Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как се регулират фаровете на Крома1,9 multijet?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    А лупи няма ли да трябват за Led-а, аз пробвах с ксенон, но без лупи не става. Много разсейва. Като пристигнат лупите ще отворя фара, че да свърша всичко на един път.
    Значи Фаровете ми са оригиналните. Имах опасения, че може и да не са.
    Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
    https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

    Коментар


      #17
      Не знам, те така са разцентровани че не се разбира дали разсейва.
      Но пък светят доста добре, само трябва да ги вдигна и десния да го отворя навън.
      Иначе навсякъде сложих лед, включително и купето.
      Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

      Коментар


        #18
        Аз вече нямам Крома, но по спомени ми се струва, че има регулировка само на дългите, отделно от късите.
        Т.е., едната врътка вдига целия фар нагоре/надолу, а другата мести фара наляво/надясно, но на дългите се мести само рефлектора, без крушката, и така се наместваха...
        Не съм 100% сигурен, но нещо такова ми се върти в главата. Ако не забравя, като имам възможност, ще погледна на бившата ми кола, като си я видя.

        Коментар


          #19
          Ще сме ти благодарни. Иначе като ги свалим ще разберем. Знам, че има автомобили при които дългите и късите се регилират отделно. За кромата обаче не знам.
          Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
          https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

          Коментар


            #20
            Заедно се регулират дългите и късите.Явно има масов проблем при центроване на късите,дългите да се разминават.
            Fiat Croma 1.9 JTD 16V auto

            Коментар


              #21
              Малко да ъпдейтнем темата.Значи два дена си играх с този проблем.Регулирам късите и като светна дългите,левия бие на пет метра пред колата.Така регулират се заедно и как си реших проблема.Крушката на дълги н1,свалих я долната част на периферията ,която ляга на фара с клещите леко я изкривих посока стъклото на крушката.монтирах и вече си дойде на точния ъгъл.
              Последна редакция от kazama1; 23.12.2020, 15:40.
              шофираме умно!!!!!!!
              FIAT CROMA 1.9 MULTIJET 150

              Коментар


                #22
                Аз също имах драма с разминаване на дългите и късите. След като регулирах късите, едната дълга светеше доста близо пред колата. Оказа се, че крушката не е легнала както трябва. Дали от някакво икривяване на пластмасата или пък от нещо друго плюс супер неудобния достъп, води до неправилно закрепване. Така или иначе, след доста благословии по адрес на конструкторите, и след 5-6 опита крушките са легнали добре и светят както трябва.
                Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                Коментар

                Working...
                X