Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати 11 до 17 от 17

Тема: Фиат Стило 1.6, 2001 год. гасне

Фиат идол Аватарът на S_BANKOV
    Регистр. на
    29.05.2011
    Масата в някой от стоповете
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    25.04.2015
    Може да има изгоряла крушка в някой стоп.

Всички крушки съм ги проверил. Няма изгорели. Проверил съм всички крушки в цялата кола. Относно мнението на колегата за масата, ако няма маса не би трябвало въобще да свети стопа? Може и да греша, а възможно ли повредата да е в стоп машинката или няма шанс. Благодаря още веднъж колеги, за мненията и помощта.
    Кирил Кирилов

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    Имах подобен проблем на пунтото като го купих, при пускане на фаровете и жълтия триъгълник светва - отзад гледам и няма изгорели крушки, но се оказа, че този преди мен или джамбаза е сложил едната крушка да е 5W, a тя трябва да е 10W. Извади ги пак и виж какви точно крушки са сложили.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Цитат 998394 написа: Преглед на мнението
    Относно мнението на колегата за масата, ако няма маса не би трябвало въобще да свети стопа? Може и да греша, а възможно ли повредата да е в стоп машинката или няма шанс.
    Ако няма маса на единия стоп (тялото), лампите, които се опитват да светнат си намират маса през несветещите лампи на успоредно свързания друг стоп, през лампите с най-малкото съпротивление и се получават няколко последователно свързани лампи, светещи с малка мощност. Звучи малко сложно сигурно. Ако на всеки кабел се добави изправителен диод, тогава вече няма да има такава "цветомузика", защото няма как да се "върне" от единия към другия стоп и проблемната лампа без маса просто няма да светне.

Стоп машинката е просто ключе с нормално затворен контакт и педалът като я натисне - контактът се отваря, така стоповете гаснат. Чек-контролът следи тока през веригата на лампата. Стоп-машинката е извън чек-контрола, преди него (образно казано).

Бута детска количка
    Регистр. на
    20.04.2015
    Карам същото Стило, имах съшия проблем оказа се буксата на левия стоп.Разглобих буксата почистих и леко сгънах перата.

Колеги благодаря за съветите, ще сваля и дата стопа ще прегледам мощността на крушките, ще проверя масите на стоповете, ще видя и буксите. С две думи всичко. Преди това трябва да събера ходовата част, отпред защото сменям всичко, след това трябва да сменя ангренажа, което леко ме тревожи защото нямам фланците за застопоряването на разпр. валове и не съм сигурен този преди мен как ги е сменял. След това ще преместя компа. под акумулатора и за какпак отзад също трябва да сменя амортисьорите защото чукат на подлуда. Забравих да питам мога ли от някой да взема под наем пети за застопоряване на валовете?
    Кирил Кирилов

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Тема: Фиат Стило 1.6, 2001 год. гасне

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •