Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за Toyota Prius Hybrid?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    +1
    Но в крайна сметка не може да се кара през цялото време така.
    Само това не трябваше да го пишеш, че сега ще те изкарат, че не можеш да караш.
    Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

    Коментар


      #62
      И все пак какво е написал БО. 3.1 постижим разход ли е, постижим е. Аз написах 3.5 и почна да ревеш, че не било невъзможно, така че не се изкарвай жертва, това че ти не можеш да докараш даден разход, не значи, че е невъзможно, а БО щом изкарва такъв разход направо си е за хвалба, особено с Приус, понеже са още по тежки.
      Fiat Bravo II 1.4 16v
      Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
      Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

      Коментар


        #63
        И все пак какво е написал БО. 3.1 постижим разход ли е, постижим е. Аз написах 3.5 и почна да ревеш, че не било невъзможно, така че не се изкарвай жертва, това че ти не можеш да докараш даден разход, не значи, че е невъзможно, а БО щом изкарва такъв разход направо си е за хвалба, особено с Приус, понеже са още по тежки.
        И аз написах, че е постижим, но след 20:00 часа. Той е написал - след 22:00. Както виждаш неговия среден разход на Приуса е 5.1л/100км.

        Моля, чети внимателно, а не избирателно.
        Какво написах аз:
        Stefanaki написа:
        Иначе и аз мога към 20:00 часа при 18°C да изляза да врътна 50-100км и да снимам разход от 2,9л/100км при пусти междуселски пътища. Мога да покажа и разход от 3,3л/100км в Хамбург, но това ще са единични случаи.
        И не ти не написа 3.5, а написа 3.6:
        mell0 написа:
        Yaris-а Hybrid 2016 на една приятелка градско кове 3.6
        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

        Коментар


          #64
          Разход е добре да се гледа на цял резервоар, щото аз и твърдо 2,1 съм виждал на отсечка от 10на км (равно и леко спускане), ама като се изпразни резервоара и като заредя - ами не е 2.1. разхода в крайна сметка.

          Коментар


            #65
            Разход се мери МИНИМУМ на 1000 км, на бензиностанция, от пълно, до пълно, по касова бележка.
            Всичко друго са приказки за маса.

            Коментар


              #66
              То и средна скорост се мери за цяло пътуване. Но някой си я мерят за 2-3-5км на магистралата.
              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

              Коментар


                #67
                Immortal написа: Преглед на мнението
                Разход се мери МИНИМУМ на 1000 км, на бензиностанция, от пълно, до пълно, по касова бележка.
                Всичко друго са приказки за маса.
                Баси. Значи с дизела никога няма да мога да му измеря разхода, защото с един резервоар не мога да измина 1000 км., за да видя разхода по касова бележка.
                А бе сигурно ще мога, ама трябва на някакво лежерно извънградско. Ама пък на извънградско си имам правило, че под 1/4 резервоар не падам, че знае ли се...
                А и като гледам на хибрида лятото все около ~900-950км зареждам. Сега ме караш да карам до изпаренията, за да изляза от масата.
                Последна редакция от BO; 17.10.2018, 16:47.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #68
                  ВО, нали не мислиш, че имам предвид ТОЧНО 1000 км, и само една касова бележка?!?

                  Коментар


                    #69
                    А пък на мен ми се наложи да пътувам с двете коли едновременно, с хибрида и с дизела заедно. София - Хасково - София. Двете коли плътно една до друга през цялото време. Демек и маршрута, и времето, и седната скорост една и съща. Естествено заредени на тръгване и при завръщането. Хибрида ми даде разход от 5.07 а дизела 5.89.
                    И какво излиза от цялата работа. Много близък разход и никаква база за сравнение между двата автомобила.
                    Също така няма много подробности кой от двата е водил колоната, дали е спазвана дистанция, кой какъв товар е носил и все такива неща.

                    Коментар


                      #70
                      https://www.dnes.bg/cars/2018/10/17/...inovite.390816

                      Коментар


                        #71
                        Stefanaki написа: Преглед на мнението
                        Точно от теб не съм очаквал подобен пост.

                        Най-общо казано: всеки ДВГ има точно определен сравнително малък диапазон от обороти с максимално КПД. Хибридната система на Тойота прави точно това - държи двигателя ПОЧТИ ВИНАГИ в тези обороти, където е максимално КПД му. Когато има "излишна" енергия - тя се преобразува в електрическа, когато има "недостиг" на енергия - тя се добавя от батерията.
                        Това е вярно единствено ако ДВГ-то бръмчи единствено с постоянни обороти в областта на най-високото КПД. Така ли е? Палиш, и колата забръмчава с 3000 оборота и така си бръмчи постоянно?!?
                        А загубите при трансформацията на механичната енергия в електрическа, химическа и обратно?
                        Колко е КПД-то на един акумулатор?

