Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати 11 до 13 от 13

Тема: Моторчето на парното отказа

Кара Фиат Аватарът на ivo-VE
    Регистр. на
    14.02.2011
    За сега мисля че реших проблема с мотора на парното и вече всичко работи.
    Но имам следния въпрос? Някой знае ли на какъв принцип работи клапата за топло и студено. Мисълта ми е такава, че от студено на топло действа само в крайни положения на бърз ход. На бавен ход действа от студено към топло при примерно 25° но отива в крайно затворено положение не остава примерно на полуотворено, възможно ли е това да се получава че в колата не беше работило парно за да може дачика на климатроника да въздейства по някакъв начин и той да е спре в по ранно положение. Или модула на климатроника да влиза в някаква грешка и от там да идват другите проблеми че мотора сам тръгваше на режим auto за няколко секунди.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    В тази тема има отговори на повечето въпроси:

http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=24061

Самата клапа няма бърз и бавен ход. Работи, като един мотор я позиционира, а насреща има едно такова като потенциометър, който "усеща" къде е застанала и връща данни към тази черна кутийка, която си снимал в началото. Вентилаторът тръгва самоволно на режим AUTO от позиция на врътката 0 само ако има проблем в самата врътка: с времето се натрупва токопроводящ боклук там и понеже пластините вътре са близо една до друга, не е нужно много, за да направи контакт през този боклук и кутийката да го отчете като все едно си врътнал на АУТО.

Кара Фиат Аватарът на ivo-VE
    Регистр. на
    14.02.2011
    Оги Мерси за информацията
    Мисля да направя диагностика на ЕКУ да видя каква грешка ще изпише . Сега се сетих, че и след смяна на панела пресостата ми направи номер пускам на климатик тръгва мотора, изключвам климатика мотора продължава да върти, гася от контаката спира, пробвам да го пусна пак не тръгва. Преди два дена всичко тръгна след смазване на мотора на клапата, вчера пак нищо не тръгва. Ще сменя и мотора на клапата, че след завъртането му почна да пуши от централната конзола.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Тема: Моторчето на парното отказа

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •