Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Силно бучене отпред отдясно сутрин при палене.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Колеги,а възможно ли е бученето да е от горивната(нафтовата) помпа? Защото, закарах колата в сервиз и ми казаха че проблема най-вероятно е в нея... :\

    Коментар


      #17
      Огледай добре пистовия ремък,моето нещо е с 2 проблемни дюзи ,и на моменти побърква ремъка.Чува се едно гадно бучене бръмчене,сякаш вибрира някаква пласмаса,ремъка не приплъзва,само дава откат 2-3 сантима
      FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

      Коментар


        #18
        Благодаря! Моите дюзи и пистов ремък са ок. Не знам дали уточних, но при мен бученето(в студено време) се чува и докато колата е само на контакт, без да е запалена и спира, когато изгасне лампата за подгревните свещи(те са ок също).Когато запаля, продължава, докато колата позагрее. Имам и клип и ще опитам по-късно да го кача.

        Коментар


          #19
          Щом се чува само на контакт, значи не е трудно да разбереш дали е в купето или не. Просто се заслушай внимателно, обикаляй колата, някой да дава и да спира от контакт. Помпата за подкачване е в резервоара, иначе може да ти бучи някое моторче от тези, които движат клапите за смесване на въздух или за насочване. Промени настройките на климтика - задай крайни положения на температура, насочване, превключи на вътрешен въздух... пробвай няколко комбинации и кажи дали има промяна.

          Ако снимаш клип, няма ли да се чуе?

          Коментар


            #20
            Благодаря! Чува се на клипа. Ще се опитам да го кача по-късно. Не е само на контакт. Продължава да се чува и след като запаля. Няма общо с климатика,не се влияе по никакъв начин от него. Знам, че помпата е под задните седалки, в резервоара. Лошото е, че точно от там май се чува най-силно. :/

            Коментар


              #21
              Останах с впечатление, че се чува някакъв звук отпред отдясно, както пише в заглавието на темата, а не отзад от резервоара, и този звук не е свързан с работата на двигателя, т.е. чува се и без той да работи.

              Коментар


                #22
                Изцяло моя е грешката, че пиша в темата на колегата. Извинявам се за което! Просто имам същия проблем на абсолютно същата кола и мислех, че ще е полезно и за двама ни. Спирам да дращя в чужда тема и още веднъж се извинявам, ако съм объркал някой!
                Последна редакция от Ogito; 30.11.2018, 13:21.

                Коментар


                  #23
                  Колеги, мисля че открих проблема! Става въпрос за горивния филтър:
                  https://peugeotclub.info/forum/viewt...p?f=14&t=61447
                  https://www.peugeotclub.info/forum/v...f=14&t=82978&p
                  https://peugeotclub.info/forum/viewtopic.php?t=83107

                  Темите са от Пежо форума и може да има някои разлики в конструкцията на самия филтър, но при мен след обстойно "слухтене" и "препипване", установих че звука се чува от там(не от помпата, както ми се струваше). Смятам да сменя филтъра и ще споделя мнение, дали е изчезнал шума Пожелайте ми успех! :D
                  Последна редакция от Ogito; 01.12.2018, 01:30.

                  Коментар


                    #24
                    Здравейте,и благодаря на колегата точно горивният филтър се оказа проблема.
                    Последна редакция от bboysgp; 04.12.2018, 18:10.

                    Коментар


                      #25
                      За нищо! И при мен се оправи след смяната на горивния филтър.

                      Коментар


                        #26
                        За нищо! И при мен се оправи след смяната на горивния филтър.
                        Добре, аз пак късно се обаждам, но сега имам възможност да разглеждам темите. Та въпросът ми е какъв беше проблемът във филтъра. Четох пежо форума, там разбирам че има възвратен клапан, който да речем вибрира при определени условия. При нашите филтри (визирам и браво-2), какво, филтрите с възвратен клапан ли са, не са сменяни навреме, или въздух? Тя, помпата, си обездушава сама системата за разлика при горивната с-ма на мареята, да речем?
                        FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                        Коментар

                        Working...
                        X