Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да разбера модела скоростна кутия - M32 - Bravo II

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да разбера модела скоростна кутия - M32 - Bravo II

    Ориентирал съм се към Fiat Bravo Mk2 2006+г. След като изчетох и настоящия форум (доколкото възможно) съм набелязал какво желая и потенциалните проблеми и т.н.

    Винаги съм карал кола на газ! Освен дизели на познати за малко, за еднократни пътувания 200-600км за деня и т.н. Затова и Бравото го искам отново Бензин+Газ. Не търся скорост и бегачка, мисля атмосферния 1.4 90кс ми е перфектен, както и най-добрия за газ от прочетеното. Още се чудя за климатика с врътки или дисплей - втория стои визуално по-добре, макар да прочетох, че по-вероятно да даде проблеми. Но основното ми питане е за скоростната кутия. От прочетеното има модел "M32", който прави проблем на 5-6 предавка, лагерите и т.н. Не зная доколко разпространена е тази M32 в 1.4 90кс, но разбрах от форума, че не е единствена, има и "фиатска" ...

    Но питането ми е точно как да разбера с каква скоростна кутия е Бравото, когато отида на оглед (и дали е М32) ?
    Как да знам дали е с М32 или друга скоростна кутия ? Визуално или друг начин - приложим на огледа ?

    Ако имате съвети за избора ми, какво да гледам при огледите на потенциалните коли - ще се радвам. Нямам опит с Фиат до сега.
    Заводска газова много по-добре ли е от това да взема бензинка и да търся тук да ми сложат (относително, че на какъв майстор ще попадна, божа работа)

    #2
    Попринцип и 2-те кутии имат проблеми с лагерите, но Фиат-ската по-малко. Иначе може да разбереш като я погледнеш, М32 е малко по-къса и накрая капачката на кожука е назъбена, а на Фиат-ската капачката е обла. Аз ти предлагам да се качиш и да покараш колата, да видиш дали включва добре особено като загрее и ако няма проблеми, няма смисъл да гледаш каква кутия е, защото лагерите на доста от колите с м32 са сменени в гаранция. Зависи дали я е карал претенциозен човек и дали е забелязал проблема на време.
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

    Коментар


      #3
      Мерси за инфото.

      Скоро ще тръгвам да ги гледам ... уви много малко бройки се продават и почти няма каквито искам, или пръснати много. Една чак в Видин, друга в София, трета (ако въобще има) на друг край. Пак добре че съм в средата на БГ (Стара Загора) та на където и да тръгна ... Явно не са много популярни коли още. От два-три дена се оглеждам тук и не съм видял на пътя такава. А в тукашните автокъщи имаше само една, но далеч от което търся (и ударена се оказа, и надигнати неща по интериора и т.н. кусури доста). Явно намирането ще е по-голем и от спестяването на парите за кола

      Коментар


        #4
        Да, намирането е трудно, особено ако искаш да намериш свестен екземпляр без да ходиш до чужбина, иначе може лесно да се хвърлиш на първия кош. Моделът е още рядко срещан в България, но започнах да я виждам по-често по пътищата, защото за цената си и това което предлага, а и начина по който изглежда е доста примамлива оферта.
        Fiat Bravo II 1.4 16v
        Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
        Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

        Коментар


          #5
          Ако са всяко нещо, за което чуеш, че е чупливо и се опитваш да го избегнеш- няма да си купиш кола. Вземаш, па като е с М32, като се прецакат- сменяш за 300-400-500 кинта и газ. То може и моторите да не са чупливи ама ти да кацнеш на един с фабричен дефект....
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            Взех. Но не таз дето бях набелязал. Жалко за разходката чак до София. "Топ състоянието" и "всичко е перфектно запазено" явно за някои хора имат съвсем друго значение от което аз им придавам. Както и да е, бръкнах се повече, взех не точно каквото исках (без двузоновия с дисплей климатронк, а с врътки), но пък много хубав кафяв цвят Всъщност доста ми бе писнало от разходката до онзи т тази просто ми хареса на вид вън-вътре и не я дори пробвах, та нито кутие, нито нищо не ме интересуваше. На късмет каквото дойде. Утре чакам да ми я докара платформата и да я мина в КАТ и съм фиатаджия (или си имаме друг термин

            Коментар


              #7
              Честито и да е на късмет.

              Пп фиатаджия ще станеш след като сутрин пиеш кафето на екс за да се повозиш след като в,събота сутрин се намажеш с масло, след като се усетиш че само той ти е в главата.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                ОК, значи няма да стана. Не пия кафе. А масло може, закусвам препечени филийки често Но ако имате предвид машинно - аз капак не вдигам. Максимум за доливане течност за чистачки - ако има проблем - сервиз, ако прекалено - в моргата както с колата ми сега - прави проблем - и след седмица в моргата, ако някой не иска да я купи така. Но пък за фиата да си призная замислям 1-2 неща.

                Оказа се че няма Круиз контрол Някой ми спомена можело да се сложи - не знам как, освен лостчето друго какво, но вероятно ще питам и търся и закарам да сложат ако си струва. А и ветробраните може да видя сам да сложа но до там се изчерпваме с ремонтите.

                ПС: пия Швепс, ако се брои

                Коментар

                Working...
                X