                        Коментар


                          #72
                          Да, мнооооогооо голям експерт от магаданския технологичен университет
                          За някой лев, всеки е готов да говори каквото му кажат, особено експертите.
                          Ако всички коли бяха поне хибриди, въздуха в града със сигурност ще е да е по - чист. Е да няма да е толкова чист като от чистите дизели, ама все пак леко по - чист.

                          Коментар


                            #73
                            Това с мермеров беше добра шега. Дори няма да му напиша името правилно, за да не му правя SEO...

                            Нека оставим КПД и загуби, кажете някакъв конкретен модел ежедневка до 7-8К лв. на бензин, автоматик, 4 врати, нормален багажник, нормален данък и нисък разход.
                            Аз не открих такава след 2 месеца ровене в mobile и купих Приуса.
                            Ако наистина предложите нещо по-добро, обещавам да обмисля покупката му, знаете че трудно задържам кола повече от година-две
                            "Без сърца, сме просто машини"
                            Toyota Prius 1.5 Hybrid
                            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                            Коментар


                              #74
                              chaveto написа: Преглед на мнението
                              И какво излиза от цялата работа. Много близък разход и никаква база за сравнение между двата автомобила.
                              Също така няма много подробности кой от двата е водил колоната, дали е спазвана дистанция, кой какъв товар е носил и все такива неща.
                              Хибрида водеше колоната и двата автомобила не бяха натоварени. Дистанция "нормална" за мен, като за извънградско. Не съм носил някакъв уред за меренето ѝ постоянно, за да мога сега да ти кажа средно с точност колко метра е била.
                              Разходът е близък, да. Но е факт, че в коронната дисциплина на дизела той пак изостана в разхода. Когато отидеш в коронната дисциплина за хибрида, там разхода при мен става по-голям от х2 в полза на хибрида. Факт.

                              Immortal написа: Преглед на мнението
                              Това е вярно единствено ако ДВГ-то бръмчи единствено с постоянни обороти в областта на най-високото КПД. Така ли е? Палиш, и колата забръмчава с 3000 оборота и така си бръмчи постоянно?!?
                              А загубите при трансформацията на механичната енергия в електрическа, химическа и обратно?
                              Колко е КПД-то на един акумулатор?
                              Не разсъждаваш много правилно. Двигателя отива във високи КПД-та не само на обороти, а по-скоро и при натоварване. Оборотите само довършват кривата на КПД-то в нейния пик. А един ДВГ когато работи в ниски натоварващи режими той е много далече от КПД-то, което може да даде ако работи в същите обороти, но при голямо натоварване.
                              Хибрида точно с това си играе - обороти и натоварване. Защото системата може да държи оборотите на ДВГ-то ниски, но с голямо натоварване. Все едно на ръчна кутия да кажем да караш на 3-та предавка, с 1300 оборота, но да кажем с 80% натиснат педал на газта. В този момент ДВГ-то не е задължително да вдигне оборотите, а се вдига натоварването върху него, като съответно и КПД-то в този оборотен режим му се изсмуква максимално.
                              И не се притеснявай за КПД-тата на преобразуване на енергията. Инженерите са мислили във всеки един момент от къде да вземат или къде да дадат енергия, за да може цялостното КПД на системата да е максимално високо.
                              А и пропускаш един важен факт за преобразуването на енергията. Ако не си в много тежки градски режими, които да изсмукват енергията от батерията на макс, то рядко ДВГ-то се използва за "възстановяването" на използваната енергия в батерията обратно. Просто не можеш да си представиш колко много енергия се губи при всяко спиране на автомобила с конвенционални спирачки. А тази енергия просто може да бъде "уловена" и въпреки всички загуби, за които спомена, то да се използва отново в последствие. По-добре от колкото да грееш атмосферата излишно.
                              ...
                              Ако наистина предложите нещо по-добро, обещавам да обмисля покупката му, знаете че трудно задържам кола повече от година-две
                              А бе не, че нещо, ама с Приуса малко ще видиш, че няма да намираш смисъл да го сменяш след година-две. И аз бях като теб, като до сега не съм притежавал автомобил над 4 години, защото винаги исках нещо друго, но Приуса вече отива към петата си година, странно. И виждам смисъл със замяната му от следващото, по-скоро последното поколение. Ма пусти финанси.
                              Тези последни думи мисля, че отново връщат темата към произхода ѝ, повдигната от автора и отговаря много точно на въпросите му..
                              Последна редакция от BO; 18.10.2018, 09:01.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                #75
                                M5kov само за мое любопитство - можеш ли да направиш сравнение между "грозното пате" /Мултипла bipower/ и приуса? Най-вече като функционалност и цена/разход на гориво?

                                Коментар

                                Working...
                                X