Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за Toyota Prius Hybrid?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Първо, човека е написал точно и ясно:

    Ако имате мнения и за други хибриди споделете, да кажем за Хонда или други.
    Хората тук даваха мнения за досег с хибриди и изведнъж ти се появяваш и почваш излагаш разходи, надеждности и т.н. на печки, кюмюри и всякакви подобни.

    Плюс това Skoda е недоразумение от VAG групата, даже и името го потвърждава:

    Click image for larger version

Name:	skoda.JPG
Views:	1
Size:	23,8 KB
ID:	2097914

    Така че не я хвали, много те моля
    Последна редакция от mell0; 03.10.2018, 16:31.
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

    Коментар


      #17
      chaveto написа: Преглед на мнението
      И аз не знам защо се палиш. В предните си постове когато сравняваш никъде не написа, че условието за сравнение е години...
      Аз ти казвам, че това което карам в момента предлага много повече и разхода ми е под 7.
      Онзи ден съм отишъл Нови Искър - Банско за малко над час и 30мин дърпал съм ремарке с 100кг мотоциклет на него. Нали се сещаш, че този Приус се съмнявам, че ще се включи във времето а разхода ще е.... Точно затова и казах, че не е тук мястото за информация. Има си други местата, където има мнения на много повече хора и там по добре може да се прецени кое, как и защо. И отново мога да дам пример.
      Имах Еспас 4 2.2dCi който се води най големия боклук и навсякъде хората ревът от него. Аз обаче си взех такъв на много малко километри, имаше малка драма с мотора, но го оправих и гледах всичко да е на 6. Който го е виждал все ми е казвал, че реното е много хубаво. През годините видях много народ който изгоря с въпросният автомобил и не само с този мотор. И сега ако някой пусне тема за Еспас 4 в този форум, аз какво да му кажа. Много съм доволен, не съм имал проблеми, екстри яко, разход нормален за такъв ван и все хубави неща. С нищо не го лъжа човека, просто аз съм уцелил кокала и при мен нещата са розови.
      А нещо по темата каза ли в случая? Значи като ти чета поста разбирам, че имаш някаква кола, която предлагала повече от Приус. По същата логика някой теб ще те "налази" и ще ти каже, че неговата кола предлага повече от твоята. След това трети и т.н. Демек с какво помагаш в случая?
      А за парите на твоята Шкода, може да вземеш един В10 ТДИ Файтон (примерно), който предлага много повече от твоята Шкода и твоята Шкода с все ремаркето да я задърпа до Банско горе -долу за това време. Е, и?
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #18
        Трима мои познати имат Приус и всички за във възторг от колите. Като племенникът ми втората му е нова от магазина, за няколко години пробег не е сменял повече от крушка.
        Купувайте смело, отличен автомобил.
        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

        Коментар


          #19
          Няма смисъл да се карате колеги, всеки има право да изрази мнение Относно темата, идеята ми наистина не е да се сравняват хибридите с другите коли. Питах само и едниствено за хибриди, като искам да събера мнения и най-вече впечатления от колегите, притежаващи такива автомобили или имащи преки наблюдения, като очаквах отговори, а също и мнения/препоръки извън обхвата на моите въпроси, все пак не мога да се сетя да питам за всичко (особено за хибриди). В тази връзка съм благодарен на колегата M5kov за информацията, също и на другите колеги включили се с конкретни мнения и препоръки за хибриди Четох и другите теми тук, както и други теми в други форуми, но все пак исках да попитам някои неща, затова пуснах темата. Честно казано ми харесва идеята че е нещо ново, иновативно, поне на този етап за мен, с автоматични скорости, също разхода да, но най-вече това, че навсякъде се пише колко са здрави и безпроблемни (говоря за Prius). Наясно съм, че и това е относително, все пак зависи на каква бройка ще попаднеш. В общи линии това ми беше идеята на темата, да посъбера още мнения за хибридите и ако реша да купувам какво да гледам, а не да се стига до спорове и т.н.
          Fiat Croma 1.9 16V MJet

          Коментар


            #20
            Първо, човека е написал точно и ясно:



            Хората тук даваха мнения за досег с хибриди и изведнъж ти се появяваш и почваш излагаш разходи, надеждности и т.н. на печки, кюмюри и всякакви подобни.

