Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати 21 до 25 от 25

Тема: Наистина ли работят подгревните свещи на 1,9 Multijet след запалване?

Фиат фанатик
    Регистр. на
    18.02.2006

Цитат ogi28b написа: Преглед на мнението
    Е, колега, те свещите са 800 вата, не са крушка 5 вата за габарити. Няма как при толкова мощен консуматор на празен ход да запазиш високо напрежение. Правилно са ти казали хората.
    FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

Ако е за няколко секунди е добре... При мене е за 1/2 м това ниско напрежение(13.2/5). После казва цък и си дава нормално (14.3/4/5)и фаровете светят по силно.... По ми мяса че акомулатора тегли много ток за да дозареди студеният старт.... Най добре се вижда на студен старт сутринта... 2 м да работят свещите малко множко ми се вижда но може..
    Последна промяна от fifo td 100 : 06.11.2018 в 14:41

Кара Фиатче 126
    Регистр. на
    16.01.2017
    При мен при по-студено време при първо палене алтернатора зарежда на 12,5 волта около 2-3 минути.След това вече зарежда на 14,3 волта.
    Ако е по-топло времето или колата е загряла почти веднага след паленето си зарежда на 14,3 волта.
    Ланча Капа 2,0 VIS
    Фиат Крома 1,9 multijet

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Цитат chaveto написа: Преглед на мнението
    Този автомобил би трябвало ако му е ниско зареждането да направи корекция с оборотите на празен ход. Либрата ми която беше 2001 си вдигаше оборотите ако не зарежда както трябва.
    Ако подадеш газ променя ли се нещо.
    Това дали го има описано в някой сервизен документ като стратегия на компютъра? Струва ми се странно, защото при повреда на алтернатора и падане на напрежението, колата ще вдигне някакви обороти и ще ги държи постоянно високи, а напрежението така и няма да се повиши.

Някои марки правят обратното - регулаторите свалят напрежението на 12.6 В за да няма допълнително натоварване върху алтернатора.

Фиат идол Аватарът на chaveto
    Регистр. на
    31.08.2008
    Не знам дали го има някъде описано. Либрата съм я палил и без ремък и там се получаваше точно това, започва вдигането на оборотите.
    А другото нещо за което говориш е новите системи за зареждане. При тях акумулатора се зарежда при определени условия, като например спиране на скорост... През останалото време няма зареждане с цел икономия на гориво, екология.... Това разбира се ако акумулатора е ОК. Ако е зле и трябва да се зарежда си го тъпче.

Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Тема: Наистина ли работят подгревните свещи на 1,9 Multijet след запалване?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •