Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Стило 1.6, 2001 год. гасне

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Карам същото Стило, имах съшия проблем оказа се буксата на левия стоп.Разглобих буксата почистих и леко сгънах перата.

    Коментар


      #17
      Колеги благодаря за съветите, ще сваля и дата стопа ще прегледам мощността на крушките, ще проверя масите на стоповете, ще видя и буксите. С две думи всичко. Преди това трябва да събера ходовата част, отпред защото сменям всичко, след това трябва да сменя ангренажа, което леко ме тревожи защото нямам фланците за застопоряването на разпр. валове и не съм сигурен този преди мен как ги е сменял. След това ще преместя компа. под акумулатора и за какпак отзад също трябва да сменя амортисьорите защото чукат на подлуда. Забравих да питам мога ли от някой да взема под наем пети за застопоряване на валовете?
      Кирил Кирилов

      Коментар


        #18
        Приятели да споделя до къде стигнах и съответно пак да питам. Събрах ходовата част, смених ангренаж и ролки, масло филтри, спирачни дискове, носачи предни, накладки и биалетки. Преместих компа и снощи запалих мотора, добре работи, тихо и спокойно, но само докато загрее след което на празен ход почва да тресе, като го изгася и като поизстине пак е добре. Пипам компа студен е, има ли вариант, датчик на колянов и разпределителен вал да дават грешка, като се нагреят. Или пък вътре в компа да има процесор, които се охлажда чрез корпус, залепен за корпуса и да се е отлепил и за прегрява преди да се загрее самият компютър, защото все пак е отпред в коша и малко или много ще се загрява. Още веднъж благодаря.
        Кирил Кирилов

        Коментар


          #19
          Оправи си компютъра-презапояване на пиновете под двете големи букси трябва да са еднакво високи внимателно с малък 30ватов поялник.
          Стило 1.6

          Коментар


            #20
            ASR системата е прекалено чувствителна и в завой се включва.
            Това е отчетено като проблем и за да се отстрани трябва да се смени модулът на системата.
            Така пише в Аутодатата.
            Колкото до светването на лампичката за изгоряла крушка , не е задължително да е включена за да отчете
            изгорялата крушка.
            На мен ми беше изгоряла крушката на задния номер и в момента в който я смених индикацията изгасна без дори да съм включил
            габаритите.
            Фиат Стило 1.8 16V , с хладилна жабка.

            Коментар


              #21
              Относно светенето на индикатора за изгорели крушки todorakiggg е прав, всички крушки трябва да бъдат с точната стойност за да нямаш проблем с индикатора, на самия панел на стопа би трябвало да пише точната стойност на всяка крушка, не съм отварял на стило, но на други които съм отварял е така.
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                #22
                Приятели благодаря за съветите. Да Ви кажа каква я свърших. Както казах смених ремъка и ролките, но мотора не работеше добре, глъхнеше, менеше оборотите, гаснеше, светеха грешки и всякакви други гадости. Преместих, компа, но като загрее пак същото. Накрая ми омръзна, от тези глупости, взех под наем за един ден фиксатори и какво да видя, на коляновия вал мърда с два зъба и по един на разпред. валове. Зацепих ремъка като трябва и чудо. Вече колата върви много, не светят никакви грешки на загрят мотор, не прекъсва и не глъхне. Тоест всичко изчезна, остана само индикатора за изгоряла крушка но това ще го оправям друг път. Колеги когато имате проблеми, първо вижте как е ангр. ремък!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Защото две седмици се измъчих! Ще се радвам и аз да помогна както и вие ми помагате с мнения и съвети.
                Кирил Кирилов

                Коментар


                  #23
                  Обикновенно тея грешки почват при слаб акумулатор.Или ако е на умиране.Най-различни видове ,рандом грешки.Car security,ABS, и какво ли още не.Слагаш на някой познат акумулатора за проба.Ако е от него(в 90% от случайте) купуваш чисто нов и хубав най -вече,за да си спестиш хиляди ядове после.
                  Ако е току-що купена,нищо чудно като за БГ, да са ти сложили след продажбата,умиращ акумулатор.
                  Последна редакция от dan4op5; 03.11.2018, 07:35.

                  Коментар


                    #24
                    Акумулатора е доста добър, преди като гаснех по кръстовищата съм въртял по 5 минути докато запаля и той не пада. Всичко се оправи, след правилното зацепване на ангренажа! Вече една седмица карам всеки ден и не съм гаснал никъде и не излизат грешки, освен тази за изгоряла крушка отзад, но ще го видя и това.
                    Кирил Кирилов

                    Коментар


                      #25
                      Приятели благодаря, оправих и стопа, буксата на масата на левия стоп се беше разхлабила и като натиснех спирачка ми святкаше на таблата, че имам изгоряла крушка.
                      Кирил Кирилов

                      Коментар

                      Working...
                      X