Резултати 1 до 6 от 6

Тема: Нестабилни обороти на празен ход Grande Punto 1.3 Multijet, 90 к.с.

Нестабилни обороти на празен ход Grande Punto 1.3 Multijet, 90 к.с.

Здравейте,

Нов съм във форума, за което моля да ме извините за допуснати грешки. Искрено се надявам да намеря съдействие, съвет, мнения по следния казус:

Колата е Гранде Пунто 1.3 Multijet 90 к.с.
    Повече от 2 години при студен старт колата има нестабилни и колебливи обороти на празен ход /800-900/ придружени с бял дим с миризма на сурова нафта. Веднага щом загрее и леко отлепи стрелката за температура - двигателя се успокоява и оборотите заспиват стабилни, димът изчезва. Колата няма проблем в динамиката на вървене и разхода на гориво е нормален. Антифриз и масло не пипа.
    На диагностика нищо не показва. ЕГР клапанът бе изключен софтуеърно и физически затапен - това не промени положението, подобри динамиката на колата. Дюзите сваляхме и качвахме на стенд - ок са, дори от друго Пунто слагахме, пак го има проблема. МАП сензорът е сменен с нов.

В борбата да открия проблема слагах нов дебитомер, датчих за високо налягане - нищо. Свещите също са сменени. Вече си мисля дали проблемът не е централен - бъгнато ECU.

Ще се радвам на мнения по темата и помощ

Фиат фанатик Аватарът на Brevetti
    Регистр. на
    23.02.2007
    Пробвал ли си с две подкачвания на помпата преди да запалиш, дали има разлика?
    Fiat linea 1.3 mjet , Lancia Y 1.2.EX- Stilo 1.8 MW ,Brava 1.8,Dedra 1.8 16v,Delta2 1,6,Ritmo 1,5,Lada 1500.

Фиат идол Аватарът на chaveto
    Регистр. на
    31.08.2008
    Виж компресията и дали е зацепено както трябва.

Да, за съжаление без положителен резултат или промяна...

За компресията - да призная не съм мерил, но тъй като пали без проблем и зачудване съм отхвърлял този проблем - вероятно обаче трябва да се направи едно замерване.

При студен старт колата сякаш не може да си нагласи горивната смес или все едно остава не изгоряла нафта в цилиндрите - с това си обяснявам сивия дим, който изчезва минута след старта на двигателя, а той продължава да тресе, докато не отлепи стрелката - щом загрее оборотите заспиват...

Срещал съм мнения по чужди форуми за проблем в дроселовата клапа?

Не се сещам за сервиз или майстор, който да ги чатка нещата, когато са толкова сложни и неясни
    Последна промяна от Branislav : 22.10.2018 в 09:08

Фиат идол Аватарът на chaveto
    Регистр. на
    31.08.2008
    Вариантите са няколко. Виж си компресията, дюзите каза, че са минали стенд, но има едно нещо което съвременните стендове не го хващат или за да го хване трябва да е много качествен стенда. А това е как пръска разпръсквача и дали държи добре. Защото качвам дюзи на стенд и според стенда всичко е на 6. Обаче колата подпушва черничко при настъпване, а на празен ход като я оставиш да поработи и започва да излизат синици през ауспуха. Смяна на разпръсквачите и проблемите изчезнаха.

Благодаря, че се включваш активно

За компресията - веднага щом намеря място ще замеря, за да изчистим съмненията.

За дюзите - да призная въртят ми се в главата отново да ги гледам, тъй като още в началото срещах мнения категорични - Това са дюзите!

От друга страна няма ли мнения, че на студено дюзите са окей, а като загрее колата тогава да се проявяват проблеми?
    И защо, когато колата, като загрее малко - всичко се оправя, все едно няма проблем...?
    Почти съм се отказал от решаване на проблема, ама ми е интересно от друга страна и съм се заинатил!

Не споменах - от три години имам колата и никаква добавка за дюзи не съм сипвал... Да пробвам някой Бардал за експеримента?
    Последна промяна от Branislav : 23.10.2018 в 21:51

Тема: Нестабилни обороти на празен ход Grande Punto 1.3 Multijet, 90 к.с.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •