Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати 11 до 17 от 17

Тема: Трябва ли да се ремонтира тази турбина?

Кара балканче
    Регистр. на
    05.09.2008
    Дано всичко да е ок. А старата част върнаха ли ти я?
    Пиши как е колата след монтажа.

Врътнах 100-на километра днес. Колата си върви прекрасно, както е вървяла винаги. Може би една идея по-тиха и с повече ряз, но е възможно и да си внушавам. Стария чугун не го върнаха. Обадиха ми се да ме питат дали си го искам и аз казах, че не ми трябва.
    Единственото обяснение, което имам аз за разликата в теглото от около 400 гр., е това, че новата чугунена част вероятно е от някаква по-лека сплав. Освен това са почистили турбината от нагара, а може и да е имало малко останало масло вътре, но всичко това няма как да тежи 400 гр. Иначе всичко при монтажа пасна идеално.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

Кара балканче
    Регистр. на
    05.09.2008
    Предполагам, че е афтърмаркет и за това е с по малко тегло и цената е доста добра. Дано всичко да е наред и за в бъдеще и да си караш колата със здраве!

Наясно съм, че едва ли производителите на турбини са заинтересовани да предлагат подобни оригинални части на приемливи цени. Моята нова чугунена част е произведена неизвестно къде, но това ми е най-малкото притеснение за колата. Сигурен съм, че когато след година-две продам линеата (аз така правя с колите - стягам ги, омръзват ми и ги продавам ), турбината все още ще е в прекрасно здраве.

Кара балканче
    Регистр. на
    05.09.2008
    Стискам палци!
    И още веднъж безаварийно шофиране ! ))

Благодаря . На следващия ден при първото стартиране рано сутринта турбината запя . Изпя някаква странна и шумна песен и викам си - умря. Веднага звъннах в сервиза и ми обясниха, че било нормално и се дължало на това, че новата чугунена част още нямала нагар. Днес всичко беше наред и дано да е така и занапред, защото от средата на август на практика съм без кола. Два дни на пътя, две седмици в сервиза .
    Последна промяна от snake : 08.10.2018 в 07:35

Кара балканче
    Регистр. на
    05.09.2008
    Разбирам те. Аз бях 7 месеца без кола, докато направя моята....голяма мъка е

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Тема: Трябва ли да се ремонтира тази турбина?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •