат идол Аватарът на Stefanaki
    Регистр. на
    16.11.2008
    Цитат NikMar написа: Преглед на мнението
    В един момент си продаваш колата и ако си остане в окръга новия собственик печели, НО ако отиде в друг окръг, кой печели-ДЪРЖАВАТА. Новия собственик трябва да си купи нова винетка на новия номер, а парите дадени от предишния собственик остават в държавата и простолюдието пак е от към момината страна. Така че ако мислите да си сменяте колата трябва да го направите в края на срока на винетката иначе и двамата /продавач и купувач/ губят. Нали не бъркам в разсъжденията си.
    Българинът го е страх най-много да не се мине и да не настине!

Та нали същото важи и за номерата на колата: ако си остане в окръга новия собственик печели, НО ако отиде в друг окръг, кой печели-ДЪРЖАВАТА.
    Не съм видял някой да обеднее ако издава фискален бон. Но съм видял забогатели, които не издават.
    "Все пак форумът е за фенове на автомобили, не за българска филология."

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    Да, ама от друга страна ако трябва да сменяш предно стъкло е значително по - добре. И стига с тея лепенки живеем в 21 век.

Фиат идол Аватарът на NikMar
    Регистр. на
    29.11.2006
    Цитат Stefanaki написа: Преглед на мнението
    Българинът го е страх най-много да не се мине и да не настине!

Та нали същото важи и за номерата на колата: ако си остане в окръга новия собственик печели, НО ако отиде в друг окръг, кой печели-ДЪРЖАВАТА.
    Ама нали все броим стотинките в този скапан живот, то да беше държава като държава да не ти пука ама ... Ако всичко си беше наред нямаше да има толкова членове и в този форум от който всеки се учи как да си поправи колата за да не се надене на некадърни майстори, които само ще му вземат парите за оня дето клати дърветата, аз лично съм много доволен от членството си тук, мисля че съм го доказал след 12 годишно членуване в него.
    Последна промяна от NikMar : 26.10.2018 в 15:35
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
    Закон на Мърфи.

Фиат идол Аватарът на dobrujanetza
    Регистр. на
    01.02.2009
    С ГО е същата работа. Пише се анекс към ГО, без значение дали се сменя номера.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

Почетен член на форума Фиат идол Аватарът на Immortal
    Регистр. на
    21.11.2004
    Съвсем скоро, като приемат на второ четене закона за ППС, ще отпадне това твое притеснение, щото няма да има изискване да се сменят съществуващите номера при продажба, ако пък пререгистрираш колата, ще се издава географски неутрален номер от вида АА 0000 АА и т.н., и номерът ще си върви с колата без нужда от последващи смени.

http://www.moreto.net/novini.php?n=376963
    Последна промяна от Immortal : 26.10.2018 в 22:28

Фиат идол Аватарът на chaveto
    Регистр. на
    31.08.2008
    Реално и в момента е така, решиш ли да продаваш печели следващият след теб.

Колегата, да не се сърди, но разсъждава като типичен габровлия

А колкото до данъка:
    - при продажба в един регион , ако е платен от продавача, намазва купувача.

Аз лично като си продавам мпс-то, плащам данъка до датата на продажбата, точно за да не пълня хазната на общината/държавата.

Регистр. на
    01.02.2009
    Безсмъртни, нищо не ме притеснява, само давам пример.

Регистр. на
    01.02.2009
    Цитат Nuova bravo написа: Преглед на мнението
    Колегата, да не се сърди, но разсъждава като типичен габровлия

А колкото до данъка:
    - при продажба в един регион , ако е платен от продавача, намазва купувача.

Аз лично като си продавам мпс-то, плащам данъка до датата на продажбата, точно за да не пълня хазната на общината/държавата.
    Колега, не разбрах кого визираш, но всеки си има мнение по въпроса. А както казва поговорката- Сиромах човек- жив дявол.

Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Тема: Малко коментар за прословутите електронни винетки

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •