Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тропа в дупки и полегнали полицаи.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тропа в дупки и полегнали полицаи.

    Здравейте. От скоро имам Фиат Брава 2000г. За това съм и нов потребител. Колата си е идеална, има само един малък проблем. Искам да ви питам от какво може да тропа през дупки, звука се чува като - тък - удар на пластмаса в желязо, чува се от дясната задна страна през дупка или като минавам през полегнал полицаи. Оглеждах доста но не открих от какво може да е. Преди да отида на майстор ще ви помоля да си дадете мнението. Благодаря.

    #2
    Лагерите на задния носач. Има ремонтни комплекти:
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    Коментар


      #3
      Мерси, колега.

      Коментар


        #4
        Моята я чувам, че почуква на бавна скорост на излизане от паркинг при маневрите.
        Може би и моята е от тези лагерчета, но после като тръгне не се чува- мистерия и мисля,
        че докато проблема не се задълбочи да не го ремонтирам.
        Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

        Коментар


          #5
          Hristian_Aleksiev написа: Преглед на мнението
          Лагерите на задния носач.
          В допълнение - много лесно се разбира дали точно в този комплект е проблемът, ако се погледне колата от около 10-15 метра - с просто око се вижда как колелото е наклонено навътре спрямо предното. Задният мост изглежда така:

          |------\ -> ако е наклонено дясното колело
          /------\ -> ако са повредени и двете колела.

          Втория вариант може да го видиш по селските бендвета, когато собственикът си мисли, че колата е феноменално красива така. (на долната картинка - горната половинка)



          Ако все пак колелата са прави, не значи, че няма проблем в този комплект. Но ако видимо са криви - със сигурност е там.

          Коментар


            #6
            Преди много време смених десния. Колелото се беше разкрачило леко, а и като се вдигнеше на подемник колелото и носача имаха напречен луфт. Движеше се навътре-навън когато се напъне.
            След няколко години шума се появи от другата страна, нямаше разкрачване и луфт, но когато го свалихме ролките на единия от лагерите се бяха натрапили на външната гривна. Явно съм го хванал по навреме, на първата смяна лагера беше блокирал и почти смлян.
            Общо взето ако мислиш да я караш тая кола сменяй ги и двата, и така и така ще откачате ръчната и спирачните маркучи от едната страна, да не си играете след година две отново и на другата страна.
            Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
            Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

            Коментар


              #7
              Днес бях при майстора и се оказаха точно въпросните лагери на носача, имат луфт, но само от дясно. + че са изпуснали и 2-та амортисьора. Утре ще е решен проблема. Мерси за съветите Click image for larger version

Name:	43645070_181370019418095_874198644155219968_n (1).jpg
Views:	1
Size:	112,9 KB
ID:	2097931

              Коментар


                #8
                Aз на моята все си мисля, че е от амоттисьорите(тампоните), но не съм сигурен.
                Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                Коментар

                Working...
                X