Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна термостат Стило

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна термостат Стило

    за Стило 1.6, 16, 103 коня ,колко би струвал нов термостат + смяната му ?

    #2
    Термостат Gates - 93лева. За труда - може би 40лева.

    Коментар


      #3
      В autodoc сега са намалени, има и за 34лв. някакъв, gates е на 78. разгледай ги.
      Fiat Bravo II 1.4 16v
      Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
      Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

      Коментар


        #4
        В раздел сервизи/магазини има колеги, които правят много хубави отстъпки. Аз на моето Стило преди година взех от единия колега термостат Behr за 80 и няколко лв. Сам си го смених за 15 мин. 4 маркуча и две гайки са.
        Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

        Коментар


          #5
          Питам защото вчера ми взеха 100лв за термостата и 50 лв за труда (даже ми искаха и 70лв защото било "на много трудно място",но после намалиха на 50лв)
          и 150лв ми се сториха много.
          Последна редакция от dan4op5; 27.09.2018, 11:10.

          Коментар


            #6
            Така е, човек като не разбира, не се интересува и не проверява за какво идва реч си го лашкат как си искат.
            Fiat Bravo II 1.4 16v
            Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
            Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

            Коментар


              #7
              Така е, човек като не разбира, не се интересува и не проверява за какво идва реч си го лашкат как си искат.
              Колега,не може всички да разбираме от всичко.Аз разбирам от десетки други неща,от който си правя парите,от който ти си нямаш и хал хабер.
              Колата ми трябва всекидневно и повредата беше такава ,че нямаше как да отложа и ден.

              Упреците ти трябва да съм към сервизите кожодери !

              В случая сервиза е този, до Кат Пловдив https://www.google.bg/maps/place/%D0...4!4d24.7228807

              Коментар


                #8
                Термостата се сменя за 15 мин. Поне Бер ли сложиха.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                  Термостата се сменя за 15 мин. Поне Бер ли сложиха.
                  Нямам идея какъв е.Нито и в квитанцията пише.Предполагам,че не са сложили най-скъпия

                  Коментар


                    #10
                    Хаха, колега от къде знаеш, че си нямам хал хабер от това което правиш, може пък да работим едно и също нещо

                    Не казвам да си супер разбирач, а да се поинтересуваш от елементарни неща, кое колко струва, как се сменя за да не те изментят и да ти вземат повече, но това се прави преди да закараш колата на майстора, защото има такива, които като те видят, че си тотална 0 и че бързаш, защото ти е нужна колата и те клатят ли клатят. Така че успокой се, никой не е казвал нищо за някакви супер знания, а за елементарни проверки в интернет.
                    Fiat Bravo II 1.4 16v
                    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                    Коментар


                      #11
                      Не казвам да си супер разбирач, а да се поинтересуваш от елементарни неща, кое колко струва, как се сменя за да не те изментят и да ти вземат повече, но това се прави преди да закараш колата на майстора, защото има такива, които като те видят, че си тотална 0 и че бързаш, защото ти е нужна колата и те клатят ли клатят. Така че успокой се, никой не е казвал нищо за някакви супер знания, а за елементарни проверки в интернет.
                      Колега,приеми че има такива хора като мен ,който предпочитат да си закарат колата на сервиз и там да им направят ремонта "специалисти" хора,вместо да търсят всяка седмица коя част колко струвала и как се сменя На мен времето ми е ценно.Аз през това време когато ще ровя и търся цени и кое как се сменя,ще направя повече пари ако се занимавам с моите си дейности.

                      После ,аз не знаех къде е проблема.Колата загряваше и се съмнявах във водната помпа и знаех цените.Както казах ,колата ми трябва всекидневно и в предвид това ,че загрява ,беше трудно да я връщам и да търся цени и после пак да я върна.Още един момент.Минах през два сервиза по път,в единия ми казаха" Ела утре" в другия "Петък можем най-рано да я видим,а кога ще стане не знаем" .Третия сервиз беше този и макар и те да бяха пълни,погледнаха я и казаха ,че термостата не работи и могат да сменят за 3-4 часа .

                      Сега ,че са ме ударили 50-70лв ,халал да им е.Аз нищо не мога да направя.Държавата ни е джунгла и всеки гледа да е*е другия във въздуха.Към тези сервизи трябва да са ти критиките,а не към мен.
                      Същия пример мога да дам тс акситата копърки и чужденците.Трябва ли всеки турист ,идваш от различна част на Земното кълбо да проверява какви, и колко таксита има в бг ,и да знае актуални цени, и сам да се пази на летището.Ми те не са само копърките.Той трявба да изчете 2 романа от какво да се пази
                      Не ,не трябва.Трябва държавата да се намеси ,да има контрол и регулации.Сега взимат Сулио и Пулио да работи в серизите,какво и как ти сменя,само той си знае.А това са опасни неща,ако ремонта или частите не са качествени.И трябва да има контрол.
                      Последна редакция от dan4op5; 28.09.2018, 07:39.

                      Коментар


                        #12
                        Колега, щом колата ти трябва ежедневно и изкарваш повече пари на час от майстора в сервиза не виждам какво те тревожи. 50лв за 3-4 часа както си написал прави 12.5~16лв/час, което си е съвсем ок като цена за труд.

                        п.п. Сега хвърлих един поглед на цените, та тоя термостат си върви между 86-100лв. Може би да е BEHR щом са ти взели 100лв, а и ти ако не си им някой близак не виждам как ще ти дадат отстъпката от цената за части.
                        Последна редакция от siluro; 28.09.2018, 08:12.
                        Fiat Coupe 1.8

                        Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                        Коментар


                          #13
                          Пак не разбра за какво иде реч. Проверката става за 10 мин след което като отидеш можеш да се спазариш или да си поръчаш ти частта и да им я занесеш, вместо да си невеж и да оставяш да те лъжат. Това е елементарен интерес, не губи почти никакво време, може да се направи докато си пиеш кафето. Това е примерно, като ти правят майстори къщата/апартамента, пак ли ги оставяш на сляпо да си правят каквото искат и после да си те лъжат както си искат? Навскъде е така, не само в България. и мога да ти го докажа. В света по-силния и умен оцелява, затова трябва да се проверява всичко - проверката е висша форма на доверие. В интернет има достатъчно информация за всичко, а щом изкарваш пари повече от колкото майстора може да ти вземе на час, не виждам, защо питаш колко струва и се нервираш. Плащаш си и караш, то е ясно, че непознат майстор винаги ще ти вземе най-скъпата част и ще прибере остъпката + труда и като го сметнеш накрая може повече и от тебе да е изкарал, така че успех. А й да те светна, повечето хора проверяват цените в държавата, която ще посетят, така че тук не си прав.


                          П.С. За колегата отгоре. Има и по-евтини: тук
                          Последна редакция от mell0; 28.09.2018, 10:27.
                          Fiat Bravo II 1.4 16v
                          Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                          Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                          Коментар


                            #14
                            Въпрос на избор колега, аз лично между MAGNETI MARELLI и BEHR не бих се колебал и избора ми ще падне върху втория.

                            И все пак не е задължително това което описваш и не е необходимо да го разбира. Ако сферата на интереси и работа на колегата е в съвсем друга област не виждам какво ще му помогне това да рови що е то Вернет, Магнети-Марели, Бер, Гарет и прочие, да си загуби времето и т.н. Още повече, че ако си купи термостат, който не отваря или затваря в посочените граници и му прави проблеми то ще трябва да си плати отново труд и да се занимава с магазина от който го е купил, докато ако сервиза е читав и си издават документи после може да ходи да им направи рекламация.
                            По-скоро той пита дали са го минали много. Отговора тук според мен е - не, не са го минали, нормална цена за част и за труд, за човек който не използва отстъпки от магазините за части.
                            Fiat Coupe 1.8

                            Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                            Коментар


                              #15
                              По-скоро той пита дали са го минали много. Отговора тук според мен е - не, не са го минали, нормална цена за част и за труд, за човек който не използва отстъпки от магазините за части.
                              Е това е,да.

                              Коментар

                              Working...
                              X