Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем Пунто мк2 непрестанно цъкащо реле т9

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем Пунто мк2 непрестанно цъкащо реле т9

    Здравейте колеги, имам фиат пунто мк2 2000 1.2 8v 60 конски сили като колата е базов модел. Демек няма никакви екстри освен сити режима. Колата си е голямо куче и съм много доволен от нея. От половин месец обаче излезе един проблем. Като се даде контакт светла лампата за температурата и чека. От време на време светваше и двигателчето, което колата гаснеше и няма тръгване. Вече колата не пали. Бензиновата помпа получава ток на импулси и така работи, а в тон с нея цъка и реле т9 което до колкото знам е за нея. Също така няма и искра. Правих и какво ли не. Всички маси са наред, като притисна релето с отверка помпата си работи перфектно. Сменял съм е с др помпа няма зн. За два дена като по чудо колата се оправи. Палеше и на газ си вървеше добре. На бензин имаше едно глъхнене. След това пак същото положение. Релето цъка, помпата работи на импулси няма искра. Водих е на газаджия. Смениха и копчето и нищо. Смених кабели, датчика на вала. Всички бушони са наред. Да не казвам голяма дума всичко съм барнал по нея според мен. Остава само компютъра. А там е тъмна Индия.Четох някаква маса от него, ама как да е хвана. Някой ако може да ми каже възможно ли е от него да са тези симптоми. И как да проверя, защото съм от малък град и трябва да е дърпам до Пловдив. Тук майсторите не стават мн мн всички вдигат ръце и това е. Иначе количката е стара и всички ми казват да е махам, амааа на 370 хиляди е и хич не ми се иска. Само на Еверест не се е качвала както се вика. Къде ли не ме е карала, затова искам да си е върна на пътя. Моля за съвети. Гледал съм е ремъка, защото като запали мислихме, че е прескочил зъб, защото не работеше както трябва. Но всички маркери са си на място. Просто не знам какво може да е.

    #2
    Традиционно за модела - ЕКУ
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Писал си ---като притисна релето с отверка помпата си работи перфектно.
      може и там да е проблем

      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        +1 Щерката има същото и при нея имаше проблем, само че на бензин работеше на 2 цилиндъра. Зетя поръча по eBay vyrjin комп и само го закачаш, включваш на контакт и след малко изчакване да се сработи с другите джаджи си тръгваш по живо-по здраво, мисля че му излезе около 200 лв. Но при монтажа го повдигнахме с едни текстолитови втулки за да не грее от двигателя.
        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

        Коментар

        Working...
        X