Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разлика обороти/ скорост Фиат Пунто 1.2 98г

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разлика обороти/ скорост Фиат Пунто 1.2 98г

    Здравейте.Разгледах форума но не намерих отговор на моя проблем и реших да питам.
    Имам Фиат Пунто 1.2 8 клапана 98г. След една смяна на масло колата цялата се омасли и от тогава почнаха проблемите....До тогава при обороти 3000 си имах 100км. и колата си имаше динамика и се стрелкаше като оса.След тази случка като вдигна 3000 оборота и скороста става 96км. и на 4 или 5 скорост се усеща че няма вътък....напоследък дори стигна до следния случай 3000 оборота 90км.Взе да няма скорост и динамика и на ниските предавки.Реших и смених съединителя.( и без това му беше време а и се усещаше че май буксува).След смяната колата се върна в следното положение - 3000 оборота 96км.На ниските предавки се усеща вече промяна но на високите скорости все още я няма тази бързина и динамика която имаше преди омасляването на двигателя.Като имам впредвит омасляване - целия двигател отвън е в масло и през всички гарнитури тече...Дори имаше масло в дроселовата клапа и беше се стекло надолу към цилиндрите.Като беше запушило всички отвори под дросела....почистих ги още тогава сега не съм ги гледал....Та въпроса ми е следния - какви са може да са причините да я има все още тази разлика между обороти и скорост и да я няма динамиката...Като възможни причини ми идват следните - богата/бедна смес,прескочил ангренажен ремък,катализатор(на 20 години е вече )промяна в налягането в цилиндрите....Ще съм много благодарен ако давате идеи без да спамите...

    п.с Тази скорост е при еднакви гуми.Така, проблем да е от там няма.Също така сменени свещи,бобини (има малък проблем с еку-то)и затова се наложи смяната им

    #2
    колко тъмно масло наляхте и какво
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Незнам какво е било маслото...."специалист" го слага срещу заплащане
      ...колега го гледа и каза че е рядко и не е за мойта кола .и веднага го смених но щетата вече е нанесена

      Коментар


        #4
        Няма как да се промени скоростта спрямо оборотите, ако не буксува съединителя.
        Един от двата уреда те лъже.
        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

        Коментар


          #5
          Колега може и да греша, но провери си меката връзка преди катализатора към гърнетата.Колата работи с богата смес и не върви, защото смуче въздух от там.Ако не ти се сменя може да го побългарите с тръба.

          Коментар


            #6
            Би ли обяснил по точно , че не мога да схвана причината която си обяснил?

            Коментар


              #7
              На самия двигател поне при моята кола беше прогоряла първата тръба преди катализатора.Нова струваше към 150 лв.За 20 лв. ми завариха парче дебелостенна тръба и колата спря да смуче въздух отдолу.Това е първата тръба за изгорели газове захваната директно за мотора.Когато има дупка двигателя работи винаги студен и колата харчи много гориво и не върви, едвам вдигаш 100 км.Не казвам, че е от това, то по-принцип се и забелязва излизат малко изгорели газове и се вижда в студеното време.
              Ето подобна тема: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=86524 Ограденото с червено с времето започва да корозира.То е част от първота тръба и е най-скъпо(поне беше де).
              Последна редакция от Юли; 29.10.2018, 11:05.

              Коментар

              Working...
              X