Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за Toyota Prius Hybrid?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Подкрепям колегата Stefanaki, най - добрият разход, който съм виждал на Ярис хибрид е 4.1 лятно време (с пуснат климатик) и това с 98 бензин (ако има значение).
    Тези 3.6 може и да постижими ама според мен много зависи и от терена, демек да се кара само по равно, щото ако е хълмисто става малко по друго с разхода.

    Коментар


      #47
      Прочети коментарите на BO, М5kov, които казват, че си е зарибявка да караш възможно най-икономично, чувал съм го и от други хора, така че не съм "всеки". Разбира се, че ако я натискаш ще влиза в обороти и ще яде много, особено при тръгвне ако искаш по-рязко, като всяка 1 кола. Аз казах до 120-140 не съм казал постоянна скорост или темпомат никъде. Това е като някой ти каже, че колата му харчи примерно 6, а ти се опитваш да го разубедиш, че няма как да стане. Кракът на всеки натиска различно и колата се управлява по различен начин от всеки, не може да поставяш общ знаменател и да казваш, че е невъзможно. Марщрут, скорост, климатик, гуми, дори качеството на горивото има значение и разхода може да е с фрапираща разлика. Както сам виждаш и в sprintmonitor е възможно, всичко е до човека. Да, средният разход от статистиката е 4.73 , аз съм написал 4-4.5, не забравяш, че е "средният", а не всеки човек е "средният". Тук има хора с еднакви коли на които разликата в разхода стига до 1-2 литра. Включително хората не могат да повярват, че Бравото ми извънградско със средена скорост 120 докарва 5.8л., но уви така си е, като тук в уравнението може да се прибави и състояние на двигателя, понеже е на години вече, но това е друга тема, просто давам пример, че има разлика и това не са твърди факти.
      Последна редакция от mell0; 12.10.2018, 09:07.
      Fiat Bravo II 1.4 16v
      Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
      Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

      Коментар


        #48
        Бравото ми извънградско със средена скорост 120 докарва 5.8л.
        Диспута става излишен. Такава СРЕДНА скорост е недостижима в България при спазване на всички ограничения. За постигане на такава средна скорост си трябва стабилно каране с 140+ км/ч.
        Лек ден и успех.
        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

        Коментар


          #49
          Говоря ти в този случай за магистрала. 120 средна на магистрала значи 110-130 предимно (колата ми е с 6 скорости), това че ти не можеш да караш в този диапазон, никой не ти е виновен. Двигателят съм си го правил лично аз с мойте ръце и имам пълна ревизия на всичко от-до без изключения, така че не го сравнявай с масовите издухляци, които се продават със същия тип двигатели. Прави си сам изводите, но явно ти не можеш. Хибрид Prius имаше и чичо ми (чужбина) 4 години, до 2008 година го караше и съм се возил неколкократно преди дори да навлезат в България. Само че там законите се спазват и хората карат умерено и не тръгват с педала до метала и разходът им е такъв, какъвто го дават заводски, колкото и невъзможно да звучи. Само тука хората са нерваци и зорлии и после викат - "олее, ма то не харчило толкова, колкото го дават". Никъде в Европа не съм виждал такова масово диво каране, както тук. Случва се да има индивиди, но тук масово са на рали. Какво да ти обяснявам, щом е невъзможно за теб, е незъвможно за всички.
          Последна редакция от mell0; 12.10.2018, 13:24.
          Fiat Bravo II 1.4 16v
          Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
          Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

          Коментар


            #50
            Айде леко с издухляците и желанието да караме добре подържани коли
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #51
              Слави що с лошо сега?
              Искам някой да ме по вози на ярис да видя как се постига 3.2 градско (ако това е разхода по стария метод, който реално се е мерил на валяци), щото аз сигурно правя нещо грешно...

              Коментар


                #52
                Ситроенчето ми, без да е хибрид, при пенсионерско каране съм го свалял до 3.7/100 дизел. Средно на моето каране (основно до работа и обратно - разбирай градско и крайградско на студена кола) - 4.4.
                Евем ти хибридите. Още една система за обслужване и за поправяне и скъпи акумулатори за купуване.
                Мерси.

                Коментар


                  #53
                  Хибридите и електричките са следващото ниво, това е ясно обаче още е рано за тях. Дидо я обясни ако нацвъкат станции за зареждане в цяла България какво ще стане. И ще преоткрием ли парафина и конеца.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #54
                    S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                    Хибридите и електричките са следващото ниво, това е ясно обаче още е рано за тях. Дидо я обясни ако нацвъкат станции за зареждане в цяла България какво ще стане. И ще преоткрием ли парафина и конеца.
                    И на мен ще ми е интересно. Аз си мисля, че на тъмно няма да ни оставят, но виж в портфейла ще ни бръкнат. Подозирам няколко държави, които биха ни "обгрижили" в случай на нужда. Едната е държавата славеща се с производството на едни от най-добрите дизели, която поради "някакви" причини беше една от първите, които го пожертваха.
                    A17DTС/S
                    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                    Коментар


                      #55
                      S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                      Айде леко с издухляците и желанието да караме добре подържани коли
                      Виж какво съм написал -"същия тип двигатели", става въпрос за 1.4, защото масово се продават издухани, защото са евтини варианти още от продажбата си, масови модели, изобщо хората, които ги купуват грам не ги пазят и резултата се вижда. Разбира се има изключения, а и всеки има различно разбиране за "издухана" кола.

