Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спират дизелите под Евро 3/4 в Италия. За добро или лошо...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Я няма да ти трака двигателя и ще чувстваш автомобила умрял.
    Оо, това си е доста сериозен проблем, между другото. Хората по улиците изобщо, ама изобщо не се оглеждат, ако не чуват нещо да шуми. Няколко пъти щях да блъсна пешеходци, защото просто изведнъж изскачат на улицата, без ни най-малък намек за това преди да го направят. Аз си внимавам по принцип за такива, но с електричката е доста по-често явление някой да се затича по улицата пред теб. Така че това уж на шега казано, ама си е доста сериозен проблем и със сигурност ще има много хора, които точно това няма да харесват.

    Коментар


      #32
      Проблема не е в електричките. Проблема е в това, че всичко друго са оправили та опряха до автомобилите.

      Коментар


        #33
        Колеги, принципно съм фен на електричките, едно време даже ми се моташе в главата идеята дали един ден да не се заема с конверсия на купето от бензин към електричество. Надявам се някой ден това да ми е проекта в гаража, но към момента въобще нямам време да се занимавам с такова нещо.
        Тъй като ми е много удобно да ходя на работа с колело, то използвам основно него когато не вали и не е студено. По пътя си много често срещам колеги с електрически колела и тротинетки. Въртяло ми се е из главата да си купя и аз ама съм малко пухкав и колелото ми идва като спорт. Та карам си аз днес по велоалеята на Цар Борис III и пред мен един момък се придвижва с тротинетка. По едно време обаче машинката му спря да го тегли, предполагам че му свършиха батериите. Слезе си най-спокойно и започна да го бута чудото. Аз естествено го изпреварих и продължих нататъка. Може би 20-тина мин по късно се засякой със същия момък, който продължаваше да си бута тротинетката по улиците в квартала ни. Това не ми се стори много трудно, аз със спукана гума доста съм бутал. И сега съжалявам за отклонението, но въпроса ми е следния: Излизам с електромобила, ако не си преценя колко е заредена батерията, объркам пътя, има някаква изненада, затворен път, наложително да се отклоня през друг маршрут и вземе, че ми свърши заряда примерно някъде по тесни планински пътища, в някоя гора посока някоя хижа какво се прави ? Само пътна помощ ли е офертата ?
        Fiat Coupe 1.8

        Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

        Коментар


          #34
          Колеги, принципно съм фен на електричките, едно време даже ми се моташе в главата идеята дали един ден да не се заема с конверсия на купето от бензин към електричество. Надявам се някой ден това да ми е проекта в гаража, но към момента въобще нямам време да се занимавам с такова нещо.
          Тъй като ми е много удобно да ходя на работа с колело, то използвам основно него когато не вали и не е студено. По пътя си много често срещам колеги с електрически колела и тротинетки. Въртяло ми се е из главата да си купя и аз ама съм малко пухкав и колелото ми идва като спорт. Та карам си аз днес по велоалеята на Цар Борис III и пред мен един момък се придвижва с тротинетка. По едно време обаче машинката му спря да го тегли, предполагам че му свършиха батериите. Слезе си най-спокойно и започна да го бута чудото. Аз естествено го изпреварих и продължих нататъка. Може би 20-тина мин по късно се засякой със същия момък, който продължаваше да си бута тротинетката по улиците в квартала ни. Това не ми се стори много трудно, аз със спукана гума доста съм бутал. И сега съжалявам за отклонението, но въпроса ми е следния: Излизам с електромобила, ако не си преценя колко е заредена батерията, объркам пътя, има някаква изненада, затворен път, наложително да се отклоня през друг маршрут и вземе, че ми свърши заряда примерно някъде по тесни планински пътища, в някоя гора посока някоя хижа какво се прави ? Само пътна помощ ли е офертата ?
          Не!
          Сваляш, толкова батерии, колкото можеш да носиш. Пренясяш ги до първата зарядна станция. Бодваш ги в контакта и след 2-3 часово зареждане, успокоен от факта че заредената батерия тежи колкото и празната (не е като да носиш 20 литрова туба по баира нагоре) се понасяш обрато. Инсталираш и бавно и полека стигаш до заветната зарядна станция.

          В интерес на истината, появят ли се достатъчен брой коли, ще се пръкнат и достатъчно съобразителни пътни помощи, които да доставят батерии на "пострадалите". Стига да могат да се сменят. Другия вариант е един по-голям генератор натоварен на платформа. Идва човека, пали, зареждаш за час-два, колкото да минеш още 50-тина километра и така. Цената няма да по ниска от на пътната помощ
          Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
          Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

          Коментар


            #35
            Вадиш от багажника бензиновото генераторче, палиш и за час си зареждаш батерията, колкото да се придвижиш.
            Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

            Коментар


              #36
              .......
              И на това ще му хванем цаката, иначе оставаш някъде и търсиш помощ. В гората като се возим всички със старите 2Т с карбуратор си носят бензин в раниците. Тези който имат само стартер и нямат манивела си носят резервен акумулатор в раницата и всякакви такива неща. Та това резервни батерии вместо куфар с багаж, генератор....
              А какво е напрежението на което работят тези автомобили?

              Коментар


                #37
                Вероятно зависи от конкретната мощност на електромотора, монтиран в определена кола. Ето някаква статия, в която твърдят, че напрежението е 300 волта на пакета батерии, но за електромотора отиват 240 трифазно:

                https://auto.howstuffworks.com/electric-car2.htm

                Иначе на Електро Мобилити Експото се загледах в повечето, които бяха отворени за разглеждане и ми направи впечатление, че всички имат самостоятелен 12 волтов акумулатор за обслужване на другите неща, които ги има всяка кола - централно заключване, чистачки, вентилация....

                Коментар


                  #38
                  А пантограф имаха ли?
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #39
                    Вероятно зависи от конкретната мощност на електромотора, монтиран в определена кола. Ето някаква статия, в която твърдят, че напрежението е 300 волта на пакета батерии, но за електромотора отиват 240 трифазно:

                    https://auto.howstuffworks.com/electric-car2.htm

                    Иначе на Електро Мобилити Експото се загледах в повечето, които бяха отворени за разглеждане и ми направи впечатление, че всички имат самостоятелен 12 волтов акумулатор за обслужване на другите неща, които ги има всяка кола - централно заключване, чистачки, вентилация....
                    12 V е само докато не "запалиш", тогава всичко вече се обслужва от голямата батерия (traction). Когато колата е "изгасена" тогава всичко което пуснеш е на 12 V батерийка.

                    Коментар


                      #40
                      Иначе на Електро Мобилити Експото се загледах в повечето, които бяха отворени за разглеждане и ми направи впечатление, че всички имат самостоятелен 12 волтов акумулатор за обслужване на другите неща, които ги има всяка кола - централно заключване, чистачки, вентилация....
                      Това вероятно е с цел да не ползват контролера в покой.

                      Коментар


                        #41
                        По-точно не може да се каже....
                        Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

                        Коментар

                        Working...
                        X