            Плюс това Skoda е недоразумение от VAG групата, даже и името го потвърждава:

            [ATTACH=CONFIG]106115[/ATTACH]

            Така че не я хвали, много те моля
            Еми той човека е написал и нещо друго
            Колеги, все повече започва да ме блазни мисълта за хибрид
            Реално това което ще му предложи този хибрид може да го предложи и друг автомобил и даже да предложи и повече.
            А това кое е грешка на ВАГ не мисля, че ме интересува. Най малко от този форум.

            А за парите на твоята Шкода, може да вземеш един В10 ТДИ Файтон (примерно), който предлага много повече от твоята Шкода и твоята Шкода с все ремаркето да я задърпа до Банско горе -долу за това време. Е, и?
            Файтон.... ако имаше на 2г за тия пари, да не е нов внос и с остатъчна гаранция... щях да го взема, но май няма такъв.
            Последна редакция от chaveto; 03.10.2018, 19:38.

            Коментар


              #21
              chaveto написа: Преглед на мнението

              Файтон.... ако имаше на 2г за тия пари, да не е нов внос и с остатъчна гаранция... щях да го взема, но май няма такъв.
              Какво ме интересуват терзанията ти?
              По-кола ли е? Повече ли върви? По-скъпа ли е? Все алтернативни въпроси и отговори като сравняваш твоя автомобил с Приуса от темата.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #22
                Какво ме интересуват терзанията ти?
                По-кола ли е? Повече ли върви? По-скъпа ли е? Все алтернативни въпроси и отговори като сравняваш твоя автомобил с Приуса от темата.
                А за парите на твоята Шкода, може да вземеш един В10 ТДИ Файтон (примерно)
                Питаш защо не съм взел и аз ти казвам. Няма такъв автомобил за 30К който да е на тази възраст, км...... Сега започна да се извърташ и да ме питаш дали върви повече и т.н.

                Коментар


                  #23
                  То по тази логика няма и такъв нов Приус за тези пари. Просто даде супер неуместен пример как си дърпал някакво си ремарке донякъде си. И това за да кажеш, че еди-кой си автомобил бил по-автомбил в сравнение с този от темата.
                  Кой въобще го интересува това?
                  Последна редакция от BO; 06.10.2018, 21:43.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #24
                    Да, разхода е според крачето, но колкото и да я натискаш, разхода пак ще по-нисък спрямо други коли. Просто няма шанс да надвиши 7 литра с какъвто и да е тип каране.
                    Най-честия ми среден разход е 5.1-5.2. Данъка е 16 лв., защото се облага само бензиновия мотор, който е 77 коня и общо взето е това.

                    Като сравнение мога да дам пежото, което имах преди нея, понеже го купих за същите пари.
                    407 SW, 1.9 дизел, автоматик, 140 коня. Минималния среден разход с бабешко каране беше 7.1, а градското беше 11-12.5 литра.
                    Над 2 пъти по-висок разход, което при скромните ми 10000 км на година са над 1000 лв. повече за гориво.
                    На градско каране беше много мудно, голямо чудене, докато тръгне от място, извънградско беше ок, обаче данъка беше 180 лв.

                    От данък малко, от гориво доста и като тегля чертата ми излиза добра сметка.
                    За ремонти изобщо не я мисля, особено като гледам хората покрай мен какви суми дават за някакви банални части на коли от същата и малко по-нова година...
                    Неуместния пример го дадох най вече заради това в червеното. Защото този хибрид ако е при мен разхода ще е много по висок от това което харчи автомобила който имам в момента. Да не говорим, че ще е мъртъв ако се наложи да дърпа нещо.
                    Хайде сега ми кажи дали предното сравнение също не е неуместно.

