Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за Toyota Prius Hybrid?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Със 140 средния разхода варира от 5.5 до 6.5 според наклона. Това обаче не е показател, защото нито карам само магистрала, нито само с 50 км/ч. Средния ми разход извънградско винаги до сега е бил под 5.5 литра/100 км
    Хубавото е, че ако желаеш да изпревариш някой, дори при 140, като натиснеш педала и нещата се случват без много чудене, защото мощността и въртящия момент не зависят от моментната скорост, понеже двигателя няма твърда връзка с трансмисията, като при нормалните коли - еластичния ефект с оборотите, който обсъждахме по-горе.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #32
      todorakiggg написа: Преглед на мнението
      Колегата говори за градско. Дизел и хибрид градско не могат да се мерят за разход, разбира се, че не върви, ама тая кола не е направена за вървеж.
      Ето ти по горе реален разход на хибрид, същото по размер Пунто (като Ярис) ама 1.9 JTD в София по - малко от 6 не съм го видял, в кучия студ и 8 е харчило.
      Хибрида става и за извън града ама до около 100-110, после вече няма много разлика, пък ако ти е тежък кракът съвсем.
      Аз съм писал за "селско". Извънградско с преминаване през две населени места, светофари в/извън населените места и ограничения на скоростта на 70км/ч. Общо взето има по малко от всичко - ускорение от 0 до 100км/ч, от 50 до 70км/ч, от 50 до 100км/ч, от 70 до 100км/ч и при изпреварване на камион от 60-70-80 до 100-110км/ч. Същото в обратна посока важи и за забавяне и спиране, което пък пълни батерията.
      Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

      Коментар


        #33
        Yaris-а Hybrid 2016 на една приятелка градско кове 3.6 лятно време понеже тя не е от "рейсърите", ако искайте вярвайте. Извънградско до 120-140 отива на 4 до 4.5. Возил съм се, пълнили сме на бензиностанцията празно-празно и разхода е 100% верен по-борда, понеже трябваше да минем 1000км. Кажи ми коя бензинова или дизеолва кола, ако ще и 1.0 3 цилиндъра с тритурбо ще достигне този разход с нормално каране. Просто в задръставнията с хибрида си караш на ток и не ти дреме, и от там идва цялата икономия, да не говорим, че колата няма това моментно харчене на гориво при тръгване, понеже електродвигателя помага на двигателя и той не прави такова услие, което само по себе си води до много голяма икономия в градско шофиране. Също така безстепенната кутия помага както градско така и извънградско и електродвигателите, които помагат да подържа скороста. Не казвам и не хваля колата, но е факт, че е супер икономична или поне този модел с който съм се сблъсквал. Мнението ми за този модел го споделих малко по-назад в темата, така че видно не съм привърженик на тези коли, но не мога да кажа на черното-бяло.
        Последна редакция от mell0; 10.10.2018, 16:57.
        Fiat Bravo II 1.4 16v
        Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
        Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

        Коментар


          #34
          Коя кола ли? Всеки голям дизелов мотор при нормално каране.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #35
            Yaris-а Hybrid 2016 на една приятелка градско кове 3.6 лятно време понеже тя не е от "рейсърите", ако искайте вярвайте. Извънградско до 120-140 отива на 4 до 4.5.
            Много ни се иска да повярваме, ама не можем.
            Все пак един такъв ми е вкъщи, карам го, мия го и го зареждам.
            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

            Коментар


              #36
              Аз също бих казал, че борд компютъра ми е верен. Защото средния по него си отговаря с този от реалния такъв. Излизане от София, движение по околовръстното и след това влизане в Нови Искър общо 30км. Разход по борд 3.8л/100км при спазване на ограниченията, като си има минаване през светофари, спиране на кръстовища... Разход отново по борд между 5 и 6л/100км за същия маршрут. Но вече говорим за агресивно каране и скоростта по околовръстното достига над максималната която я дават на спорния хибрид.
              Вие ми кажете на 6-та като се движа с 60км и 1200 оборота колко да харча.
              https://www.youtube.com/watch?v=NxGfqaYET64

