Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати 11 до 13 от 13

Тема: Алтернатор Крома

Напреднал шофьор Аватарът на George1984
    Регистр. на
    16.10.2017
    Из книжката на BOSCH S5 63AH :
    "Неизправна зарядна с-ма - напрежението на зарядната с-ма измерено върху полюсите на акумулатора при включени къси светлини (~10А) на празен ход трябва да е в границите 13,8 - 14,8V."
    Мдам...всички май минаваме през алтернаторите...наистина е често срещан проблем при кромите...според мен заради вибрациите в мотора.
    ПП: при мен 14,6V(След смяна на диодна плочка) , а на служебното добло 14,26V

Кара Фиатче 126
    Регистр. на
    16.01.2017
    Интересното при мен е следното:
    При палене когато не е палена примерно цял ден като замеря непосредствено след запалване показва 12,5 волта.Ако изчакам около минута волтажа се качва на 13,8-до 14,2.
    Същото става и ако я изгася и пак я запаля.При второто или третото палене меря 13,8-14,2 волта.
    Смених акумулатора с нов,няма промяна.При палене фаровете светят слабо.Като дам газ се усилват,като отпусна газта пак отслабват.
    Не разбирам как може алтернатора веднъж да зарежда нормално,веднъж не.
    Ланча Капа 2,0 VIS
    Фиат Крома 1,9 multijet

Фиат фанатик
    Регистр. на
    18.02.2006
    То алтернаторът явно зарежда щом стигаш 14,2 V, но да зарежда и колко му казва регулаторът на напрежение. Аз съм правил опит, като на празен ход слагам сондите на мултицета и започвам да пускам консуматори, разбирай фарове, аварийни светлини, светлина мъгла, климатик, подгрев на седалки, радия, каквото ти дойде на акъла, при което напрежението на клемите остава 14,2-14,3 V.
    FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Тема: Алтернатор Крома

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •