Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Stilo 1.6 16V 103 конски сили - вибрации при ускорение

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Stilo 1.6 16V 103 конски сили - вибрации при ускорение

    Здравейте колеги

    Стилото започна да тресе при ускорение. Проблемът се появява само и единствено при ускорение. В момента, в който отпусна газта вибрациите престават и колата се успокоява. Независимо от наклона, скоростта и оборотите.

    Освен това на 1-ва и 2-ра скорост подобни симптоми не се усещат. Вибрациите се проявяват на 3-та, 4-та и 5-та, като на 5-та вибрациите се превръщат в тресене и след 140 км/ч всичко се успокоява...

    Най-ясно се усеща дисбаланса между 60 и 120 км/ч. и определено е отдясно.

    Ако колата се ускорява плавно този проблем не се усеща на нито една предавка.

    Имам предположения, но първо искам необременени мнения, за да поразсъждаваме заедно преди да сменя всичко...

    Та...що е то ?
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    #2
    Може би полуоска?
    Fiat Coupe 1.8

    Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

    Коментар


      #3
      Много прилича на вътрешно каре ама...
      Провери си гумите и джантите и особенно болтовете.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        Вътрешното каре се е разпаднало сигурно. Тъкмо вчера на баща ми по-същия начин на неговата кола биеше и като разглобихме полуоската, вътрешното каре тип "трипод", 1 от "ролките-лагер" се беше разпаднал и от биенето е прецакал и външното каре беше тръгнало и хлопаше, въпреки, че него го сменява преди 1 година.
        Последна редакция от mell0; 08.10.2018, 10:03.
        Fiat Bravo II 1.4 16v
        Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
        Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

        Коментар


          #5
          Мда...и аз смятам, че е вътрешно каре, но исках да ви чуя и вашите мнения

          Ще докладвам какво е било като я разглобя, но съм почти сигурен, че е то.
          == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

          На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

          Коментар


            #6
            Не беше трагично зле.
            Смених го, но смених и тампон на носач и сума ти още неща "по пътя" докато махна полуоската. Засега колата е добре.
            Притеснява ме, че по чашата на карето имаше леки вдлъбнатинки от трипода и може би ще трябва след време да търся направо друга полуоска, че цената на нова чаша е такава все едно да си купя нова полуоска комплект...

            Засега сме на пътя и всичко е точно
            == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

            На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

            Коментар

            Working...
            X