              Коментар


                #37
                Щото всички ми говорите "караш си на ток и си свиркаш", да ви питам:
                -Откъде идва тока в акумулатора бе, аланкоолу?
                И отговарям - произвежда се от ДВГ-то. За което той гори допълнително гориво!!!
                Ако разгледаме колата като една черна кутия - то за преместването ѝ на определено разстояние с определена скорост е нужна определено количество енергия.
                Единствената енергия, която влиза в черната кутия е определено количество гориво.
                Сега, това гориво като се изгори - дали енергията му ще се превърне директно в механична енергия за задвижване на автомобила, или първо ще се превърне в механична, която ще задвижи генератор, от там ще се превърне в електрическа, която ще се превърне в химическа (като се натрупва в акумулатора), а после от химическа пак ще се превърне в електрическа и накрая в механична.... все едно. (при всяка конверсия на енергията имаме ЗАГУБИ!).
                т.е. - за преместването на един и същ автомобил, с една и съща скорост (и ускорение), на едно и също разстояние е нужно определено количество (едно и също), гориво. Ако изгореното гориво в единия от автомобилите (все едно кой) е по-малко, това означава, че някой от другите фактори не е един и същ - или колата е по-лека, или скоростта е по-малка, или е ускорявала по-бавно.
                Това са прости елементарни физични закони и се чудя как толкова много от вас не го разбират.
                Говоря за достатъчно голямо разстояние, да речем 10000 км, което да включва няколко цикли на пълно разреждане и зареждане на акумулатора и изпразване и напълване на резервоара.

                Не така стоят нещата с плъг-ин хибридите, защото там акумулатора може да се зарежда и директно от контакта, което променя много нещата. За тях съм съгласен, че са много по-икономични по отношение на горивото.

                П.П. Не съм противник нито на хибридите, нито на чисто електрическите автомобили. Просто смятам, че времето на масовата електрификация още не е дошло. Смятам още, че не е по-екологично (в глобален мащаб), особено докато основен енергоизточник за производство на ток в света са въглеводородите.
                Последна редакция от Immortal; 10.10.2018, 18:45.

                Коментар


                  #38
                  Точно от теб не съм очаквал подобен пост.

                  Най-общо казано: всеки ДВГ има точно определен сравнително малък диапазон от обороти с максимално КПД. Хибридната система на Тойота прави точно това - държи двигателя ПОЧТИ ВИНАГИ в тези обороти, където е максимално КПД му. Когато има "излишна" енергия - тя се преобразува в електрическа, когато има "недостиг" на енергия - тя се добавя от батерията.
                  Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                  Коментар


                    #39
                    Stefanaki, специално ще я накарам да ти снима борда за 400-500 километра градско каране, ама сега застудя и почва да си похарчва повечко, ама ще те имам в предвид. Не знам как караш и какво зареждаш, но аз няма за какво да те лъжа, защото колата нито е моя, нито бих си взел такава.
                    Fiat Bravo II 1.4 16v
                    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                    Коментар


                      #40
                      Бачо ти Стефанаки зарежда истинско гориво. Не го мисли. Немските горива не като наште коктейли
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #41
                        Stefanaki, специално ще я накарам да ти снима борда за 400-500 километра градско каране, ама сега застудя и почва да си похарчва повечко, ама ще те имам в предвид. Не знам как караш и какво зареждаш, но аз няма за какво да те лъжа, защото колата нито е моя, нито бих си взел такава.
                        По-добре да снима извънградското със 130км/ч и разход 4 до 4.5. Но да не е София-Пловдив, а София-Пловдив-София. Ако твоята приятелка си води статистика нека да ти каже среден разход от 2016 до 2018. Почти съм убеден, че няма да е под 4,0л/100км.

