Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

По колко километра средно изминавате седмично?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    chaveto написа: Преглед на мнението
    И за да не пишем нападки.... Не ми казвай колко от мощностите ги няма или пък може да ги няма. Дай реални числа към днешна дата, това което може да се произведе и това което се консумира.
    Числа съм дал - над 3300 MW от общо около 11000 са изведени. Което си е 30% надолу.
    Никой никого не напада... говорим си.
    А и що мислите, че няма индустрия?! Няма ги големите гиганти от съветски тип като Кремиковци, Плама и Химко, но има много много нови заводи, които са доста по-енерго-икономични. Мога да дам конкретни примери, но не това е темата.
    Само ще кажа, че от над 13 години се занимавам с отопление на заводи и енергийни одити на заводи, та почти няма промишлено предприятие, в което да не съм бил, а много познавам на пръсти. И знам какво и колкото произвеждат. Не се подвеждайте.

    Коментар


      #47
      Никой не говори, че няма промишленост. Просто не е това което е било едно време. Та като цяло и изграждането дори и на трафопост не е някаква драма. Затова ако навлязат такива автомобили станциите за зареждане няма да са проблем. Проблемът ще е нагаждането към това което предлагат. Защото или ще правиш бързи заряди или ще си правиш сметката много точно за всеки километър.

      Коментар


        #48
        Новината за смъртта на ДВГ се оказа силно преувеличена - каза изп.директор на Астън Мартин.
        https://www-cnbc-com.cdn.ampproject....-ceo-says.html

        Коментар


          #49
          Immortal написа: Преглед на мнението
          Новината за смъртта на ДВГ се оказа силно преувеличена...
          Е ние си знаехме, че това е фейк... май ние ще умрем преди него...
          Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

          Коментар


            #50
            Попаднах на една интересна статия: http://www.infostock.bg/infostock/co...chnite-promeni
            Има изнесени интересни факти за парниковите газове. На транспорта се пада 14% от общата продукция, но на автомобилите по-малко от половината от тези 14%. Цитат: "втомобилите с ниски въглеродни емисии са страхотни, но автомобилите като цяло отделят по-малко от половината от емисиите, свързани с транспорта днес. И този дял ще се свие вбъдеще. Повечето емисии идват от самолети, товарни кораби и камиони. В момента нямаме практически нулеви въглеродни опции за никой от тях. Само корабната индустрия генерира толкова емисии парникови газове, колкото цялата Германия и Обединеното кралство взети заедно. Според прогнозите, делът на тази индустрия до 2050 г. ще достигне 17% от всички вредни емисии."
            И една много яка графика (за тези дето няма да цъкнат на линка):

            Click image for larger version

Name:	Grafika Bill Gates climate.jpg
Views:	1
Size:	45,9 KB
ID:	2098072
            Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

            Коментар

            Working...
            X