Преглед на резултатите от анкетата: По колко километра средно изминавате за седмица с личен автомобил

Гласували потребители
44. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 20-50 км

2 4,55%
  • 50-100 км

6 13,64%
  • 100-200 км

14 31,82%
  • 200-300 км

3 6,82%
  • 300-400 км

10 22,73%
  • 400-500 км

4 9,09%
  • Над 500 км

5 11,36%
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати 41 до 49 от 49

Тема: По колко километра средно изминавате седмично?

Фиат идол Аватарът на chaveto
    Регистр. на
    31.08.2008
    Цитат muns61 написа: Преглед на мнението
    И производството, и преносът, и разпределението ще са проблем. Идея си нямаш какво беше натоварването на енергосистемата в края на 80-те и началото на 90-те, когато цялата промишленост работеше и отоплението масово беше на ток, ама не на климатици. А сега инфраструктурта не е в по-добро състояние.
    Може да ми вярваш, имам 22 г стаж в енергетиката.
    Мога да ти вярвам, но я ми кажи само за Плевен колко от промишлеността вече я няма. Защото аз в един Нови Искър се сещам за няколко големи завода.
    Точно затова какво е било преди 30г не е много от значение, важното е какво има днес като производство и какво се консумира.

Почетен член на форума Фиат идол Аватарът на Immortal
    Регистр. на
    21.11.2004
    Цитат chaveto написа: Преглед на мнението
    Мога да ти вярвам, но я ми кажи само за Плевен колко от промишлеността вече я няма. Защото аз в един Нови Искър се сещам за няколко големи завода.
    Точно затова какво е било преди 30г не е много от значение, важното е какво има днес като производство и какво се консумира.
    А ти можеш ли да кажеш колко от електропроизвеждащите мощности ги няма?
    1-4 блок на АЕЦ Козлодуй (1760 MW)
    целия ТЕЦ Варна (1260 MW)
    ТЕЦ Бобов дол не го знам с какво натоварване работи, но мисля, че един от блоковете му е спрян завинаги (210 MW)
    ТЕЦ 2 е пред затваряне заради непокриването на никакви еко-норми...(недай Божe, още 1630 MW).
    Последна промяна от Immortal : 28.10.2018 в 22:57

Регистр. на
    31.08.2008
    И за да не пишем нападки.... Не ми казвай колко от мощностите ги няма или пък може да ги няма. Дай реални числа към днешна дата, това което може да се произведе и това което се консумира.

Фиат идол Аватарът на muns61
    Регистр. на
    15.11.2011
    Няма ги и заводските централи. Всеки голям завод си имаше ТЕЦ, който покриваше собствените нужди и изнасяше в системата.
    Ако се развие електротранспорта за лични автомобили, ще замени грубо около 2 милиона тона гориво годишно. Това означава същата енергия, ама от контакта, да бъде подадена на потребителите. Бизнесът ще е хубав, ще го платим ние. И в крайна сметка на ток ще караме по-скъпо, отколкото сега.
    А и от кога се точат да сложат акциз и на електроенергията...
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

Регистр. на
    21.11.2004
    Цитат chaveto написа: Преглед на мнението
    И за да не пишем нападки.... Не ми казвай колко от мощностите ги няма или пък може да ги няма. Дай реални числа към днешна дата, това което може да се произведе и това което се консумира.
    Числа съм дал - над 3300 MW от общо около 11000 са изведени. Което си е 30% надолу.
    Никой никого не напада... говорим си.
    А и що мислите, че няма индустрия?! Няма ги големите гиганти от съветски тип като Кремиковци, Плама и Химко, но има много много нови заводи, които са доста по-енерго-икономични. Мога да дам конкретни примери, но не това е темата.
    Само ще кажа, че от над 13 години се занимавам с отопление на заводи и енергийни одити на заводи, та почти няма промишлено предприятие, в което да не съм бил, а много познавам на пръсти. И знам какво и колкото произвеждат. Не се подвеждайте.

Регистр. на
    31.08.2008
    Никой не говори, че няма промишленост. Просто не е това което е било едно време. Та като цяло и изграждането дори и на трафопост не е някаква драма. Затова ако навлязат такива автомобили станциите за зареждане няма да са проблем. Проблемът ще е нагаждането към това което предлагат. Защото или ще правиш бързи заряди или ще си правиш сметката много точно за всеки километър.

Регистр. на
    21.11.2004
    Новината за смъртта на ДВГ се оказа силно преувеличена - каза изп.директор на Астън Мартин.
    https://www-cnbc-com.cdn.ampproject....-ceo-says.html

Фиат фанатик Аватарът на D. Stanev
    Регистр. на
    17.09.2009
    Цитат Immortal написа: Преглед на мнението
    Новината за смъртта на ДВГ се оказа силно преувеличена...
    Е ние си знаехме, че това е фейк... май ние ще умрем преди него...
    Без лоши чувства (от немай къде)... Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с.

Фиат фанатик Аватарът на D. Stanev
    Регистр. на
    17.09.2009
    Попаднах на една интересна статия: http://www.infostock.bg/infostock/co...chnite-promeni
    Има изнесени интересни факти за парниковите газове. На транспорта се пада 14% от общата продукция, но на автомобилите по-малко от половината от тези 14%. Цитат: "втомобилите с ниски въглеродни емисии са страхотни, но автомобилите като цяло отделят по-малко от половината от емисиите, свързани с транспорта днес. И този дял ще се свие вбъдеще. Повечето емисии идват от самолети, товарни кораби и камиони. В момента нямаме практически нулеви въглеродни опции за никой от тях. Само корабната индустрия генерира толкова емисии парникови газове, колкото цялата Германия и Обединеното кралство взети заедно. Според прогнозите, делът на тази индустрия до 2050 г. ще достигне 17% от всички вредни емисии."
    И една много яка графика (за тези дето няма да цъкнат на линка):

Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	Grafika Bill Gates climate.jpg
Преглеждания:	34
Размер:	45,9 KB
ID:	106410
    Без лоши чувства (от немай къде)... Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с.

Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Тема: По колко километра средно изминавате седмично?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •