Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за Toyota Prius Hybrid?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Аз мога да ти дам такава информация, донякъде.
    Мултиплата ми струваше по 0.44 лв./км, а Приуса по 0.38 лв./км.
    Само горивото при Мултиплата ми е излязло по 12,90 лв./100км, а на Приуса по 10,87 лв./100 км. Но все пак цените на горивата преди няколко години си бяха по-високи. Ако ги съпоставим към цените към днешна дата, то излизат общо взето на една и съща цена на километър.
    Като функционалност Мултиплата е съвсем друга кола, с голям вътрешен обем, но за сметка на това с изключително малък багажник. Просто са два съвсем различни автомобила, като клас дори.
    Последна редакция от BO; 18.10.2018, 10:28.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #77
      При мен при сегашни цени на метана 1,1 и макс разход 8 градско /реално градско ми е 6,5 до 8 макс/ ми излиза 8,8лв/100км. Не знам твоите сметки защо са по-високи. Да добавим и бензина за първоначално палене на студен двигател пак макс ще ми е 9лв. Уточнявам, че карам спокойно и почти винаги с пътници /жената и от едно до трите деца и съответния им багаж/. А и цената на дори по-новия модел Фиат е на 50% минимум по-ниска от на Приуса.

      Коментар


        #78
        Мога да направя някакво бегло сравнение, но колите са доста различни като клас, цена, година и доста други неща.

        Най-голямото предимство на мултиплата са трите седалки отпред и обема на салона - просто е огромен.
        Що се отнася до вървеж, комфорт, екстри, качество на материалите, мултиплата просто е евтино направена, но въпреки това има своя чар със странната си визия отвън и отвътре.

        Разхода на метан варираше около 10-11 лв. (6-6.5 kg). Често се налагаше да се съобразявам с горивото, понеже станциите са малко и отдалечени, което ми губеше поне половин час, преди всяко по-дълго пътуване.
        Това като цяло го преглъщах и не ме дразнеше толкова, но вървежа беше много кофти. 100 коня с метан на това квадратно купе и с 3-4-5-6 човека на борда си беше приключение.
        Поставянето на тоя мотор в тази кола е абсолютен инженерен гаф на производителя. Необходими са й поне 130-150 коня, че да се движи нормално. Дойде ли баир, връщаш на трета и едва го качваш със 70.
        Неудобни седалки, кофти покритие на пластмасите, никакви глезотии. Нисък клас кола и това е. Но пък и цената й такава. Вършеше ми добра работа и толкова, имах възможност и просто я смених без много мислене.
        За 2 години притежание смених доста неща, върти ми се някаква крайна сума около 2000 лв. за части и консумативи. А колата я купих за 3000.

        Приуса както казах си е друг клас кола, въпреки че покупната им цена от магазина е била сравнително близка.
        Материалите по таблото са много по-качествени, всичко е много по-пипнато. Вратите са толкова леки и се затварят само с поглед, седалките са меки и удобни. Само ме е яд, че не са кожени.
        Има тъчскриин (през 2004та...), гласови команди - управлява климатика - градуси, навигацията, блутут за разговори, статистика за разхода на гориво и доста такива дребни футуристични за времето си неща, които при някои модели и до днес ги няма.

        Вървежа на приуса е съвсем приличен, не среща никакво затруднение при изпреварване, баир, багаж.
        Зареждам където си искам за отрицателно време, няма игра на обороти и гаснене в ниските, които се получават на всяка кола с газова или метанова уредба.
        Просто не откривам нещо, което да ме дразни и да ме натоварва. Има ли нещо такова, просто колата не е моята.
        Както и Боби каза, не мисля да я сменям. Бих купил нещо допълнително, с което да си ходя за риба, но тази ще я експлоатирам, докато мога.

        Иначе няма никакъв проблем да се сложи газова или метанова на Приуса, там нещата откъм разход вече стават смешни, но аз не бих си го причинил.

        Edit: Забравих едно важно нещо - возията. С мултиплата като минеш през дупка, имаш чувството, че ще загубиш предницата и таблото ще отлети някъде - твърда и шумна. При тойодата разликата е огромна.
        Последна редакция от M5kov; 18.10.2018, 10:59.
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #79
          krasimir77 написа: Преглед на мнението
          При мен при сегашни цени на метана 1,1 и макс разход 8 градско /реално градско ми е 6,5 до 8 макс/ ми излиза 8,8лв/100км. Не знам твоите сметки защо са по-високи. Да добавим и бензина за първоначално палене на студен двигател пак макс ще ми е 9лв. Уточнявам, че карам спокойно и почти винаги с пътници /жената и от едно до трите деца и съответния им багаж/. А и цената на дори по-новия модел Фиат е на 50% минимум по-ниска от на Приуса.
          Не разбирам много смисъла на коментара ти в този му смисъл. Може би долавям идея, че да кажем с метановата ти Мултипла има шанс да дадеш по-нисък разход в пари на 100 км. Ако е така, то има шанс да е така, да. Ако пък това е абсолютно крайната цел за предвижване, то винаги може да сложиш една газова уредба на един Приус и да си го караш още по-евтино - да кажем на 6 лв./100 км. Но тук нещата са вече на голямо изтъняване и много тънка, безсмислена линия. Преимуществата реално са в съвсем друг път, а не точно възможно най-евтиното предвижване в пари на 100 км. Ако търсих единствено това направление и ми беше за цел, то със сигурност щях да карам автомобил от рода на VW Eco UP, или директно електричарка (ако можех да си го позволя), стил Nissan LEAF и да си го зареждам само на нощна тарифа в гаража (~2 лв./100 км), което не мисля, че към днешна дата може да го надмине нещо с ДВГ.
          Последна редакция от BO; 18.10.2018, 11:40.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #80
            Благодаря и на двама ви. Питането ми беше за евтино придвижване /и то не на един човек/ повече градско и рядко междуградско из Бг. Лично мое мнение е че грозното ми пате е най... и като функционалност и като най-ниски първоначални и последващи експлоатационни разходи. Екстрите и лукса разбира се че си имат заслужено по-висока цена. А за ускорение, пъргавост и бързина - карам мотор.
            Отново благодаря за мненията.

            Коментар


              #81
              Евтино придвижване - градски транспорт.
              Съвсем сериозно, не ходя до работа с колата, ползвам го всеки ден и ми е евтино и удобно

              Колкото хора, толкова и потребности.
              Конкретно за приуса, без притеснения казвам, че оправда всичките очаквания и нагласи, които имах, преди да го купя. Имах огромни съмнения за разхода, просто не си представях, че това може да гори 5 литра бензин, но и те изчезнаха през първите 100 км.
              "Без сърца, сме просто машини"
              Toyota Prius 1.5 Hybrid
              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

              Коментар


                #82
                Евтино придвижване - градски транспорт.
                На теория е така.
                Обаче ти гледал ли си трима дечковци в София само с градски транспорт? Щото аз от начало да, ама нито парите нито времето, нито нервите са по-малко така.
                Да не говорим за ходенето по доктори и здравето.

                Коментар


                  #83
                  krasimir77 написа: Преглед на мнението
                  На теория е така.
                  Обаче ти гледал ли си трима дечковци в София само с градски транспорт? Щото аз от начало да, ама нито парите нито времето, нито нервите са по-малко така.
                  Да не говорим за ходенето по доктори и здравето.
                  Много зависи дали ще успееш да намериш детска градина и училище наблизо, иначе с днешните темпове на заселяване на столицата, просто трябва да буташ в частни градини на другия край на града и училище където се падне. Иначе според мен по-евтин транспорт с личен автомобил за момента от метан/газ, няма. Всяко друго е по-скъпо за покупка или по-нерентабилно за момента.
                  Fiat Bravo II 1.4 16v
                  Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                  Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                  Коментар


                    #84
                    Вчера си заредих отново резервоара и сметката ми показа разход от 4.66/100.
                    Какво повече ми трябва, какви дизели, какви газови. Това във връзка със съседната тема. За да не смърди, не трябва да работи. Елементарно е.
                    Последна редакция от BO; 25.11.2018, 15:32.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #85
                      Перфектен разход.
                      Аз напоследък движа с истинския тролей и само жената курмува на някакви 5-10 минутни разстояния в града и съответно разхода 6-6,5, защото и парното е на 6.
                      Наложи ми се преди 2 седмици да давам ток на 2 коли, че акумулаторите им се сдухали от студа на един и същ паркинг, та приуса с малкото неугледно акумулаторче успя да подкара голям, дърт дизелов дигател на мерцедес от преди 1990 г., като преди това запали 1.4 d4d на тъщата :/
                      "Без сърца, сме просто машини"
                      Toyota Prius 1.5 Hybrid
                      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                      Коментар


                        #86
                        само жената курмува
                        Така и трябва
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          #87
                          Перфектен разход.
                          Аз напоследък движа с истинския тролей и само жената курмува на някакви 5-10 минутни разстояния в града и съответно разхода 6-6,5, защото и парното е на 6.
                          Наложи ми се преди 2 седмици да давам ток на 2 коли, че акумулаторите им се сдухали от студа на един и същ паркинг, та приуса с малкото неугледно акумулаторче успя да подкара голям, дърт дизелов дигател на мерцедес от преди 1990 г., като преди това запали 1.4 d4d на тъщата :/
                          Надявам се най-малко системата (колата) да не е била запалена, когато си давал ток. И отделно, че си хванал кабелите директно от акумулаторчето отзад, а не си ги закачил отпред.
                          Ако тези две стъпки не си ги спазил, прекръсти се три пъти и продължавай напред.
                          Последна редакция от BO; 26.11.2018, 09:57.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #88
                            pakumba написа: Преглед на мнението
                            Така и трябва
                            Фак, не обичам да пиша преди третото кафе :D
                            BO, разбира се, че бях "запалил" колата и закачил клемите отпред
                            Вече ще знам, благодаря
                            "Без сърца, сме просто машини"
                            Toyota Prius 1.5 Hybrid
                            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                            Коментар


                              #89
                              BO, разбира се, че бях "запалил" колата и закачил клемите отпред
                              Вече ще знам, благодаря
                              Приеми позиция, че не може да даваш ток, а си само потребител.
                              Само в най-крайни ситуации, в които да кажем запазване на отношението към тъщата ти е по-важно от колата ти, тогава си заслужаваш да рискуваш.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                #90
                                Коли много, пък тъщата една
                                "Без сърца, сме просто машини"
                                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                                Коментар

                                Working...
                                X