                    Коментар


                      #25
                      Аз бас ловя, че ако Приуса го карам, както си карам другите коли, няма да даде по-малък разход от тях - говоря за еднаква по тегло и динамични показатели кола
                      Говорим за чист хибрид, не за плъг-ин.
                      Всичко друго противоречи на физичните закони!

                      Коментар


                        #26
                        Градско в задръстванията ще ти даде по-малко и още как , стой и гледай. Печките са ви много икономични извънградско, но като стане време за ремонт, ревете, а Приуса върви ли върви.
                        Fiat Bravo II 1.4 16v
                        Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                        Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                        Коментар


                          #27
                          Не знам вие как си карате колите, аз ви казвам при мен как стоят нещата при конкретния модел

                          Дидо, няма никаква магия и шамански истории в тая система. Просто гледаш да използваш ел. мотора в ситуации с ниско натоварване и скорост, в които не е необходим бензиновия и икономията идва от това. Ако пък постоянно си на педала, ел. двигателя и батерията обират излишната енергия от спиране, ДВГ и др, и я впрягат, когато е необходима мощност. Това също води до икономия на гориво.

                          Ситуациите с ниско натоварване са наистина много и от колко ще се възползваш, зависи от теб, от трафика около теб, от това дали бързаш или искаш да пестиш гориво.
                          И не, Приуса няма да го карате както карате сегашните си коли, гарантирам ви го. Просто това с разхода води до пристрастяване и постоянно състезание със себе си за подобряване на ефективността
                          И в никакъв случай не искам да кажа, че Приуса, начина му на каране и т.н. са за всеки и да ви убеждавам да си купите такова. В момента това просто не ви е необходимо и каквото и да кажа ще сте в опозиция. Универсална кола няма.

                          Аз освен приуса на някакъв етап възнамерявам да заприходя неговата тотална противоположност, каквато вече имах - Grand Cherokee 5.2 или 5.9 v8 бензин, просто защото има друго предназначение, а разхода там няма смисъл да го коментирам. С него вече мога да тегля на чавето шкодата, дърпаща каравана, но това, както отново казвам е извън темата
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар


                            #28
                            Понеже Yaris Hybrid използва същия двигател и същата хибридна система (но с по-малко батерии) като Toyota Prius II Hybrid ще споделя разходите на гориво при един и същ маршрут (30-35км всеки раб. ден) с един и същ шофьор между Suzuki Swift 1.5 (4-степенен AISIN) и Yaris Hybrid 1.5 (CVT):
                            Suzuki Swift - 7,2л/100км газ (ГИ)+0,5л/100км бензин; чисто бензинов разход не зная, предполагаем 7,5-7,7л/100км.
                            Yaris Hybrid - 4,2л/100км бензин.
                            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                            Коментар


                              #29
                              Градско в задръстванията ще ти даде по-малко и още как , стой и гледай. Печките са ви много икономични извънградско, но като стане време за ремонт, ревете, а Приуса върви ли върви.
                              Готов ли си да се обзаложиш че ще гори по малко от дизела ? - Аз ще карам по традициония си начин.
                              Никога не съм се хвалел с нисък разход извън града 8/100 нафта не е ниско за извън града. Не помня и да съм ревал като съм правил ремонти. А пипах някви работи в коша на колата. Счупил съм ги оправяш и караш това е.
                              Сигурно върви ама па колко да върви.

                              Не се заядам, опитвам се да покажа че всеки си избира какво и как да го кара. Не се опитвайте да поставяте различни технологии при равни условия.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар


                                #30
                                Колегата говори за градско. Дизел и хибрид градско не могат да се мерят за разход, разбира се, че не върви, ама тая кола не е направена за вървеж.
                                Ето ти по горе реален разход на хибрид, същото по размер Пунто (като Ярис) ама 1.9 JTD в София по - малко от 6 не съм го видял, в кучия студ и 8 е харчило.
                                Хибрида става и за извън града ама до около 100-110, после вече няма много разлика, пък ако ти е тежък кракът съвсем.

                                Коментар

                                Working...
                                X