Резултати 1 до 7 от 7

Тема: Разлика обороти/ скорост Фиат Пунто 1.2 98г

Кара велосипед
    Регистр. на
    16.09.2011

Разлика обороти/ скорост Фиат Пунто 1.2 98г

Здравейте.Разгледах форума но не намерих отговор на моя проблем и реших да питам.
    Имам Фиат Пунто 1.2 8 клапана 98г. След една смяна на масло колата цялата се омасли и от тогава почнаха проблемите....До тогава при обороти 3000 си имах 100км. и колата си имаше динамика и се стрелкаше като оса.След тази случка като вдигна 3000 оборота и скороста става 96км. и на 4 или 5 скорост се усеща че няма вътък....напоследък дори стигна до следния случай 3000 оборота 90км.Взе да няма скорост и динамика и на ниските предавки.Реших и смених съединителя.( и без това му беше време а и се усещаше че май буксува).След смяната колата се върна в следното положение - 3000 оборота 96км.На ниските предавки се усеща вече промяна но на високите скорости все още я няма тази бързина и динамика която имаше преди омасляването на двигателя.Като имам впредвит омасляване - целия двигател отвън е в масло и през всички гарнитури тече...Дори имаше масло в дроселовата клапа и беше се стекло надолу към цилиндрите.Като беше запушило всички отвори под дросела....почистих ги още тогава сега не съм ги гледал....Та въпроса ми е следния - какви са може да са причините да я има все още тази разлика между обороти и скорост и да я няма динамиката...Като възможни причини ми идват следните - богата/бедна смес,прескочил ангренажен ремък,катализатор(на 20 години е вече )промяна в налягането в цилиндрите....Ще съм много благодарен ако давате идеи без да спамите...

п.с Тази скорост е при еднакви гуми.Така, проблем да е от там няма.Също така сменени свещи,бобини (има малък проблем с еку-то)и затова се наложи смяната им

Фиат идол Аватарът на S_BANKOV
    Регистр. на
    29.05.2011
    колко тъмно масло наляхте и какво
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

Кара велосипед
    Регистр. на
    16.09.2011
    Незнам какво е било маслото...."специалист" го слага срещу заплащане
    ...колега го гледа и каза че е рядко и не е за мойта кола .и веднага го смених но щетата вече е нанесена

Фиат идол Аватарът на muns61
    Регистр. на
    15.11.2011
    Няма как да се промени скоростта спрямо оборотите, ако не буксува съединителя.
    Един от двата уреда те лъже.
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

Кара балканче Аватарът на Юли
    Регистр. на
    25.06.2010
    Колега може и да греша, но провери си меката връзка преди катализатора към гърнетата.Колата работи с богата смес и не върви, защото смуче въздух от там.Ако не ти се сменя може да го побългарите с тръба.

Кара велосипед
    Регистр. на
    16.09.2011
    Би ли обяснил по точно , че не мога да схвана причината която си обяснил?

Кара балканче Аватарът на Юли
    Регистр. на
    25.06.2010
    На самия двигател поне при моята кола беше прогоряла първата тръба преди катализатора.Нова струваше към 150 лв.За 20 лв. ми завариха парче дебелостенна тръба и колата спря да смуче въздух отдолу.Това е първата тръба за изгорели газове захваната директно за мотора.Когато има дупка двигателя работи винаги студен и колата харчи много гориво и не върви, едвам вдигаш 100 км.Не казвам, че е от това, то по-принцип се и забелязва излизат малко изгорели газове и се вижда в студеното време.
    Ето подобна тема: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=86524 Ограденото с червено с времето започва да корозира.То е част от първота тръба и е най-скъпо(поне беше де).
    Последна промяна от Юли : 29.10.2018 в 11:05

Тема: Разлика обороти/ скорост Фиат Пунто 1.2 98г

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •