Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на маншон на каре

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на маншон на каре

    Здравейте, някой знае ли как точно се сменя маншона на карето от дясно на Фиат Брава 2000 г.

    #2
    Аз знам. Ама дай да види кое от двете
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      И аз знам за външното. По същия начин като отляво, само че е отдясно. А ако поразгледаш важните и интересните теми в раздела, както и раздела за Често Задавани Въпроси, ще намериш една тема отпреди 10-на години, в която съм писал разни неща. Ето я:

      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=32728

      Разхлабваш гайката на главината, махаш гумата, освобождаваш накрайника, освобождаваш шарнира, вадиш шарнира от шенкела като напъваш носача надолу, биалетката също излиза, махаш гайката от карето, да разглобиш главината все едно, остава да виси полуоската с карето, махаш маншона, кълчиш карето на една страна, биеш го 10 минути с чука, след което се сещаш, че вътре има една зегерка, вадиш я и то пада без усилие. Почистваш, гресираш, слагаш нов маншон и сглобяваш.

      Сглобяваш в обратен ред, горе-долу. Прочети и темата, доста помага. Имам и пресни спомени, ще подсказвам.

      Коментар


        #4
        А за вътрешното знаеш ли?
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Ляво или дясно?

          Коментар


            #6
            човека пита за дясно.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              За дясно - не знам.

              Коментар


                #8
                Как става за вътрешно-дясно?
                Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
                https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

                Коментар


                  #9
                  Click image for larger version

Name:	002 тъпата зегерка.jpg
Views:	222
Size:	2,13 MB
ID:	2759548 Click image for larger version

Name:	003 карето вече изкъртено.jpg
Views:	223
Size:	2,49 MB
ID:	2759549 Click image for larger version

Name:	004 завърения продукт.jpg
Views:	218
Size:	2,46 MB
ID:	2759550 Click image for larger version

Name:	005 разглобяването.jpg
Views:	210
Size:	3,05 MB
ID:	2759551
                  И аз знам за външното. По същия начин като отляво, само че е отдясно. А ако поразгледаш важните и интересните теми в раздела, както и раздела за Често Задавани Въпроси, ще намериш една тема отпреди 10-на години, в която съм писал разни неща. Ето я:

                  http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=32728

                  Разхлабваш гайката на главината, махаш гумата, освобождаваш накрайника, освобождаваш шарнира, вадиш шарнира от шенкела като напъваш носача надолу, биалетката също излиза, махаш гайката от карето, да разглобиш главината все едно, остава да виси полуоската с карето, махаш маншона, кълчиш карето на една страна, биеш го 10 минути с чука, след което се сещаш, че вътре има една зегерка, вадиш я и то пада без усилие. Почистваш, гресираш, слагаш нов маншон и сглобяваш.

                  Сглобяваш в обратен ред, горе-долу. Прочети и темата, доста помага. Имам и пресни спомени, ще подсказвам.
                  Оги, изчерпателен както винаги.
                  При мен не успях да освободя кормилният накрайник. Блъскак, блъсках по тва каре и така и не успях да го извадя от полуоската както си беше на колата. Свалих цялата полуоска и на менгемето с големия чук го опънах два пъти и направо се изкърти уллея за тая зегерка... не знам това ли се цели поначало? Покрай маншона смених и носача (рециклиран, някъде в Тракия в Пловдив за 50лв) с биалетката и за кадем капачката на разширителния съд.

                  Click image for larger version

Name:	001 носач рециклиран с нова биалетка.jpg
Views:	230
Size:	4,75 MB
ID:	2759547
                  Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                  Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                  Коментар

                  Working...
                  X