Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Диодна лампа W5W - От Къде?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Диодна лампа W5W - От Къде?

    Трябват ми няколко LED лампи с цокъл w5w, но не мога да намеря качествени. Моля ако някой си е купил от някъде и е доволен да ми препоръча магазина.
    На тази снимка лампите които съм сложил да светят отдолу на вратите са нови и еднакви, но на снимката ясно се вижда , че едната свети доста по-слабо. Другата пък понякога премигва.
    Click image for larger version

Name:	IMG_20181018_214827.jpg
Views:	1
Size:	130,6 KB
ID:	2169947 Click image for larger version

Name:	IMG_20181018_215138_HHT.jpg
Views:	1
Size:	83,8 KB
ID:	2169948
    Предният път купих от друг магазин същият цокъл w5w error free. Работиха 2 седмици без проблем и после започнаха да дават грешка.
    Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
    https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

    #2
    *** МОДЕРИРАНО ***

    Линк към търговски сайт.
    ogi28b
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Благодаря, ще го имам в предвид. Ще изчакам да видя дали някой ще даде линк на нещо по-евтино. Тези на OSRAM са добри и имат 6 години гаранция, но са 30.60лв за комплект от две лампи. На мен ми трябват 6 броя, което прави 91,80лв. Идва ми малко множко. Знам, че има качествени от евтените, китайски лампи, просто аз съм не съм оцелил.
      Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
      https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

      Коментар


        #4
        Вгледай се добре... 30.60лв. е цената за 24V. за 12V. цената е 18.40лв.
        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

        Коментар


          #5
          George1984 написа: Преглед на мнението
          Благодаря, ще го имам в предвид. Ще изчакам да видя дали някой ще даде линк на нещо по-евтино. Тези на OSRAM са добри и имат 6 години гаранция, но са 30.60лв за комплект от две лампи. На мен ми трябват 6 броя, което прави 91,80лв. Идва ми малко множко. Знам, че има качествени от евтените, китайски лампи, просто аз съм не съм оцелил.
          Няма евтини и качествени. Качеството струва пари. Ако искаш качествени - купуваш OSRAM-ките или подобни на Филипс. Ако искаш евтино - купуваш си от Алито 10 за 3 $ и като изгори - просто сменяш.

          Ако искаш хем евтино, хем да е сравнително дълготрайно - става с китайските, като на всяка лампа добавяш последователно на захранващия кабел резистор, който да намали тока през нея толкова, че да можеш спокойно да я държиш с ръце без да ти е горещо на пръстите. За всеки модел китайска лампичка е различно, установява се опитно. Обикновено резистори между 180 и 300 ома / 0.250 вата вършат работа. Само дето лампичките светят малко по-слабо, но все пак - по-силно от 5-ватова с жичка, при много по-ниска консумация (от порядъка на 0.4-0.5 вата). Въпросът е вече в това, че на всяка линия, на която имаш чек-контрол - ще писне и трябва да симулираш товар. То от там идва големият проблем - че този товар е монтиран на самата платка на лампичката и я нагорещява изключително много. Толкова много, че от горещината се повреждат самите чипове. Трябва или да изкараш товара извън лампичката или изобщо да се откажеш от този модел лампи. Вземаш си OSRAM ULTRA LIFE 12V W5W и забравяш за случая за 5 години напред.

          Коментар


            #6
            Търси в али-то "led w5w vanssi"
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар

            Working...
            X