Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко км може да се измине след като лампата за гориво светне.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко км може да се измине след като лампата за гориво светне.

    Здравейте колеги искам да попитам пунто 2 след като светне лампата за масло колко км минавате понеже от скоро го имам и днес светна лампата на малко под половината на резервоара та се чудех колко може да изкара.

    Грешен раздел -> преместена.
    Модераторски екип на fiatforum.bg
    this

    #2
    Това Пунто 2Т ли е, защото аз на мотоциклета имам такава лампа и като светне имам за още един резервоар бензин.

    Коментар


      #3
      Тъй като не става ясно за щоя лампа питаш отговарям и за двете.
      1 Горивото - обикновенно имаш 10% от обема на резервоара. Компа ще си сметне рейнджа колко.
      2 Маслото - препоръчвам ти да не минаваш и метър със светнала такава.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        За маслото ясно колега за бензина питах щото светна на малко под половина резервоар иначе пунтото е mk2 2003 1.2 8v.
        Също можеби мога да използвам да попитам какъв разход вадите колеги с мк2 1.2 .При мен комп дава 15 до 17км за 1л бензин (газ нямам)
        this

        Коментар


          #5
          Здравейте колеги искам да попитам пунто 2 след като светне лампата за масло колко км минавате....
          А аз помислих да маслото питаш
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Малии е туй щеше да е бисер на годината даже не съм видял
            this

            Коментар


              #7
              S_BANKOV написа: Преглед на мнението
              Тъй като не става ясно за щоя лампа питаш отговарям и за двете.
              1 Горивото - обикновенно имаш 10% от обема на резервоара. Компа ще си сметне рейнджа колко.
              2 Маслото - препоръчвам ти да не минаваш и метър със светнала такава.
              Хм.. на Бравата лампата за гориво светва когато има останало точно 20 % гориво. На една друга, над която имам наблюдение - също е около 20 %. И на двете лампата като светне, мога да мина най-малко 200 км с 90 км/ч извънградско. Колите са дизелови. Може би при бензиновите са други измеренията.

              Лампата за маслото никога не ми е светвала и не знам дали и колко мога да мина.

              "Рейнджа" - чудесна българска дума. Бях я забравил.

              Преместих и темата, по обясними причини.

              Коментар


                #8
                S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                ...
                1 Горивото - обикновенно имаш 10% от обема на резервоара. Компа ще си сметне рейнджа колко.
                ...
                При мен "рейнджа" (извинявай, Оги ) като ми светне ламБата, не изписва колко ми остава...

                Коментар


                  #9
                  Като ти светне лампата ще ти отчете остатъчното разстояние. Когато останат под 35км. ще ти покаже чертички.
                  Относно 10% това го наблюдавам вече година и половина или близо 50 хил км.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    На пунто е така, показва ти "рейнджа" ама само докато не светне ламБата, като светне показва само ---. При мен светва долу горе като "рейнджа" ми е около 100 км.
                    Никога не съм го мерил, щото освен всичко друго горивото охлажда и помпата в резервоара и за това е добре да има поне 1/4 вътре.

                    Коментар


                      #11
                      Ясно.Аз до ся нафта съм карал най вече 1.7тд и си го карах чат пат на изпарения
                      this

                      Коментар


                        #12
                        Пунто мк2 хгт 1.8 130 коня, по комп най- добрия разход дето ми е давал е 11.5-6 км на литър гориво. Обикновено е между 8 и 9.5 км/ литър.
                        старото мк1 с 1.2 16В мотор 86 коня ми даваше около 6-7 /100 като това е комбинирано, градско извънградско, магистрално( 140-180км/ч), задръствания

                        Коментар

                        Working...
                        X