Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

По колко километра средно изминавате седмично?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    По колко километра средно изминавате седмично?

    Та, какъв е вашият среден седмичен пробег с личен автомобил?
    Анкетата е провокирана от масовото недоволство, че електрическите коли имат пробег само 500 км с едно зареждане и за това ми стана интересно, колко от хората тук ще им се налага да ги зареждат от 0 до 100% повече от веднъж седмично
    Последна редакция от M5kov; 04.10.2018, 10:07.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    #3
    Мишо, кво да ти кажа малко под 700км. седмично основно градско. След справка с картата на Лукойл където ти дават точка на литър съм на малко под 2.4 тона нафта от началото на годината
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #4
      Цъкай в анкетата де
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #5
        Предполагам, че аз съм масовия пример - около 150-200км градско. Ако включим и междуградското, ще нарастне на повечко. Последните 3 месеца, сайта в който си попълвам разходите ми показва около 1700км на месец (градско и извън).
        ФИАТ- Пътят е само формалност
        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
        -----------------------------------------------------
        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

        Коментар


          #6
          За съжаление вече,а и вероятно за дълго време,по над 500км.
          1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

          Коментар


            #7
            Гласувах с 50-100. 55 ми е ежедневното ходене на работа. Събота и неделя правя по около 20-на за деня.

            Коментар


              #8
              Първо - изключително малко електромобили в света са в състояние да изминат повече от 300 км с едно зареждане.
              500 км може да измине само върховият модел на Тесла, и то при идеални йсловия.
              Така че в темата има доста голяма доза спекулация.
              Реалният максимален разход на по-масовите електромобили (Нисан Лийв, ФВ еЪп, Рено намсикакво...) е под 200 км.

              Относно моят пробег - тъй като питането е за "средно", разделих изминатите километри за последната 1 година на 52 седмици и резултатът е 900 км на седмица СРЕДНО.
              Иначе на ден изминавам 25 км до работа и обратно, още примерно 0-10 км из града след работа (Козлодуй е малък и тесен, но дълъг град).
              Вече за уикендите ми е различно... При някои не паля кола въобще, при други се е случвало и по близо 2000 км да навъртя.

              Коментар


                #9
                Само да ходя на работа по 30км в посока. Гледам си статистиката, че имам месеци по 3К и такива по 2К

                Коментар


                  #10
                  Immortal написа: Преглед на мнението
                  Относно моят пробег - тъй като питането е за "средно", разделих изминатите километри за последната 1 година на 52 седмици и резултатът е 900 км на седмица СРЕДНО.
                  И аз направих същото. Последната година не ходя с колата на работа, и изминатото разстояние доста намаля - от около средно 15к до 9к, което прави ~173km на седмица. Миналия месец за пръв път смених маслото заради изтекла година, а не заради изминато разстояние.
                  Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                  ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                  Коментар


                    #11
                    Гласувам между 50-100, защото вече е активния сезон за работа и не карам толкова. Придвижвам се с автобус, защото ми плащат пътя, т.е билета.
                    Ако беше анкетата през летните месеци, бих гласувал между 100-200км.
                    link

                    Коментар


                      #12
                      Откакто започнаха кандидатстудентските изпити пробега рязко се вдигна. Този месец изминах 1000км. Иначе-100-150км на месец
                      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                      Коментар


                        #13
                        Годишния ми пробег/ седмици показа 570км седмично.
                        За града бих си взел електричка- ако станат по 2-3 000 лв
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          #14
                          Еее прецаках се , не дочетох занятието и гласувах 20-50, после видях че е седмично.
                          Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                          И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                          .

                          Коментар


                            #15
                            Вече 6 месеца с новата Либра - над 12 000 км. и още 4000 с Фиат-а..... все аз ги карам... Август месец 4 пъти пълних догоре - това са 4000 км. грубо...
                            Fiat Punto 1.1-Синята птица
                            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                            Коментар

                            Working...
                            X