Преглед на резултатите от анкетата: По колко километра средно изминавате за седмица с личен автомобил

Гласували потребители
44. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 20-50 км

2 4,55%
  • 50-100 км

6 13,64%
  • 100-200 км

14 31,82%
  • 200-300 км

3 6,82%
  • 300-400 км

10 22,73%
  • 400-500 км

4 9,09%
  • Над 500 км

5 11,36%
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати 21 до 22 от 22

Тема: По колко километра средно изминавате седмично?

Сигурно. Аз съм мислил по въпроса дали да не сменя градската кола с електрическа. Не съм карал/поддържал такава и може изводите ми да са грешни. Причините да се откажа са следните:
    - нови тия коли са много по-скъпи от аналозите им с ДВГ - пример VW Up стартова цена 18-20к лв и VW eUp стартова цена 53к лв. Това се води най-ниския клас на VW. Nissan Leaf стартова цена за най-ниското ниво на оборудване Acenta 69к лв. За премиум марки не смея да гледам...
    - втора ръка не е опиця защото батериите са почти накрая на живота си според мен, като пробег и години, за да е адекватна цената.
    - пробега за eUp e до 160км, което значи макс и ако я пържиш повече (примерно изпреварваш) или караш с климатик, пробега пада. На Leaf-a e 270км, като fast charge е 60мин 20-80%, което е по-добре и би задоволило нуждите на хора каращи до 200км/7 да зареждат по един път седмично. Но и с двете трудно ще тръгна на дълъг път примерно до Гърция, Сърбия нагоре към Австия ако пътувам или Италия....
    - Няма удобна станция за зареждане в квартала, в който живея, а нямам и гараж с удобно електричество.
    - Бързото зареждане стопява живота на батериите, които са повече от 1/3 от стойността на колата, и когато те дефектират няма да е никак приятно. Бих се замислил дали да го правя често при положение, че съм набил тия пари за автомобил...

Сигурно нещо пропускам, или неточно съм разбрал, но особено заради цената и неудобството от осигуряване на заряд поне 1-2пъти в седмицата за през нощта ме отказват от закупуването на такъв автомобил към днешна дата.

ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

Почетен член на форума Фиат идол Аватарът на Immortal
    Регистр. на
    21.11.2004
    Цитат M5kov написа: Преглед на мнението
    Ако се направят около 10 бързи зарядни станции в страната, то дългите разстояния няма да са никакъв проблем. Пиеш едно кафе за 20 мин и батерията е на макс.
    Това в случай, че си единствен за зареждане.
    Ако трябва да чакаш ред и си трета кола... освен кафето, ще ти трябва и един обяд и още едно кафе.

Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Тема: По колко километра средно изминавате седмично?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 2 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 2 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •