Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за Toyota Prius Hybrid?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    Коли много, пък тъщата една

    Имам приятел, който вече е имал 4 официални тъщи. Така, че и това не е постоянен статус.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #92
      Къде точно на хибрида отпред си закачил кабелите да дадеш ток колега?
      Знам къде точно се закача отпред да се зарежда 12 волтовата батерия, ама не знаех, че от там може да се дава ток...
      И реално ако колата е "запалена", то тогава ток би трябвало да си дал от голямата батерия, а не от 12 волтовата, ама може и да не е така.

      Коментар


        #93
        todorakiggg написа: Преглед на мнението
        Знам къде точно се закача отпред да се зарежда 12 волтовата батерия, ама не знаех, че от там може да се дава ток...
        Точно там, аз пък от къде да знам, че не можело да се дава :D
        Първоначално тръгнах да повдигам корите отзад за батерията, обаче видях че е малко забутана и се сетих, че отпред си има клемички
        Прикачени файлове
        Последна редакция от M5kov; 26.11.2018, 15:53.
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #94
          Не че някой ме е питал, ама да кажа. Градското, сега в студа, на супер къси разстояния от по 3-4 км е около 7-7.3.
          Това увеличение се получава от непрекъснатата работа на бензиновия мотор. Тамън загрее до работна температура и стигнем до работа.
          При по-топло време, първоначално старира за 10-20-30 секунди и гасне, а сега си работи над 5 минути постоянно.
          Иначе парното започва да духа топло доста бързо, като на всяка бензинова кола. Извънградското си е бомба - 5.3 - 5.5. с парно през цялото време.
          Държа да подчертая, че тоя разход в града го прави жената, а тя не я жали изобщо и въобще не си играе на хибрид или пък се съобразява с разхода.
          Миналата година правеше над 12 литра нафта на 407-ца автомат, а с черокито гонеше трийсетака газ.

          Колежката кара Grande Punto 2006 1.9 JTD 120 коня и разхода й е между 8-9 литра.
          Съседа с Ford S-max 2008, 2.0 140 коня и неговия разход го мернах, че е над 8 литра.
          Важно е да отбележа, че и двете коли са с ръчни скорости, а моето е автоматик.
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #95
            Наблягам на факта, че приуса е автоматик. Това е много важна конструктивна разлика, от която много зависят 1-2-3-4 литра от разхода на даден автомобил.
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              #96
              Скоро се возих в едно такси Приус 2. Приятна количка, но не ме очарова с возия. Очаквах нещо друго. Бакшиша каза, че под 7/100 в града не може да я свали, но не се и стараел. Возих се около 8-9 км. в нея, но въпреки условностите, че този екземпляр беше позахабен и явно каран на много язди, колата не е лоша.
              Последна редакция от ntodorov; 21.12.2018, 21:17. Причина: Редактирах излишното в поуста и го поставих в новата тема.
              A17DTС/S
              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

              Коментар


                #97
                Нека все пак тази тема да остане единствено за този автомобил. Мненията за разхода на Дачия 1.5 90 ги отделих в нова тема, за да не създават впечатление за хаос в тази.

                Коментар


                  #98
                  Весели празници, преатели!
                  Бъдете здрави.

                  Днес поджиткахме до село и направих няколко фотки
                  Странното е, че на тая кола имам само 1 външна снимка и тя е от март месец, когато я купих... Минал съм от тогава 9500 км.
                  На последната снимка с разхода - 99 км с 4.6 литра извънградско.
                  Прикачени файлове
                  "Без сърца, сме просто машини"
                  Toyota Prius 1.5 Hybrid
                  EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                  Коментар


                    #99
                    Какво ще кажете за Toyota Mirai на водород (с горивни клетки)? https://www.longotoyota.com/toyota-m...technology.htm
                    Click image for larger version

Name:	hogyan-mukodik.jpg
Views:	1
Size:	89,0 KB
ID:	2098228
                    Та таз тойотка има прилични характеристики - 154 кончета, 335 нМ въртящ момент, ускорение от 9.0 сек. до 100, дават я да се зарежда за 5 минути... и... почвам и аз да се изкушавам за нещо такова... ама ще почакам, докато зарядните станции станат масови...
                    Присетих се, че има и такава технология, днес докато четох една статия колко тона (хиляди?!!) водород изгарят АЕЦ-овете понеже... не знаят (или не искат или не могат) какво друго да го правят (при тях той е вторичен продукт от технолагичния процес. Дидо може да каже повече. Но, така или иначе 90 литра водород под налягане 5 атмосфери, са около 2 кг с които лек автомобил може да мине 300 мили... не знам колко километра са.
                    Та руснаците, правили едни сметки, едно чудо и стигнали до извода, че водорода от АЕЦ, не бива да го горят през кумина, а трябва да го оползотворяват, като го направят възможен за съхранение, транспорт и стандартна употреба... и май са намерили начин: http://www.vniiaes.ru/NewsDetails.aspx?id=1&y=2019 Това е някакво дъщерно дружество на Росатом.
                    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                    Коментар


                      Руснаците хич не ги намесвай, дори няма да отворя линка
                      Мирай работи по същия начин като приуса, но вместо бензинов двигател има горивна клетка.
                      "Без сърца, сме просто машини"
                      Toyota Prius 1.5 Hybrid
                      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                      Коментар


                        Нека все пак тази тема да остане единствено за този автомобил. Мненията за разхода на Дачия 1.5 90 ги отделих в нова тема, за да не създават впечатление за хаос в тази.
                        Айии... това, чак сега го видях ...на тая тема не и върви нещо... Вероятно трябва да има някаква обобщена за хибриди, електрички и пр.
                        Извинявам се за недоглеждането! Не беше от лоши чувства и спамърски наклонности!
                        Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                        Коментар


                          Ще кажа, че колкото ще седна върху 300 кг. литий, толкова ще седна и върху 100 л. водород.
                          Има си космодруми за тая работа, не е нещо, дето да го паркираш пред блока.
                          браво 1,6/90 - 09 г.

                          Коментар


                            Аре заключете я тая тема вече
                            Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                            Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                            Коментар

                            Working...
                            X