                      Хибридите са доста напред вече и аз смятам, че масово ще навлязат в следващите години, а след това е време на електрическите и с водородни клетки.
                      Последна редакция от mell0; 13.10.2018, 19:57.
                      Fiat Bravo II 1.4 16v
                      Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                      Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                      Коментар


                        #56
                        Смятам че в БГ няма и скаро няма да има нито инфраструктурата нито капацитета това да стане масова кола.
                        А също така смятам че колите на етанол ще са по продаваеми заради ретификационните колони за ракия във всяка къща
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #57
                          Току що прочетох, че Фиат разработват хибридна версия за 500, която ще се появи до 1-2 години. Ама като се замислиш няма да е лошо хибид, обаче единствено на газ. това ще е най-екологичната кола.
                          Fiat Bravo II 1.4 16v
                          Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                          Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                          Коментар


                            #58
                            Ето малко свежи данни от вчерашната ми разходка Плевен-София>
                            На първата снимка (съжалявам за прахоляците, после изчистих дисплея се вижда средния разход от Плевен до София - 5.4 литра/100. Шофирането беше динамично, 100-110 извънградско и 130-140 по магистралата с постоянни изпреварвания, че малко закъснявах.
                            На втората се вижда разхода от влизането ми в София, до Иван Вазов, после до Икеа и после отново до Иван Вазов. За късмет нацелих и някакъв маратон, бяха затворили много улици около южния парк, та едни 15 км ги взех за час и малко... Разход 4.8
                            На третата се вижда разхода от бензиностанция Ивони на магистралата до Плевен - 4.4. Не съм карал с повече от 120, понеже си беше доволно тъмно, но не съм се и влачил с под 90 на извънградското.
                            Всичко това е с 3ма пътници и пълен багажник със шкаф и дреболии от Икеа.
                            Средния разход за целия маршрут е 4.86 литра, което при цена от 2.40 за литър бензин прави 11,60 лв. за 100 км. Туй то, бъдете здрави и честит понеделник.
                            Прикачени файлове
                            "Без сърца, сме просто машини"
                            Toyota Prius 1.5 Hybrid
                            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                            Коментар


                              #59
                              Малко може да е офф на темата.

                              Аз по принцип си карам бавничко по правилата и съм от тези хора, които искат да направят нисък разход. В този ред на мисли, мн ми е мерак да карам някое хибридно чуди.
                              Таа...Ето две сравнения от последните ми две пътувания Сф-ВТ-Сф. Пътувам сам, гумите са еднакви и в двете пътувания (на 2,2 напомпани), без климатик, единствената разлика е външната температура и , че при второто пътуване колата е със сменени газови филтри. Трафик почти няма, като при второто пътуване направих няколко изпреварвания.

                              https://www.youtube.com/watch?v=3ezuiqsS_q0
                              Разхода на газ (зареждано в началото и края на пътуването на една и съща колонка ) е 8,05л/100км

                              https://www.youtube.com/watch?v=S559eqdipVQ
                              Разхода на газ (с новите филтри) 7,90л/100км
                              ФИАТ- Пътят е само формалност
                              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                              -----------------------------------------------------
                              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                              Коментар


                                #60
                                А пък на мен ми се наложи да пътувам с двете коли едновременно, с хибрида и с дизела заедно. София - Хасково - София. Двете коли плътно една до друга през цялото време. Демек и маршрута, и времето, и седната скорост една и съща. Естествено заредени на тръгване и при завръщането. Хибрида ми даде разход от 5.07 а дизела 5.89.
                                Разни теории кой колко свалял разхода са добри, но теории в някаква конкретна ситуация. Да кажем хибрида вечер в града след 22 часа го свалям до ниски 3-ки - 3.1-3.2. Ако много се заиграя мога да навляза и във високите 2-ки. Но в крайна сметка не може да се кара през цялото време така. И заради това последния ми градски резервоар ми е да кажем 984 км. с 40 литра гориво. Дизела ми е 669 км. със 66 литра гориво. Туй то.
                                Последна редакция от BO; 15.10.2018, 20:13.
                                A20DTH ЖТД ама не баш
                                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                                Коментар

                                Working...
                                X