                        П.П.: Познавам човек, който с P&G (70/80-30/35км/ч) и средна скорост от 35-40км/ч извънградско достига до разход 3,2л/100км. Аз нямам нерви да карам като него. Аз с 65км/ч средна скорост по същия маршрут стигам до 3,9-4,0л/100км. Зная как може да се придвижва супер икономично Yaris Hybrid, но практически е много трудно за дълъг период от време. Единични ниски разходи може всеки да направи, но аз пиша за среден разход при над 25 000 изминати километра, където ти се е налагало да бързаш, имало е задръстване и т.н., все неща, поради които не можеш да караш супер икономично. Иначе и аз мога към 20:00 часа при 18°C да изляза да врътна 50-100км и да снимам разход от 2,9л/100км при пусти междуселски пътища. Мога да покажа и разход от 3,3л/100км в Хамбург, но това ще са единични случаи.
                        Това е един "откачен тип" на тема спестяване - https://youtu.be/mjUGXmDNuvM?t=3793. Аз не издържам да карам като него, жена ми също.
                        Виж му анализите на пътуването и постигнатите разходи на гориво, но и средната скорост - https://www.youtube.com/watch?v=unqPBvDb3i0
                        Въпреки това разхода му на гориво е над 3,4 - https://www.spritmonitor.de/de/detai...ht/782430.html
                        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                        Коментар


                          #42
                          Това, че ти не караш спокойно и се изнервяш не значи, че всички са така. Момичето си кара бавно, извънградско съм написал 130 обаче не постоянна скорост. Както и да е, няма да споря, аз споделям какво съм видял, всеки има различни наблюдения. Само ще кажа, че на колата официално и дават 3.2 в градско шофиране, само че спокойно, а не бързи и яростни 9.
                          Fiat Bravo II 1.4 16v
                          Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                          Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                          Коментар


                            #43
                            аз споделям какво съм видял,
                            Точно това се опитвам да ти кажа. Ти виждаш нещо моментно, а го представяш като даденост.
                            всеки има различни наблюдения.
                            Някои имат наблюдения, други - опит. От първо лице, ед. число.
                            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                            Коментар


                              #44
                              Добре се, всеки ти казва, че хибрида е зарибявка да се кара възможно най-икономично. Ти може да притежаваш такава кола, но не се и опитваш да я караш по този начин и от там идва целия проблем. Те много хора притежават компютри, но ги ползват само за интернет, филми и игри, но това не е правилното им предназначение, ако се сещаш какво имам в предвид. Това е кола за спокойни хора, иначе ще си буташ по 5-6 на 100 без проблем.
                              Fiat Bravo II 1.4 16v
                              Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                              Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                              Коментар


                                #45
                                Ти май се вземаш за всеки ...
                                Както виждаш съм споделил разход на предишния автомобил. Ако се вгледаш внимателно в разходите, ще забележиш и разликите в полза на хибрида. Опитай се да разбереш, че за някои хора автомобила е едно средство за придвижване и не всеки си поставя за цел да "кара възможно най-икономично". Yaris-а изразходва малко гориво при скорости до 70км/ч. В моето семейство автомобила се управлява при други условия. Също така не смятам, че има проблем. От моята позиция мога да оспоря твоето твърдение, че при "Извънградско до 120-140 отива на 4 до 4.5.". Сигурен съм, че при каране на темпомат със 130км/ч по магистрала, напр. София-Пловдив-София, разхода ще е над 5л/100км. Правил съм го няколкократно и го твърдя с абсолютна сигурност.

                                Виж статистиката в spritmonitor - https://www.spritmonitor.de/de/ueber...e=59&gearing=3
                                От 129 потребителя, които си въвеждат данните:
                                min - 3,43
                                Ø - 4,73
                                max - 6,41

                                Постигнатия разход при мен е под средно статистическия.
                                Ще те помоля още веднъж да подкрепиш твоите твърдения със снимки и данни за дълъг период от време.
                                Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                                Коментар

                                Working...
                                X